Terror on the Prairie

• Veľká Británia Terror on the Prairie

Roky po americkej občianskej vojne sa manželský pár Hattie (Gina Carano) a Jeb (Donald Cerrone) McAllisterovci snaží udržať svoju farmu v nehostinnej Montane nad vodou. Jeb je bývalý veterán občianskej vojny z Missouri, ktorý v rozhodujúcom momente vojny prešiel zo strany Konfederácie k Únii. Keď jedného dňa odíde do mesta, na ranč prídu štyria tuláci so žiadosťou o jedlo a pomoc. Osamelá Hattie čoskoro zistí, že ide o pomstychtivých vrahov, preto sa pred nimi zabarikáduje aj so svojimi dvoma deťmi vo svojej chatke ozbrojená jedinou brokovnicou. (Arsenal83)

raimi

Pomalej a syrovej slowburn, regulérní exploitation film. Téměř bez hudby, s chybujícími postavami, s přestřelkama a násilnýma konfrontacema, jak by se asi odehrály v reálu. Ono totiž trefit nebo zabít někoho, to není jen tak. Což od reality odtržení místní troubové, hýkající u Black Widow a ninja indiánky z Prey nejsou schopní pobrat. ()

pornogrind

Westernovej exploiťák. Znělo to dobře. Realita je však trošku jiná. Úvod sice navnadil a jen potvrdil moje velký očekávání. O to těžší bylo zkousnout pomalý tempo, který po slibným začátku film nastolil. Sem tam děj osvěží nudná přestřelka a jedna nebo dvě krvavější scény. Jinak prvních cca 70 moc vzruchu nepřinese. Určitý oživení nastane když kozatá mamina se svými ratolestmi opustí konečně svůj příbytek. To už jsem netrpělivě očekával kdy a s jakým promyšleným plánem nastoupí její manžel Jeb(Kterýho si zahrál Donald Cerrone alias MMA zápasník Cowboy). Takovej nástup jsem ale opravdu nečekal. Nutno dodat, že Jeb to pěkně doJebal. Tím pádem je ale konec ale aspoň trošku akčnější. Samotnou kapitolou je pak výběr hlavní hrdinky. Sice má kozy jako vozy ale ani tak si Gina Carano moje sympatie určitě nezískala. Takže když to shrnu tak podívat se na to dalo ale není to nic co bych potřeboval vidět znovu. Slabší 3 hvězdy. Komu nevadí starší kousky tak raději doporučím Cut-Throats Nine (1972). ()

Arsenal83

Dobrý novodobý western, nič veľkolepé ani prekvapujúci záver sa očakávať nedá, ale na druhej strane udržiava stále diváka v strehu, čo bude nasledovať. Má aj svoje krvavejšie pasáže. A samozrejme postráda logiku, nakoľko ženská mohla tých bláznov mnohokrát odkrágľovať a neurobila to. Ale potom by mal film len 20 minút. Takže dobre tak. ()

kingik

Gina Carano brání svoji vaginu na odlehlé farmě uprostřed divočiny před bandou desperátů. Produkující Gina naznala, že je třeba po čase přijít s westernovým filmem, kde její zmohutnělá postava, připomínající zápasníci v nejlepší formě, najde uplatnění. Docela překvapivé je, že útok přijde z její strany, neboť zjistí, že ve svém obydlí hostí vrahy. A od té chvíle se film rozběhne. Tasí se pušky, co zřejmě mají upilované mušky, neb se skoro nikdo nikam netrefí, čtyři muži si nedokáží poradit s kredenciózní dámou, takže sledujeme paní domu polehku zabarikádovanou se svým miminem a devítiletým synem v baráku, do toho přijde na obhlídku Matthias Hues, manžel ve městě shání práci a mastí karty, a dozvíme se i skutečný důvod příchodu bandy. Ano, je to pomsta. Přímočaře vedený snímek sice nedosahuje nejvyšší intenzity napětí, i tak má několik patřičně nepříjemně vyvedených scén, k nimž patří třeba skalpování. Bandité nemají ve svých řadách známějšího herce, jehož aura by zářila nad všemi ostatními. A je to vlastně dobře. Bandu vede Nick Searcy, v našich končinách prakticky neznámý. Divák tedy má tu čest s celkem obyčejnými týpky, co se nějak na kameru trapně nepředvádí a vytvořili celkem znepokojivý kvartet. Dojde i na pokus o znásilnění, ovšem Ginu jen tak neznásilníte. Michael Polish přišel s westernově laděným filmem obdařeným o majestátní divokou přírodu v Montaně, mužné vnady Giny a výsledkem je kvalitně zrežírované i zahrané akční drama. 7/10 ()

Morholt

Odlehlý ranč, samotná ženská se dvěma dětmi a banda desperátů. Nic, co by se nedalo spíchnout během středně dlouhé seance na záchodě, nicméně úvod dával tušit, že by to mohla být solidní řeznická podívaná. Ale nebyla. Když už se přestalo plkat, přišla na řadu statická střílečka, během níž nikdo netrefil ani to, co se trefit nedá. K tomu všemu se všichni zúčastnění chovají tak idiotsky, že se na to nedá ani dívat. Já jsem schopen kvůli Gině koukat na ledacos, ale tohle se skoro nedalo. 10% za ty dva brutální momenty s kudlou v hlavní roli. ()