Coltonův coming out

Reality-TV
USA, 2021

Účinkujú:

Colton Underwood

Colton Underwood, bývalý hráč amerického fotbalu a hvězda pořadu The Bachelor, si začíná zvykat na nový život jako aktivní člen LGBTQ komunity. (Netflix)

jiri.twist

Hodnotím, opravdu "americký sen", jak píše Sinner. a příběh i samotný protagonista mě zaujal. Od nejvyššího ohodnocení mě ale odradilo to, zda to musel Colton dotáhnout až tak daleko, že se ucházel o nevěstu ze 30 krásek a proč kolem svého CO nakonec udělal takový humbuk. Také nevím, zda vše bylo dohrané pozpátku a nebo svůj CO opravdu mapoval (když to tedy nikdo nevěděl) s kamerami, producenty atd. Na vystrašeného gaye ani tak nevypadal, nebál se kamery, výborně mluvil, ale to mohlo být způbeno tím, že mu konečně ve 28-9 letech "odlehlo". Každopádně je to opravdu sympoš, jeho svalnaté tělo je dokonale proklepnuto stovkami profesionálních sportovních zápasů a přeji mu, ať se svou láskou (přál si staršího muže) vydží co nejdéle ... 8888 ()

easaque

1* Pro mě osobně tato reality show nemá žádný význam a ani si moc nemyslím, že někomu může pomoct v jeho vyoutování a možná tak maximálně k tomu, že okolí pochopí traumata, které nosí zakomplexovaný gay v sobě. A i když je Colton sympaťák, tak ani tohle mu nepomohlo k vyšší známce ;-) Tento způsob zpracování mi nepřijde přínosný, protože před kamerou se každý chová jinak a nepřirozeně, než když by si povídali mezi čtyřmi očima. Viděl jsem nakonec jen půlku, ale i se závěrem, takže jsem si udělal dostatečně jasný obrázek o tomto pořadu a dodatečně snižuji na hvězdičku, protože tento způsob prezentace a sebeprezentace je ubohý. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

BoredSeal

Příjemné překvapení. Pro dokument (nejen) o coming outu si Netflix ulovil vhodnou osobu - bývalého hráče amerického fotbalu a americké veřejnosti známého účastníka reality show Bachelor, kde si ústřední aktér vybírá z třiceti sexy žen budoucí partnerku. Vztah s ní ale po soutěži krachnul a byl obviněn z obtěžování a stalkování. Pro jeho rodinu a diváky bude tedy jeho připravovaný coming out slušný šok a k tomu musí řešit, jak se pomalu ve 30 stát gayem. K tomu si přizve jako poradce olympijského sportovce Guye Kenworthyho, který už má zkušenost s vyoutováním jako veřejná osoba... Zápletka je to velmi slušná a zhruba čtyři díly sledujete reakce okolí, jak společnost a náboženství formuje duševní svobodu jedince v USA, zpovědi různých lidí a funguje to dobře, ani z toho tolik nečpí přítomnost kamer u choulostivých momentů, kde by normální člověk zřejmě štáb nepřizval. Během poslední epizody dvou už se dostavuje rušivý kalkul tvůrců s návštěvou Stonewall, jakéhosi všeobjímajícího večírku a profesionálnějších promluv ústřední postavy do kamery. Naštěstí v dokumentu díky dalším účastníkům v čele s upřímným Kenworthym nechybí velmi černý nebo situační humor. ()

Sinner.

Představte si, že žijete svůj americký sen - jste namakaný hráč amerického fotbalu, na škole chodíte s roztleskávačkou, ve 26 letech jste hvězdou 23.série mimořádně populárního pořadu The Bachelor, ve kterém si před zraky celé Ameriky coby svobodný mládenec vyberete z třiceti dívek svou budoucí manželku... A celou tu dobu tajíte, že jste gay. Stále více zahnaný do kouta se pokusíte o sebevraždu. Neúspěšně. Jediným řešením bezvýchodné situace je udělat coming out... Colton Underwood nás odvážně provádí svým přiznáním rodičům a přátelům, snahou najít postoj k církvi a Bohu (nepříjemně mrazivý telefonát s pastorem!) až po své veřejné vystoupení v Good Morning America. Smekám a děkuji Netflixu! ()