Vysoká čokoládová

Súťažný
USA, 2021, 29–50 min

Scénografia:

Russell M. Jaeger

Osm profíků studuje pod dozorem slavného čokolatiéra umění přípravy čokolády. Být nejlepší a dostat životní šanci ale může jenom jeden. (Netflix)

momomoo22

Pozerať sa na pečenie a v tomto prípade na modelovanie z čokolády je vždy zaujímavé. Koncept dobrý, že tam nevypadavali a bolo to robené ako forma učenia. No mám pocit, že aj v tomto bol Netflix politicky korektný 😁. Šéf Amaury veľmi zaujímavý, len študenti neboli extra sympatickí. Nepáčilo sa mi zobrazenie mimo tvorenia. Tak zbytočné robené robené do šou. Nepotrebuje to. Nakoniec som mala pocit, že tam bol výherca uprednostňovaný. Pozeratelne. ()

marrjaana

Miluji čokoládu a pečení a už dlouho obdivuji Amauryho. Sice bych více ocenila něco, kdy je více toho, jak pracuje přímo on, ale i tak jsem nadšená. ()

toi-toi

Zaujímavý pohľad do sveta dezertov a čokolády. Škoda, že kvôli snahe o napätie sa to mení na bežnú reality show plnú slzičiek a intríg. Stráca sa dôraz na vzdelanie v obore, ale rieši sa rakovina babičky z pred dvoch rokov, kvôli ktorej sa nepodaril ganache. ()

Judy24

Amaury Guichon je opravdu žijící legenda téhle disciplíny (ano, ve třiceti!) a je to na soutěži vidět. A líbí se mi, že je to víc škola než soutěž, na Amaurym je vidět, že soutěžícím vážně fandí, že je chce něco naučit. Osobně mám navíc slabost pro pořady, kde soutěžící už fakt něco umí (Project Runway) a tam School of Chocolate taky spadá. Po první epizodě to vypadá velmi nadějně, snad úroveň vydrží. ()

MFloyd

Slušná show od Netflixu, kterou jsem shlédl během dvou dnů. Není to zbytečně vyhrocené a zároveň uvidíte spoustu krásných děl z čokolády. Ale není to určitě nic, co by v tvorbě Netflixu vynikalo. Standart. ()

Skrivan

Koncept je to zajímavý. I když jde v konečném důsledku o soutěž, líbí se mi, že soutěžící nevypadávají, ale mají opravdu možnost se něco učit. Co to ale hodně kazí, je, že Amaury jako hlavní porotce není nezaujatý, je na něm vidět, že některým jedincům dost nadržuje. Kdo to vyhraje, jsem věděl už od prvního dílu. ()

mia.com

Prumerna reality show s (pro me) celkem nesympatickymi ucastniky, az na Amauryho. Ovsem vytvory z cokolady jsou krasne a proto jsem se na to koukala. ()

Saxicola

Amaury Guichon je prostě bůh. Soutěž ukázala netušené možnosti vysoké cukrařiny. Oceňuji, že smyslem soutěže byla skutečně "school", tedy soutěžící něco naučit, a ne je kvůli pochybnému pobavení obecenstva potopit a ponížit. Za jediné mínus považuji produkci, která si nevím proč dala záležet na zobrazení soutěžících tak, aby skoro nebylo komu fandit. Nesnáším ten koncept ukázat Melissu jako ctižádostivou mrchu, Juana jako nesnesitelného samožera, Thiaga jako sebelítostivého ufňukánka, zatímco o Amandě nebo o tom černochovi tuším z Kuby jsme se nedozvěděli skoro nic. Navíc bylo v podstatě už dopředu jasné, jak to dopadne, v podstatě jen díky tomu, kolik prostoru na proslovy bylo jednotlivým účastníkům věnováno. Ocenila bych prostě víc zákusků než Hlubokých Lidských Příběhů, ale i tak dávám 81%. ()