Příběh herce hrajícího hlavní roli v nekonečném seriálu, který díky vnějšímu tlaku i událostem v osobním životě přestane odlišovat reálný svět od fiktivní skutečnosti seriálového hrdiny. Brněnský autor Miroslav Skála ve spolupráci s režisérem Hynkem Bočanem, s nadhledem i ironizujícím odstupem a s humornou nadsázkou, vytvořili televizní komedii, ve které si hlavního hrdinu, herce Hofmana, zahrál Petr Nárožný. (oficiálny text distribútora)

Drom

Výborný, výborně zahraný a výborně napsaný, zejména dialogy. Dokonce mě tam nikdo nerozčiloval a bavila mě každá z postav. Ne že by je všechny s přehledem nedokázal zahrát sám Petr Nárožný, kdyby na to přišlo. Pravůbec nevadí, že to byla vesměs levná inscenace a i když s těmi čtyřmi trochu nadržuju, rozhodně by to mělo mít hodnocení o dost lepší než aktuálních 64 %. Zvláštní mi někdy přišla kamera, zejména v dialozích, ale mohl to být záměr navodit větší pocit telenovely. Čas může divák sledovat podle aktuální natáčeného dílu fiktivního seriálu a autoři chytře neohraničují scény patřící do seriálové fikce a ty z reality filmu. V každém případě hodně a několikrát pobavilo. ()

Vodnářka

Diváci se s ním setkávali denně, z televizní obrazovky velmi jednoduše vstoupil do jejich životů. Kým je ale opravdu, je ještě Hofman, nebo snad Sláma? Neví to ani manželka, ani nová známost, ani on sám... Výborný hořce vtipný příběh o těžkém postavení seriálového herce, tvůrců i úzké hranici mezi televizním světem a realitou. V dnešní době snad ještě aktuálnější než před 22 lety. ()

kingik

Příběh herce Hofmana, který hraje hlavní roli náměstka ing.Slámu v nekonečném televizním seriálu. Postupně však vlivem nejrůznějších okolností přestane odlišovat realitu od scenáristické fikce. Jeho seriálový hrdina už nebude chtít nadále večer co večer lézt do obýváků natěšených diváků prostřednictvím televizní obrazovky. Ze seriálu se chtě nechtě pokusí vyvléct. Originální námět našel velkou oporu ve vynikajícím Petrovi Nárožném. Ten dal do celé televizní komedie potřebnou nadsázku, jak to dovede jen on. Z vedlejších postav drží prapor zábavnosti Karel Heřmánek coby režisér. Děj má občas proměnlivou fazonu a zaujme svojí nadčasovostí. Závěr se pokusil přijít s něčím nečekaným. Zvolená varianta/pointa šla trochu v rozporu s předchozím pojetím. Pro originalitu, zajímavé nahlédnutí pod pokličku natáčení jednoho nekonečného seriálu a neselhávajícího Petra Nárožného se to vyplatí vidět. 70% ()

prezdivaka

Moc nechápu to nízké hodnocení tady, ale to bych se mohl upsat, je to trvalý jev. Televizní práci považují zdejší "recenzenti" za podřadnou a kdejaký filmový blábol má vyšší hodnocení než dobrá inscenace. Tahle je zrovna skvělá. Výtečně obsazená a zahraná všemi představiteli, ale hlavně mistrně vybalancová mírou nadsázky. Humor je všudypřítomný a situace jsou jen vypointované situace, které se tak často při natáčení vyskytnou. Za skoro 30 let na place, jsem většinu z nich osobně zažil. ()

rakovnik

Rozhodoval jsem se mezi 2 a 3 *, ale nakonec dám více a to především díky závěrečné pointě. Tento film mě nijak nenadchl, přestože je nabitý hvězdami a označení komedie považuji téměř za přehnané. Ani Petr Nárožný či Karel Heřmánek svými výkony nepotěšili, spíše je zajímavé pozorovat jejich proměny do dnešní doby nebo to, jak vypadá (?) natáčení. Nenáročná skoro zábava na jedno použití. ()

• Vjezd do firmy Chemoprup v úvodu je ve skutečnosti vjezd do areálu České televize z jižní strany. (Haniczka)
  • Ve filmu zazní tři slangové výrazy: „skoprovat“ – jedná se o kopírování natočeného filmového záznamu, „rudl“ – to je pojízdný vozík na břemena, jméno dostal podle výrobce německé firmy Rudly AUER Packaging, a termín „nočka“ – jedná se o filmování v noci. (sator)