Pán Deeds je všeobecne obľúbený majiteľ pizzerie v malom mestečku, kde žije jednoduchým a šťastným životom. Jedného dňa však nečakane zdedí miliónový podnik a ocitne sa v úplne odlišnom svete. Všade naňho striehnu reportéri - jedna z nich s úmyslom za každú cenu vyhrabať naňho nejakú špinu. Ako majiteľ podniku sa musí brániť špinavým praktikám veľkého biznisu. Pán Deeds sa presťahuje na Manhattan, aby sa ujal nových povinností, dostane osobného komorníka a zdanlivo je z neho príslušník smotánky. V skutočnosti však ostáva obyvateľom malomesta a svojou originalitou privádza ostrieľaných Newyorčanov do úžasu. Deeds veľmi skoro zisťuje, o čo v živote ide v orvom rade... A ešte aj to, že peniaze síce menia všetko, ale nie každého. (oficiálny text distribútora)

Roman.Ticka

Tohle mi sedlo, Sandler s výrazem a chováním prosťáčka je fuckt k nakousnutí, tohle mu sluší vždycky. Scény zuřivého mlácení do černé nohy a záchranná hasičská akce koček všech barev a podob nemají ve svém žánru obdoby (Mohl bys mi to vyndat z nohy, jsem tady trochu přibitej)☺. Sice mi tam ta kleptomanka trošku dost vadila, ale budiž, Sandler je naštěstí spolehlivý tahač sám za sebe, takže o zábavu nebylo nouze. John McEnroe příjemným zpestřením. Prostě a jasně Sandlerovka jak vyšitá bílou nití na černém plátně. ()

otík

Nemůžu si pomoct, ale tohle je opravdu neodolatelná komedie. Sice je totálně praštěná, ale kdo má rád Adama Sandlera, ten dostane poctivou dávku jeho fórků a komických scén. Ale není tu sám, kdo dělá humor. Velkou zásluhu na kvalitě filmu má i John Turturro, jehož pan Plíživý je geniální rolí. A že Sandlerův hrdina nakonec zděděný majetek nezíská? Nevadí, ona i ta praštěná miliarda a nová přítelkyně nejsou k zahození. ()

Arsenal83

Opäť polovičatá sandlerovská komédia, kde Sandler urobil tú istú opakovanú chybu. Keby trocha ubral plyn, keby sa nesnažil byť za každú cenu vtipný aj tam, kde to nebolo treba, bolo by lepšie. Samozrejmosťou boli aj fóry cez čiaru, kedy človeku príde trápne. Inak s rozpočtom 40 miliárd dolárov mohol aj vidlák ako Deeds urobiť niečo väčšie, dejovo mi to prišlo až príliš prázdne na taký "rozpočet". ()

Borat

Prostě se mi ten film líbil. Možná jednoduchostí, možná Sandlerem , ale určitě jsem se nenudil. O gagy není nouze, celkem zajímavě vybrané postavy a prostředí. Příběh se dal už od začátku vytušit, to je možná slabina, ale i doména filmu. Je totiž opravdu jednoduchý a ničím vás nezatěžuje. "Rvačka" o 20 miliard dolarů mezi prostým maloměštákema vlastníky firmy. Prostě pan Deeds mě pobavil a to je u tohohle filmu víc než podstatné, takže |70%| ()

rakovnik

Tento film je profláklá šablona o prostáčkovi se srdcem na dlani, který se dostane do "high society", zklame se a nakonec je z něj Popelka/Popelák. Trpěl jsem nudou a odporem ke stále se opakujícím klišé a násilí a závěru jsem se vysmál. Dvě hvězdičky - za Winonu Ryder a za zvukovou kulisu k víkendovému vaření. ()

• Ve 20. minutě zazní písnička „Island In The Sun“ od Weezer. (SONY_)