Seriál natočený podle knihy investigativního reportéra deníku Baltimore Sun Justina Fentona zachycuje vzestup a pád zkorumpované policejní jednotky Gun Trace Task Force (GTTF), která měla za úkol v ulicích Baltimoru zamořeného drogami a kriminalitou vyhledávat a zabavovat nelegálně držené zbraně. Představitelé zákona však situace využili ve svůj prospěch. Šestidílná minisérie z dílny tvůrců kultovního seriálu The Wire: Špína Baltimoru vypráví příběh zločineckého spiknutí a morálního úpadku amerického města, v němž se na úkor skutečné policejní práce prosazovala politika drogové prohibice a masového zatýkání. (HBO Max)

3DD!3

Špína Baltimoru naruby, kdy zlí jsou ti co čistí ulice. Problém jsem měl ovšem s nekonzistentním a často zmatečným vyprávěním, které nechronologicky skáče časem mezi různými epizodami hlavních obviněných. Postupný přerod by působil mnohem lépe. To se Greenovi moc nepovedlo. V paměti tak zůstane hlavně velmi dobrý, ale zároveň uspěchaný závěrečný díl. Bernthal celou dobu osciluje mezi sympatickým a nesympatickým polišem až příliš brutálně, přesto táhne celou minisérii na svých bedrech. Fantastické shrnutí situace od Treata Williamse o válce s drogami, ztrátě důvěry a honbě za umělými čísly by měli vytesat do kamene. Platí to všude. Na věci které mají smysl peníze nejsou. Finálové vysvětlovací titulky shrnující tresty zúčastněných, dokončené suchým konstatováním, že po případu a reorganizaci policejního sboru (nahrazení bílých pěšců černými) zločinnost prudce stoupla mluví za vše. Baltimore je jedno z nejnebezpečnějších měst na Zemi. ()

hroubek

Špičkový seriál o tom, jak to funguje u policie v Americe. Z počátku jsem bojoval s formou, jakou je seriál vyprávěn. Hodně linek, skákání v čase, desítky postav, u kterých nevíte jakou roli hrají v příběhu atd. Je to náročný seriál na sledování. Nicméně pokud překonáte první dvě rozjezdové epizody, tak dostanete parádní seriál. Tvůrci umí tnout do živého a skvěle nám představit problém, který nemá  řešení. Nejkrásnější na celém seriálu je to, že to není černobílé. To, jak se postavy chovají má logiku a vychází to z toho, že samotný systém je špatný, a ty co ho řídí nechtějí dělat změny. Místy se na to nekouká vůbec dobře, protože je to podané hodně smutně a nepříjemně. Po vizuální stránce působivé, herecky parádní (Bernthal předvádí polohu kterou u něho neznám), příběhově dost zajímavé. Nesedne to každému, ale jedná se o seriál, který má co říci, a znovu vytahuje otázku: "Jaký je rozdíl mezi policistou a zločincem? Odznak". 8,5/10 ()

M.i.k.e

kdo si ve We Own The City bude chtít najít BLM propagandu ten si jí tam najde, protože momentů které k tomu svádí je tu víc než dost. Na druhou stranu je to ale série inspirovaná skutečnou policejní jednotkou, která se rozhodla dělat věci po svém a bez větších problémů zatýkala a následně okrádala koho si zamanula a bylo celkem jedno jestli dotyčný je a nebo není lump (nemluvě o složení jednotky, která ani zdaleka nebyla "jednobarevná"),takže je šance, že se to zhruba takhle opravdu dělo.Sám bych našel dost věcí, které by se daly vytknout včetně mnoha hlušších míst Na druhou stranu mě ale dost bavilo to, že mě tahle série opětovně vzala do starých známých míst a i když to není Wire, nechybí tu jeho duch včetně několika herců, kteří se objevili právě ve Wire a tady dostali diametrálně odlišné role.Bavil mě i Bernthal, kterému sebevědomý zmetek Jenkins celkem sednul a je pro něj jednou z jeho lepších rolí.Suma sumárum, ač to není úplně čisté tak plusy drobně převyšují mínusy a nemám problém dát téhle sérii o tu půl hvězdu víc než si reálně zaslouží...70% ()

H34D

Rozpačité reakce vyvolávají obavy, ale tvůrci The Wire (a Treme a The Deuce) opět nezklamali. Sice se tentokrát nejedná o komplexní fresku společnosti i jejího systému, ale stále jde o poutavé, místy fascinující a místy zarážející vyprávění o neuvěřitelných a přesto skutečných událostech v Baltimoru. 6 dílů neposkytuje dostatek prostoru pro vykreslení charakterů, ale nechronologické řazení je zajímavé a dokáže jinak přímočarý příběh slušně okořenit. Seriál v prvé řadě poukazuje na beznaděj, která se nedá napravit obměnou pár lidí. Nezávidím policajtům, ani občanům Baltimoru, drží se navzájem v šachu. We Own This City je kvalitně zpracované poloakční krimi s informační hodnotou - byť zjednodušeného - dokumentu. 8/10 ()

UhLee

HBO minisérie - (5,5/10). Amerika je velice zvláštní zemí. Je tak trochu rozbitá a We Own This City to názorně ukazuje na policejní brutalitě a dalších zvěrstvech. Hlavním důvodem, proč jsem si dal tuto minisérii do watchlistu a po více než roce na ní přišla řada je ten, že se tady v hlavní roli objeví můj oblíbený Jon Bernthal. Tento americký sympaťák tady hraje dost nevěčnou roli a to hlavního padoucha Wayna Jenkinse. Tento policista byl ztělesněným zlem a tento seriál se snaží jeho vzestup a pád zachytit v šesti epizodách. Ale není to jen o něm. Je to o celkové hnilobě policejního oddělení v Baltimore. Mnoho lidí tento počin přirovnává k dalšímu podobně laděnému seriálu, který má sloužit jako volné pokračování, ale já jsem The Wire neviděl, takže nemůžu soudit. Co se týče tohoto seriálu, tak nebudu lhát - jsem dosti zklamaný. Očekával jsem atraktivní rozebrání osobnosti tohoto policisty, ale místo toho jsem dostal užvaněnou podívanou, kde sleduju jenom tlachající hlavy. Některé linky mi přišly úplně zbytečné a byly tam jenom proto, aby se tam odehrávalo více dějových linek. Skákání v časových osách bylo taktéž velice chaotické a divák se neměl čeho chytit. Jediný, kdo to tahá z totálního deliria je právě hlavní "hrdina", který předvádí podobně jako v Punisherovi hezky zvrácenou kreaturu. Kolem a kolem je to další svědectví o tom, jaké šílenosti se ve Spojených státech děly a možná i dějí. Toto zrcadlo, které ukazuje pravou tvář celého americké společnosti patří k těm hůře zpracovaným, což jsem u mé oblíbené stanice HBO třeba vůbec nečekal. Příště si budu muset dát větší pozor na to, co si pustím. Naštěstí to mělo jenom pouhých šest epizod, takže toto utrpení rychle skončilo. "These officers, they’re 1930-s style gangsters." Nejlepší epizoda: Part Six (E06) ()

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (viac)