Do divočiny!

• angličtina Into the Wilderness (festivalový názov)
Česko, 2021, 4 h 41 min (Minutáž: 9–17 min)

Výpravy do české divočiny v podání Prokopa Pitharta, který objevuje a zkoumá přírodu. Od dětství pozoruje ptáky a zvěř, bloudí v mokřadech a prodírá se divočinou. Diváci se s ním vydají na dobrodružství do nitra české krajiny. Prokop Pithart si umí všímat detailů a zákoutí, které i z nejobyčejnější procházky udělají dobrodružství. V rámci pořadu se vydá do lesů, na břehy rybníků i řek. Kamera se vydá do divočiny a setká se v nečekané blízkosti s jejími zvířecími obyvateli. Prokop nechce poučovat, chce diváka pro českou divočinu nadchnout. Jen tak totiž může pochopit, proč je důležité dát divočině svobodu a prostor. (Česká televize)

Zagros

Příroda je úžasná a každý pořad o ní vždy přivítám. Navíc podobných věcí přímo z naší krajiny moc není. Rád jsem tak dal na doporučení známých a na tento projekt - Do divočiny! od České televize jsme se s rodinou společně podívali. Snaha vyjít vstříc mladým a současnému trendu je z toho hodně vidět. Jde o krátké díly, jen lehké naťuknutí problému (někdo by napsal povrchní), youtube styl (jazyk, kamera) a podobně. Někomu to vyhovuje více, někomu méně. Dětem se to vcelku líbilo, a když to zvedne zájem o přírodu, splní to svůj účel. Mám asi jen jednu větší výhradu a tou je exhibicionismus Prokopa Pitharta. Když se chci podívat na přírodu, rád uvidím záběry přírody, krajiny, zvířat. Nevím, proč je zhruba v devadesáti procentech času v záběrech on. Zmiňovalo to více lidí. Nic proti němu nemám, ale při příštím projektu by se nad tím mohli tvůrci zamyslet. S dětmi se ale klidně mrkněte, je to fajn. Osobně se mi líbila více Planeta Česko, kde je poznat profesionálnější a vyzrálejší přístup. ()

Struhy

Řekl někdo tomu klukovi, že každou druhou větu začíná "hele"? Působí trochu jak nějakej městskej hejsek, co vyrazí za hranice města a sedá si na zadek z každýho mravence a násypu písku v řece. Ale jinak jo, jistou edukativní hodnotu to má. ()

fabecc1222

Spíš než v klasickém iVysilaní by se podle mého tenhle pořad lépe vyjímal v bratrském ČTEdu, kam svou formou pasuje lépe. Krátká délka nahrává tomu, aby tento pořad zvládli i děti, a nenáročné pojetí jednotlivých dílů je nezahrne přehršlem informací. Objevuje se tu spousta důležitých poznatků, na které je třeba nadále upozorňovat, aby naše krajina přešla určitý bod, z kterého se již nebudeme moct vrátit zpět, a dojde k nenavrátné devastaci. Avšak jak už je tu zmiňováno, taktéž jsem měl problém s moderátorským stylem Prokopa Pitharta. Jeho zapájení pro věc je očividné, jenže mnohdy vede k tomu, že se dostane do úplného tranzu (Na což je i v několika dílech upozorňován členy týmu), a přestane vnímat, že je tváří dokumentu a začne si žít ve svém světě. ()

Perla77

Toto je buď pre detičky či ajťákov alebo dementov čo nevystrčili nos z mesta a preto sa divia a oceňujú to detinské nadšenie mladíčka. Btw som milovníčka a častá návštevníčka prírody. ()

Vavrovka

Entusiasmus Prokopa Pitharta pro přírodu a krajinu kolem nás je tak nakažlivý, že se vám po skončení titulků opravdu bude chtít vstát a vyrazit Do divočiny! Pořad by si rozhodně zasloužil delší stopáž a doufejme, že i další série. ()