V tísni

• USA Crawlspace

Instalatér přistihne dva zloděje při brutální vraždě na chatě v oregonské divočině a z poklidného dne se rázem stane boj o holý život. (Netflix)

JASON_X

Kdyby tenhle tragikomický potrat tvůrci aspoň prezentovali jako parodii na MacGyvera, řekl bych si "no dobře, je to sice trapný, ale každej má holt svůj styl humoru, třeba jim to vážně přišlo vtipný". Ale bohužel mám neodbytný dojem, že oni tohle mysleli vážně... Vlastně ten scénář nebyl úplně špatnej, bylo tam i pár dobrejch momentů, třeba tahání šípu z ramene, nebo provrtání nohy, prostě oddechový brakový béčko na jedno použití, ale celej film naprosto zazdil ten nemožnej vocas v hlavní roli. On pan Henry Thomas nejenom že vypadá jako vocas vod přirození, s tím svým vocasovitým ciferníkem, ale navíc ještě toho svýho instalatéra schválně přehrává na ještě většího vocasa, než na jakýho vypadá, jestli mi rozumíte. A ty jeho všelijaký rafinovaný udělátka mu vůbec nevěříte. A když k tomu přihodím dva další příšerný vocasy v rolích padouchů, vychází mi z toho vocasovina prvoligovýho formátu. Ehhh, škoda slov, vyhodit a rychle zapomenout. ()

dannyyy

Pánové Cooper a Wehrman mají zřejmě dobrý smysl pro humor :) K žánru "thriller" bych ještě přidal žánr "komedie" a film bych přejmenoval na Sám pod Domem. Z komedie Sám Doma s Kevinem si toho bere hodně a z hrdiny instalatéra udělají Ramba, MacGyvera a dokonce i Wolverina :) ()

MickeyStuma

Coby instalatér šel do určitého chatového domu opravit septik, aniž by měl tušení, že bude muset bojovat o holý život. Do domu vtrhli nějací muži s cílem zjistit úkryt svého lupu. Jednoduchý krimi thriller, který by se s určitým odstupem dal považovat za další verzi fenoménu smrtonosné pasti. Ano, známých motivů či odkazů je přítomno více než dost. Avšak i když se to místy zdá být bráno vcelku vážně, zas až tak honosné to také není. Byť je akce dostatek, spíše se jedná jen o prostinkou zábavu napříč žánrovými spektry akce, thrilleru a komedie. „Já nejsem nikdo. Já jsem instalatér!” Hlášky jakoby inklinovali až k parodii. Ale funguje to. Jen je na takový námět poněkud neobvyklé prostředí, ale nakonec, proč ne. Samozřejmě nechybí podivnosti, nad kterými zůstává rozum stát, ale zrovna u takového filmu to ničemu nebrání. Jen tak mimochodem, použití určitých nápadů, které jsou jak vystřižené ze slavného filmu „Sám doma´ (1990), tomu dodává zvláštní sympatičnost k onomu instalatérovi. Naprosto nenáročný survival thriller držící se lepší průměrnosti, který díru do filmového světa sice neudělá, ale účelu filmové zábavy se striktně drží. ()

kingik

Henry Thomas, herec s věčně chlapeckou vizáží, se ocitne na místě, kde by hned tak nečekal ohrožení na životě. Coby instalatér šel dělat rozvody do domu majitele pily, v jeho nepřítomnosti. A dva lupiči, co majitele sprovodili ze světa, si přišli v té době pro tašku plnou peněz. A ta byla schovaná pod domem, kde se instalatér zrovna nacházel. Zvláštní je na filmu, že ta brutální stránka, tedy kupříkladu vypíchnuté oko, šíp z kuše v rameni a jeho následné tahání ven a další, je udělaná kvalitně a krvavě. Ovšem šílená logika filmu je často na hraně komedie až parodie, což z původně zamýšleného čistokrevného thrilleru činí zábavné dílko, u kterého se divák nejednou uchechtne. Často to oscilovalo mezi Sám doma a MacGyverem. Ten dynamický tyjátr v domě v lesním prostředí byl skutečně zábavný. Rozum však zůstává stát nad neschopností dua lupičů, jeden je kriminálník (Bradley Stryker), druhý je slabomyslný tlustoprd (C. Ernst Harth), kteří si naprosto neví rady, jak vypudit nikterak ozbrojeného instalatéra ven a po zásluze se ho zbavit. Na tom je film v podstatě postavený. Nájezdy na likvidaci nechtěného svědka jsou prokládány zcela nezáživným vyšetřováním machinací na pile, i nějakého toho podezření z vraždy, které vede agentka FBI (Catherine Lough Haggquist) za asistence zástupkyně šerifa (Jennifer Robertson) a přítomnosti instalatérovi píchatelné manželky (Olivia Dudley), která byla na pile účetní, nyní je na mateřské dovolené. Bojující Henry Thomas o svůj holý život je sympatická volba, chlapec se prostě snažil. I ostatní celkem herecky v pohodě. V závěru dojde i na odhalení kdo s kým pekl. Režisér L. Gustavo Cooper a scenárista Jacob D. Wehrman se s minimem tvůrčích zkušeností pustili do vážně míněného thrilleru, co má nechtěné komediální prvky, přičemž v rámci odpočinkové terapie to na funkci nemůže mít v žádném případě vliv. 7/10 ()

oveckaoa

To je nějaká neoficiální verze Sám Doma tentokrát se odehrávající pod barákem nebo co to je? Tak, že dva chlápci štíhlý blbeček a tlustý retard chtějí okrást chlápka co kácí stromy  a pak je prodává a za ty peníze si kupuje drogy situace se zvrtne a zabijou ho. Tudiž nemají peníze a navíc ty peníze má chlápek co zde dělá instalatéra a nyní to jde do háje jelikož seznam stupidit na 90 minut je bohatý. Chlápek si tam s nima kecá a oni díky tomu po něm střílejí kdyby trochu přemýšlel stačilo s něma nekecat a měl by klid, ale to by bylo moc jednoduché a logické to nemůžeme dopustit oni jsou dva , ale za celý film tu přesilu nevyužijou. Aby se k němu dostaly stačí otevřít nebo zničit jeden podělaný poklop přesto to udělají až na konci normální člověk by to udělal hned na začátku . Ten instalatér též moc rozumu nepobral jelikož místo, aby po nich házel hořící peníze stačilo vytáhnout z toho otvoru svůj mobil a zavolat policii  případně napsat si sms vytáhnout mobil z toho otvoru a odeslat ji (proč nikdy v těchto filmech nezkusí napsat sms a vždy musí jen volat?) 20 procent za tu fbi agentku ta dostala asi nejvíc peněz tak tam něco hraje. Herec z Doktora Spánka , Geraldovy Hry ()