Brooke Bennett (Lacey Chabert) jede na Vánoce do Irska pátrat po svých irských kořenech, kde se setká s Aidenem Hartem (Stuart Townsend). Když si ji spletou s profesionální plánovačkou akcí, najmou ji, aby uspořádala velkolepý vánoční večírek na jeho hradě. (tribican)

silentname

Keď vidím meno Lacey Chabert, tak čakám, že nám film doručí aspoň niečo trošku viac. Lacey má šarm, je veľmi príjemná a dokáže aj do konceptov s najťažšími klišé priniesť niečo, čo by mohlo film nejakým spôsobom zlepšiť. To však neplatí v prípade filmu "Christmas At Castle Hart". Toto je film od A do Z podľa príručky. A hoci nemôžem povedať, že by sa v určitých momentoch jej šarm nezaprel, tak ani ona nedokáže zachrániť scenár, ktorý bol hotový očividne za päť minút. Tento film dokopy môžete od začiatku do konca odhadnúť a presne budete vedieť čo sa stane. Okrem toho sa to odohráva v Írsku a mnohým tie akcenty teda nežeriem. Snažia sa, ale je vidieť, že im to úplne nešlo. Obzvlášť Stuartovi Townsendovi, ktorý svoj americký akcent nezaprie. A tie klišé v tomto prípade bolia. Keď celý film postavíme na jednom klamstve, tak vieme, že na konci sa klamstvo rozplynie a ako to celé dopadne. Tento film dokopy neurobí jedinú vec inak a je to neskutočne otravné. Pretože mám pocit, že pod povrchom niečo mohlo aj byť. Lenže je to zabité gýčovitým scenárom, ktorý núti robiť postavy veci, ktoré by možno ani normálne nechceli. Proste film podľa príručky. Prečo? Hodnotenie: C ()