O nesmělém profesorovi dějepisu a jeho potížích při seznamování na inzerát... O osobu profesora Hrstky je mezi ženami sice zájem, ale profesor se ještě oženit nestihl. Jeho bývalý spolužák Koníček, který se s ním náhodně setká jako malíř pokojů, mu v tom chce pomoci. Nesmělý profesor však při seznamování nastrčí za sebe raději Koníčka. Tím si však vymění i povolání a svou novou přítelkyní je požádán o vymalování bytu. S tím mu Koníček musí pomoci. Zda se záměna neprozradí a jestli se profesor Hrstka nakonec vůbec seznámí, uvidíte v této televizní komedii s výbornými hereckými výkony Jiřiny Bohdalové, Jiřího Sováka a Vladimíra Menšíka. (Česká televize)

brooklyn73

Pribeh dvou kamaradu,ktery se potkaji po case a jeden z nich se tomu druhemu rozhodne pomoci zajistit znamost. Lehka, kratka komedie, kde chybi jenom uplny zaverecny polibek, ja bych ho tam rad videl.Slova z filmu Vladimira Mensika : "Ja jsem se sice neozenil, prave proto ze ja ty zenske znam". Mimochodem ve snimku se objevuje take Ljuba Skorepova. Rok vyroby 1981. ()

Schlierkamp

Československá krátká televizní komedie s vynikajícím obsazením a jednoduchým, ale zábavným scénářem. Nesmělý profesor dějepisu Čestmír Hrstka v podání mistra J. Sováka by se rád seznámil s nějakou ženou a odvahu k tomuto kroku včetně nezbytných rad mu dodává jeho bývalý spolužák, nyní pokojový malíř a všestranný znalec žen pan Koníček (tradičně výřečný, vynikající V. Menšík). V této pouze pětačtyřicetiminutové komedii může divák shlédnout, jak to chodilo na socialistických řízených seznamkách, pochopitelně nechybí počáteční fráze zahajující konverzaci nezadaných osob. Paní Řeřichovou, o níž plachý profesor po seznámení ve třech začne usilovat, ztvárnila J. Bohdalová. Nezkušený profesor, z nejasných důvodů, jakoby se styděl za své vzdělání a povolání, při seznamování prohlásí, že malíř pokojů je on, načež Bohdalka využije situace a požádá vyděšeného Čestmíra o vymalování bytu. Z této situace plyne mnoho zábavných momentů a dialogů skvěle sehrané trojice našich předních herců a přestože tato televizní komedie pana Václava Hudečka, autora mnoha podobných krátkých televizních děl, scenaristicky příliš neoslní, právě díky zábavnému hereckému triu, zejména díky živelnému Menšíkovi, hodnotím nadprůměrně. ()

D.Moore

Souhra Jiřího Sováka, Vladimíra Menšíka a Jiřiny Bohdalové měla málokdy chybu. Když už se ale nějaká našla, byl jí většinou scénář, který hercům nenadělil tak vybroušené dialogy a tak zajímavé situace, jaké by si zasloužili. A právě to je případ Kdo chce kam..., filmu, jenž by s jiným obsazením byl naprosto zbytečný. ()

Aniki

Ne, ne, ne a ještě jednou ne. Takovouhle ubohost snad mohli staří bardi jako Menšík, Sovák a Bohdalka odmítnout točit snad i bez následků, né? Tedy doufám, že nebyli zrovna na nějaké černé listině. Scénáristickou blbost podobného kalibru by opravdu nemohl zachránit ani herecký bůh. Nikdy by mne nenapadlo, že bych inscenaci s takovými velikány v hlavních rolích mohl nabídnout pouze jednu hvězdu. ()

zdeny99

Z počátku to vypadalo jako podprůměrný televizní film z normalizačních let. Ale od té doby, co se plachý Sovák setkal s mluvkou Menšíkem, se to celé zlepšilo. Především kamufláž s malováním film zachránila. I tak vlivem rychle psaného scénáře a pouhých televizních ateliérů (když nepočítám přeběhnutí přes ulici) se jedná pouze o průměrný televizní film. [386. hodnocení, 27. komentář, 65%] ()

• Naproti domu paní Řeřichové (Jiřina Bohdalová) se nachází restaurace "Za Větrem". Když tam zve na oběd pana Hrstku (Jiří Sovák), nazývá restauraci "U Zeleného Věnce". (rakovnik)