Ondřej Havelka jako průvodce hudební a taneční historií českého swingu od 20. let minulého století po současnost... První projekt, který se zaměřuje na dějiny české swingové hudby i tance od jejich počátků až po současnost. Film hledá odpověď na otázku, čím swingová hudba a tanec už více než 90 let vábí, mámí a svádí mládež a duchem mladé lidi též, napříč dekádami, módními styly, šílenými salty mortale historie dvacátého století, až po to naše milé jednadvacáté. Svižný průlet dějinami swingu bude pilotovat Ondřej Havelka se svými Melody Makers a partou virtuózních tanečníků swingu, kteří s brilancí sobě vlastní předvedou jednotlivé taneční styly, divoké i elegantní, tak jak je přinášel vibrující čas. Jazzová smršť! Vítr v sukních! Pekelný temporytmus! Pouze v nedlouhých chvílích zklidnění pak řeknou k tématu své exkluzivní hosté – básník a kabaretiér Jiří Suchý či doktor swingových věd Petr Koura. Swing je tu stále, buďte u toho i vy! (Česká televize)

Snorlax

Ovšem pouze ten prvorepublikový a současný. I kdybych se povznesla nad existenci Československa a pominula tak Lasicu a především Lipu, opomenula Broma, Olmerovou a Hálu, zapomenula na Pilarovou a při vší úctě k Jiřímu Suchému se domnívala, že právě on je nositelem poválečného swingu, asi bych si měla chuť nafackovat a rozhodně bych se ani v ústraní neodvážila nazvat milovnicí swingu. ()

Přemek

Prvních cca dvacet minut excelentní, zábavné, sebeironické - krása. Vše upadá v momentě, kdy si Ondřej Havelka sedne ke stolu s Jiřím Suchým a nechá ho deset minut vyprávět o koncertě v 50. letech, přičemž rozhovor nesmyslně a nepříjemně nechává prostřihávat ukázkami z písničky Hřebík v botě, kterou Suchý nazpíval v roce 1970 pro Grandsupertingltangl. Pak se to ještě trochu zvedne, ale pachuť už zůstane. ()

5tipes

Dramaturgicky nevyvážené, zpočátku celkem nápadité, ale pak to nikam nevede, např. přítomnost pana Suchého je velmi násilná. Ze strany Havelky a dalších protagonistů se pořad stává postupně až příliš podbízivý a nakonec to divák sotva dokouká. Rozhodně dobrý nápad, který nakonec ztroskotal na dramaturgii a režii. ()

Marze

O Potápkách jsem se učil na univerzitě a nevěděl jsem, že původcem slova je pravděpodobně Kafka, kterého inspiroval jejich "potápěcí" taneční styl. . Už si nepamatuji, že dívky byly Bedly, Kristýnky a ty, které byli k Potápkům vstřícné Medovky. Dozvíte se, že Škvorecký vymyslel podle anglické hry "Luketa" podle "look at her". Divizny se divily. Čeština je roztomilá. Byla to první subkultura u nás se svým vlastním slovníkem, účesem, stylem (pozdravy  "tě ruka, tě noha"). Kromě tance se mohla mládež realizovat ještě v práci pro  Říši.. Dokument je hodně zvukově hudební a potěšilo mě, že v závěru zazněl nyní populární a pro hudebně stravitelnější elektroswing, který je dnes moderní. ()