Azurový sen: Cesta do Wembley

• Taliansko Sogno azzurro - La strada per Wembley (viac)

Dokument o cestě italské fotbalové reprezentace za titulem mistrů Evropy v roce 2020 až po strhující finále proti Anglii. (Netflix)

*CARNIFEX*

Jedna z mála trofejí, ktorú vyhral nejaký tím absolútne zaslúžene, nie len vďaka výsledkom, ale aj herným prejavom. Strašne som im fandil. Najprv nie, no potom jednoznačne áno. Získali si ma hrou, ktorá bola na uvedenom turnaji absolútnym stropom. Čo sa dokumentu týka a jeho spracovania. Tak to je fakt šedý (pod)priemer. Toto nie je mapovanie cesty za trofejou, toto je regulárny guláš všetkého možného s neuveriteľným (ne)citom prestrihov medzi udalosťami, ktoré ho miesto zdobenia - devastovali. Druhá z rešpektu k Talianom. ()

William_

Asi nejhorší a nejhůř natočený a sestříhaný doku-sport-reality dokument jaký jsem na Netflixu měl možnost shlédnout, a to jsem Itálii fandil a mám je rád, ale tohle je opravdu slabý kus, nedoporučuji. ()

borec999

Skôr taký povrchný dokument, ktorý pri danej dĺžke nemá šancu ísť viac do hĺbky. Čo je škoda, pretože z tých pár záberov z Manicniho preslovov, či tréningového kempu to vyzeralo, že tvorcovia mali prístup do viacerých zaujímavých miest v zákulisí tímu a že by z toho v prípade potreby Netflix vedel spraviť podobnú seriálovú kvalitu ako Dycky Sunderland. Žiaľ, nestalo sa tak a tých 60 minút je na vyrozprávanie príbehu Squadry Azzurry na turnaji, ktorý trval mesiac, veľmi veľmi málo. ()

dehlie

Taliansko je moja top zahraničná reprezentácia. Dokument je pekným spracovaním víťaznej cesty na EURE 2020 (21). Celé mi to kalí vedomosť,  že nepostúpili na blížiace sa MS. ()

TheSpearCZ

Ačkoliv jsem za každý podobný dokument z fotbalového nebo vlastně jakéhokoliv sportovního odvětví rád, tak tady jsem hned od začátku věděl, že mi styl vyprávění nesednul. Štvalo mě na tom nejvíc to, že se tady těžce přeskakuje, a to úplně zbytečně. Mancini tu má zajímavé proslovy k týmu před zápasy a další záběr je tým, jak odlétá zpět do Itálie po vyhraném zápase. Krom toho nám ale dokument nabízí právě zmíněné proslovy, záběry z tréninků a všechno další, co člověk nemohl během Eura u televize spatřit. Čisté 3* ()

Warhorr

Tak tohle se náramně povedlo. Skvělá ukázka pestrého italského temperamentu v akci. I když jsou fotbalisté pro mnohé lidi bohové, hrdinové či vzory tak tento dokument nám ukazuje, že i tito kluci jsou vlastně pořád jen obyčejní lidé, kteří mezi sebou srandují, prožívají emoce jako každý jiný, nebo se baví spolu o fotbale jako i my amatéři. Samozřejmě bych si přál více záběrů ale do hodinové stopáže se tady toho vešlo docela dost a já byl spokojen a užil jsem si to. ()

Looka

40% sestřihy ze zápasů neúplné, včetně finálového rozstřelu. Záběry ze zákulisí také nezajímavě sterilní. Fotbal miluju ale tento dokument se nepovedl. ()

Mkartaylas56

Jo, proč ne. Na ty nejsilnější dokumenty v žánru alá Sunderland Till' I Die či All or nothing to ať už kvůli kraťoučké stopáži nebo stylu vyprávění, jenž pouze klouže po povrchu, nemá, avšak pokud jste fanoušci fotbalu a nechováte nějak velké nesympatie k italskému nároďáku, tak si snímek určitě užijete a minimálně si skrze něj lze připomenout průběh letošního Eura. ()

Blazis34

Podobné dokumenty mě ohromně baví a Azurový sen je toho příkladem. Děj pojednávající o výhře Itálie na Euro 2020 (2021) nám ještě více ukázal, jakou Italové utvořili tentokrát partu a klapalo jim to nejenom na hřišti. Líbila se mi rozvážnost a stručnost Manciniho při týmových poradách a také záběry ze zákulisí týmu. K pěti hvězdám mi tam chybělo ještě více obsahu, délka jedné hodina mi utekla až moc rychle :-). Dokumentu dávám lepší čtyři hvězdy, 85%. ()

Razz

Prekvapuje ma vysoké hodnotenie. Dokument je pomerne nezáživný, očakával som viac pohľadov do zákulisia v zmysle taktickej prípravy, psychológie, práce ľudí okolo tímu. ()

kodwin

Zajímavý velmi slušně natočený dokument. Škoda, že nám nedal nahlédnout do italské kuchyně hlouběji, za to jedna hvězda dolů. ()