Bulgasal: Nesmrtelní

• Južná Kórea Bulgasal

Nesmrtelný muž prokletý už od narození touží po pomstě. Vydá se proto získat svoji duši zpátky a ukončit krevní mstu, která trvá dlouhých šest set let. (Netflix)

Koral17

Nejhorší kletba, která byla na tento seriál uvalena, je jeho přepálená délka. Napínavou a poměrně akční první polovinu bohužel zastínila poslední třetina seriálu, vyplněna především dialogovou vatou o nesmrtelnosti chrousta, pardon, o nesmrtelnosti Bulgasala. Asi ani rozpočet nebyl ideální. Historický i současný příběh se převážně odehrává v jednom lese a v několika domech mimo civilizaci. Nečekejte proto žádné honičky nebo jiné akce v ulicích Soulu. Celkově jsem měla spíš dojem divadelní hry s několika málo herci, kteří se opravdu snažili, aby udrželi poměrně statický a natahovaný příběh. Dařilo se to především představiteli Bulgasala (Lee Jin-wook), který podal nadprůměrný výkon a vyšel s čistým štítem i z některých emočně přepjatých romantických a „rodinných“ scén. Velmi zaujal také výkon Lee Joona v postavě Ok Eul-taeho. Zejména když se objevil v příběhu poprvé, tak ve mě zanechal opravdu silný dojem. Ale i některé jeho další výstupy byly dostatečně nervy drásající. Nevadilo mi, že Bulgasal a Nestvůry v současnosti neměly nějaký zvláštní vizuál, právě naopak, jejich děsivost byla hlavně v tom, že vypadali a žili jako obyčejní lidé. Celkově seriál považuji za mírný nadprůměr se zajímavým původním nápadem, který zvýrazňují výborné herecké výkony lidí i Nestvůr a vydařená audiovizuální stránka, naplno uplatněna zejména v historických scénách. ()

Fr

BULGASAL JE NESMRTELNÝ, PROTOŽE NEMÁ DUŠI…“   Pohádka o příšerách, prokletým chlapci a jeho „Femme fatale“.  Přiznám se bez mučení, že jsem čekal něco jako „Higlandera“. Ovšem tady (bohužel) moc podob nenacházím… Málo prolínání času, žádnej vtip (spíš groteska) a přepálená stopáž, ze který vyplívá příběhová nuda. Místo všeho očekávání, se to „p o m a l i č k u“ přesouvá k romantice a tohle já nemám zapotřebí! Navíc je to spíš kravina, než něco, co bych hltal… Mix keců, mysteriózna a divnejch skutků… navíc zdlouhavý a zdržující. A když se dívám kolik mám před sebou ještě dílů… chce se mi zvracet a proto to pro jistotu po ŠESTÝ ČÁSTI vzdávám! Jediný dilema je, jestli hodnotit… Seru na to!    /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Řekli mi, že jsem se blbě reinkarnoval. 2.) Starou hledám už tisíc let.   ///  Thx za titule „Kamila Králíková“. ()

Fnoobroklic

Zatím super seriál, líbí se mi, když něco začíná ve středověku nebo jakékoliv dávnější minulosti a jde až do dnešní doby, proto bylo taky dobré třeba interview s upírem. Seriál má dobrý koncept, je tu západní soundtrack, což není na Koreu až tak obvyklé, ale sedí to tam. Postupně rozkrýváme příběh, který se podle prvního dílu zdál naprosto jasný a přímočarý, a zjišťujeme, že je v něm více, než jsme si mysleli. Počkám na další díly, ale myslím, že už teď je to jeden z lepších korejských seriálů, potažmo jev lepší polovině tvorby na podobné téma obecně. ()

Vavča

Nesmrtelné monstrum Bulgasal, Hwal (Lee Jin Wook) bylo kdysi člověkem a touží ukončit svoji agónii, jen co najde další svého druhu, mysticky vypadající žena Kim Hwa Yeon (Kwon Nara). První dva díly působí dost nesourodě, fanatasy koncept v takřka hororové atmosféře nesděluje ze příběhu moc, ale servíruje bezchybné a nápadité audiovizuální zpracování z exteriérů dezolátní pustiny, lesa středověké Koreje rovnou do moderní doby. Hudební podkres, zvukové zpracování taky nadprůměr. Jakkoliv mě baví Lee Jin Wook v hlavní roli, tak postupem času je vidět, že nemá až tak dobré souputníky, nikdo nemá jeho úroveň. Kwon Nara neurazí, ale není to nic extra, co mě vyloženě štve, že vynikající Gong Seung Yeonje přímo trestuhodně nevyužitá nemá prostor ve vedlejší roli něco pořádného předvést, přitom první dvě epizody slibovaly něco jiného. Příběh o reinkarnaci, pomstě je relativně zajímavý a umí občas překvapit, nečekjte, akci nebo zběsilé tempo. Právě naopak, jenže všechny ty zbytečné flashbacky a celkový přístup režie k epizodám způsobil, že je to mnohdy rozvleklé a zcela zbytečně většina stopáže nad jednu hodinu nemá moc význam. Příběh jakž tak funguje do dílu 12, ale pak se z toho pro mě stává unávný mišmaš, který stojí na místě a šlape vodu. Jako pro Zízu pozitivum, že nebude sledovat romanci:), ale jinak si myslím, že bude trpět jako zvíře, stejně jako já a bude se chtít v příštím životě pomstít tvůrcům:)) Přitom potenciál tady byl, ale byla špatně zvolená hlavní herečka a zákruty příběhu se zhroutily do sebe, nedávalo mi to smysl, napětí, očekávání se zcela vytratilo. A zase mě nevadí, že série nebyla akční nebo spektakulární, jenže fakt chyběly nápady, výrazní herci, co by hlavnímu hrdinovi pomohli tu káru příšer táhnout dál. Zase je však třeba uznat, že technické zpracování poráží mnohé souputníky bez ohledu na zemi, je tady výrazný originální cit pro vizuální stránku, nebo zajímavé kousky typu, že různí kriminálníci jsou reinkarnací určitých typů monster z minulosti. Prostě série má něco do sebe, první půlka nadprůměr, čtvrtina jakž takž, a poslední čtyří díly jsou fakt horor pro diváka. ()

Floweenka

Po každým dílu jsme trávili dlouhý minuty tím, že jsme se snažili přijít na to, kdo kým vlastně je, jak do všeho zapadá. A s dalším dílem otázky spíš přibývaly - skvělý. Nemělo to příliš “proč děláš tuhle random kokotinu?!” momentů, kvůli kterým si ve spoustě dalších filmů/seriálů chci utrhnout hlavu. Na jednu stranu jsem ráda, že konečně vím, co se stalo, ale je mi teď i trochu prázdno. Teď v zimě si to velmi sedlo s mým rozpoložením - tak moc, že jsem -ehm- možná probulela poslední třetinu závěrečného dílu. No.. a něco jsem si z toho i odnesla.. holy shit, korean people are super hot ()