Aneb poslední učitel v Čechách. Komedie o manželství učitele a zdravotní sestry, kterým stále chybějí peníze.  Komediální příběh učitele Eduarda Jelena (Bohumil Klepl) a zdravotní sestry Věry (Veronika Žilková), kteří se snaží vyřešit špatnou finanční situaci své rodiny, vás určitě pobaví. A možná vám bude připadat důvěrně známý, protože se odehrává v naší současnosti... Dnešní podoba této vtipné komedie autorů Evy a Iva Pelantových vznikla ze šesti půlhodinových dílů seriálu, který režisér Karel Smyczek natočil v roce 2000 jako součást mezinárodního koprodukčního projektu. Šest evropských televizí (Katalánská, Welšská, Francouzská, Německá, Norská a Česká) dostalo od francouzské firmy CIPANGO nabídku na odvyprávění jakéhokoliv "rodinného příběhu" ze současnosti, v němž by byly zastoupeny tři generace. Jedině Česká televize přišla s komedií a při premiéře, v prosinci roku 2001, s ní stanice ARTE sklidila velký úspěch. Stanice ARTE ji po té nominovala do prestižní německé televizní soutěže.

Jednotlivé díly:  1. Malá alžbětinská tragédie
2. Velká česká párty
3. Konečně velký byznys
4. Od čerta k ďáblu
5. Poprava českých pánů
6. Neúplné zatmění slunce (oficiálny text distribútora)

WANDRWALL

Trochu to odráží dnes už poněkud omšelé řeči o školství z konce minulého století...Docela i podbízivý seriál ať už se týká učitelů, podbízivý je i pro školáky, i pro veřejnost, vlastně pro každého. Výsledkem tedy jem, že stejně se nevím, k čemu takové seriály jsou. Krátký článek je významnější než několikahodinový seriál a hlavně - výrazně levnější. ()

Zagros

Ničím nevýrazný český televizní miniseriál z přelomu století. Možná za zmínku stojí jen hlavní hrdina Jelen v podání Bohumila Klepla a jeho neustálá snaha si přivydělat ke svému mizernému učitelskému platu. Vtipných momentů moc není, ale zase to taktak stačí na šest půlhodinových dílů. Ambice tvůrců asi byla naplněna a ambice diváků, se na chvilku nenáročně pobavit, snad taky. ()

javlapippi

Dejepisára Klepla a zdravotnicu Žilkovú prestane baviť život z ruky do huby a pokúšajú sa so striedavým neúspechom stať členmi bohatej novoburžoáznej vrstvy. K tomu im dopomáhajú podnikateľské plány rôzneho stupňa geniality, opakované pôžičky z rôznych zdrojov a postupne ochabujúca viera vo vlastné schopnosti. Vzhľadom na letopočet vzniku seriál zachytáva rôzne aktuálne fenomény, v čom, aspoň pre mňa, spočíva jeho hlavné čaro. Herecky okrem ústrednej manželskej dvojky excelujú hláškujúci seniori Kabátová a Nárožný. Žiadne nesmrteľné veľdielo, ale vcelku pobavilo. Môže byť. ()

Britney75

Nikdy jsem tento seriál neviděla, až jsem nedávno náhodou na něj narazila a opravdu musím říct, že i když je to taková ta " blbost " pro pobavení, tak jsem se opravdu v některých momentech zasmála, Bohumil je úžasný herec, cokoliv zahraje, já mu to věřím .. doporučuji už jen tak, pro zasmání a uvolnění .. v dnešní době ( resp. po deseti letech od vysílání ) je to taková milá oddychovka :) ()

ostravak30

Seriál To jsem z toho jelen jsem viděl jako dvoudílný film ns Čt, ale nevadí. I tak bylo snadné jednotlivé díly od sebe rozlišit. Bohumila Klepla a jeho humor mám moc rád. Škoda, že byl pro televizi objeven až ve svém pozdějším věku. Výborná je i Veronika Žilková. Sledujeme množství humorných situací a scének. Ovšem první půlka je jednoznačně lepší. Zajímavé je vidět Zitu Kabátovou v jejím posledním seriálu. To jsem z toho jelen je seriál, který by klidně mohl mít více dílů nebo nějaké pokračování. Je to pohodový seriál. ()

• Seriálová rodina pracuje a bydlí ve Slaném. (rakovnik)