Rozsvítit noc

• Taiwan Light the Night (viac)

V osmdesátých letech řeší ženy z oblíbeného japonského klubu ve vykřičené čtvrti Tchaj-peje žárlivost, rozchody, lásku i přátelství. (Netflix)

Vavča

Tchaj-wan nám předkládá vysoce zajímavou sérii. Light the Night nás zavede do prostředí nočního klubu na konci 80.let, které bylo místo počínající ženské emancipace, navzdory tomu, že hlavní hrdinky seriálu jsou uvězněny v tradičních rodových vazbách a rolích, přesto se nevzdávají a hledají svoje štěstí. Zdráhám se žánrově sérii definovat, protože je zde krimilinka, slice of life a samozřejmě romance. Obsazení je naprosto luxusní Ruby Lin, Cheryl Yang, Esther Liu, Puff Kuo,Nikki Hsieh. Velice zajímavý a chytlavý seriál, rozhodně tomu dejte šanci. Největším překvapením pro mě ovšem nebylo pouze typicky asijské míšení žánrů, perfektně promyšlený a napínavý scénář (byť to není samozřejmností), ale vynikající herecky výkon, který zde podal Rhydian Vaughan. Měl jsem ho vždy zaškatulkovaného do role generických hezounů, kolikrát jsem jeho přítomnost ve filmech ani nevnímal. Ovšem herectví, které rozehrává zde je z úplně jiného ranku, morálně indiferentní, drzý, sebevědomý, každé gesto, škleb mu věříte. Můžete se těšit na ženskou řevnivost, dobové nešvary, dramatické napětí co není laciné, vysoce zajímavé postavy, které hraje tamní elita, ačkoliv je Puff Kuo obklopena těžkými kalibry, tak show nenápadně krade pro sebe, má tady nejzajímavější roli několika posledních let ze svého repertoáru. Seriál o kterém se bude ještě za dlouho mluvit... Můj komentář platí pro první sezónu. ()

Lord.Jim

Už dlouho mě nic tak neokouzlilo. Počínaje skvělou retro atmosférou, zajímavým způsobem vedení děje (nejedná se jen o klasickou detektivní zápletku), ale především neuvěřitelně elegantním hereckým projevem obou hlavních hrdinek. ()

Soupalka

V seriálu se opravdu  šťastně podařilo namixovat více  žánrů  v retro výpravě, která je  důsledná  i  dotažená i v malých detailech.  Celkovému vyznění a vážným tématům, kterých se děj dotýká, velmi pomáhá nejen velmi pečlivě zpracovaný scénář, ale především i herecké obsazení a seriál napsaný pro a) ne už tak mladé a b) zkušené herce. Velmi osloví i  "krimi" dějová linka, která se pečlivě buduje díl za dílem.  Cca 7-8 epizod se snažíme zjistit kdo je vlastně oběť z úvodní scény a zbytek seriálu se hledá vrah / vrahové. Doufám, že stejně jako první dvě potěší i třetí serie. ()