V Colony House se Tabitha a Julie vyrovnávají s novou děsivou realitou. V lese se Jim, Boyd a Kristi snaží ošetřit Ethanova zranění. Když se mezi obyvateli objeví nová hrozba, dojde k nečekané tragédii. (HBO Max)

Ronkar

Ok. Vypadá to, že tady se pojede spíš na příběhy postav, než na ten horor. Napětí je cítit asi jen v jediné konverzační scéně, když mluví Donna, jinak nic moc. Celkově je episoda slabší než úvod, ale ještě to tvůrcům odpustím. Snaží se budovat podhoubí pro něco většího. Bohužel většina postav není zatím nijak zajímavá. V popředí je akorát šerif, který hraje asi nejlépe ze všech a zdravotní sestra (protože je to pěkná holka), zbytek mě moc nebaví. Jinak je zde další oblíbený motiv z Kingovek = dítko, která má narozdíl od ostatních jakési nadpřirozené schopnosti, takže vidí duchy i ve dne. Připouštím, že pohled na ty strnulé duchy, kteří se příjemně usmívají, zatímco člověk ví, jaká krvavá zvěrstva dělají, je příjemně mrazivý. Ale doufám ve zlepšení. ()

kenkaku

No a už to začíná. Nejenže se začínají hromadit otázky (a náznaky “něčeho”), ale tvrdošíjně se opakuje “nic nevíme, kde se vzala, tu se vzala větev…” a tím pádem odpovědi v nedohlednu. Navíc, už v druhé epizodě jedeme proti pravidlům co nastavila pilotní epizoda! Jestli nepřijde solidní vysvětlení v další epizodě, hodnocení půjde o dva stupně níže. ()

warrenur

Otravnost sestry-"saboterky" sa mi svojou vysinutostou potvrdila. Je zrejme, ze bracek bude dobrak a pomlci. Najlepsi obraz epizody bol jednoznacne pribeh starej Donny, kedy jedinykrat pracovala i atmosfera. Ako som predpokladal, "pestre" charaktery su nemasne/neslane, hoci svojou roznorodostou davaju tvorcom neobmedzene moznosti. Co ta nekonzistencia v zavere? Ako to, ze prcek videl "entitu" pocas dna? Ci zrejme uz jeho vidiny v sanitke nam maju naznacit, ze opat chlapec "zachrani den" nejakou svojou super-schopnostou predvidat, ci "vidiet veci"? Meh....snad to predsa len v dalsom bude drzat viac po-kope. ()

Anderton

Druhá epizóda obsahuje zopár kvalitne nakrútených hororových scén a dozvieme sa viac aj o fikčnom svete, respektíve o niektorých pravidlách, ktoré treba dodržiavať. O čo v skutočnosti ide, to sa samozrejme ešte dlho nedozvieme. Problém je skôr v tom, že v dvojke ide skôr len o nekonečné dialógy a o to, aby sa postavy medzi sebou zoznamovali. Inak to ale zo začiatku nejde. ()

honajz2

Místo toho, aby se to rozjelo, sledujeme zbytek oné noci a během ní se hodně povídá a prd děje. Proč ne, seznámení s vesničany muselo proběhnout tak jako tak, jen teda doufám, že příští epizody budou o něčem víc... 3* ()