Výlet rodiny Matthewsových nabere děsivý spád poté, co dorazí do městečka, ze kterého není úniku. Když se jim stane nehoda, šerif Boyd Stevens a další obyvatelé je zachrání ještě před západem slunce. (HBO Max)

Ronkar

Výchozí zápletka připomene poměrně dost městečko Pines, jen je to víc hororové a brutalitou se nešetří. Originalitou to sice moc neoplývá, ale kašlat na to. Já mám tenhly mystery-hororový věci rád a From má do začátku slušnou atmosféru, vcelku funkční partičku herců a příjemně nadhazuje otázky kolem podivného městečka, kde v noci vylézají bubáci a kam když zavítáte, jen tak se ven nedostanete. Vlastně mi to dost připomíná knížky z portfolia Krále hororu (obzvlášť motiv, že bubákům musíte otevřít sami, jinak na vás nemohou - což je přesně stejný konstrukt jako použil King v Prokletí Salemu). Otázkou zůstává, jestli zůstane jen u toho, nebo dokážou tvůrci s tím námětem udělat něco zajímavého. Moji pozornost si každopádně do začátku získali, tak snad jim to vydrží. ()

warrenur

Nepribehne kazdy rodic k svojmu dietatu, ked ma vyparatit nieco velmi nebezpecne, aby tomu zabranil? To je predsa instinkt. Kedze to bola najzakladnejsia scena, ktora vykresli dalsie smerovanie, mohli ju aspon podat uveritelnejsie, ale co uz. Vyzera to na dalsiu "vesnickovu mysterku" s rovnakymi vzormi charakterov. A tie vzdy dopadnu bud velmi, velmi zle, alebo sa podobaju ako vajce vajcu. Dam zrejme este par dielov, ci sa niecim tato odlisi, ale zatial je to len slabsi priemer. Karavanova rodinka zatial moje sympatie nema a vysinuta "sestra" bude zrejme hlavny iritujuci prvok. ()

BROKEN_

Tyhle mysteiózní věci mám rád. Už po zhlédnutí traileru jsem se na tuhle věc těšil a jako fanoušek LOST jsem zatím velmi spokojen. Má to dobrou atmosféru, to tajemno okolo městečka a těch věcí je poutavé. Dokáže to být mrazivý a překvapivě dost krvavý. Harold Perrineau je skvělý. Těším se co bude dál a jaké odpovědi dostaneme. Tohle je něco pro mě :-) ()

Anderton

Pilot ďalšieho z kvanta mystery seriálov zaujme tým, že nepokryte prináša niečo málo z Lost a niečo, možno ešte viac, z Wayward Pines. Sám o sebe FROM prináša zatuchlé rednecké prostredie so zopár schátralými budovami, toto nevyzerá na mestečko či dedinu, ale skôr na námestíčko, ktoré by zaslúžilo urbanistickú súťaž na obnovu. Tvorcovia niekoľko kariet odkrývajú hneď v úvodnej časti, dokonca jednu ešte pred titulkami. Či to niekam povedie, to ťažko odhadnúť. Ak sa dozviem koncom júna, že záver druhej série nepriniesol žiadne odpovede, so seriálom zrejme skončím. ()

honajz2

Zatím nevím. Po úžasně mysteriózních úvodních minutách přišlo obří naštvání, když se jedna postava zachovala jako totální debil (a ne, neomlouvá ji věk, zvlášť, když pravidla zná, v městečku už nějakou dobu je a obzvlášť když ještě řekne, že ta osoba nevypadá jako její babička, i když se za ni snaží vydávat) a pak se dělo přesně to, co jsem zhruba čekal a byl jsem rád, že se to tak i děje, jen ta atmosféra bůhvíjak silná nebyla a zatím to vypadá, že půjde jen o boj proti podivným, lidi připomínající monstra. Ono by asi bylo nejlepší, kdyby to ukázalo jeden den a zbytek noci, protože by to bylo svižnější, napínavější a přesně takové, jaký by pilotní díl měl být. Takhle to vypadá slibně, ale zatím jen lehce načrtnutě. Může se to posunout kamkoli. Silné 3* ()