Johnovi a jeho ženě se splnil sen. Narodí se jim krásná holčička s plnými rudými rty, černými vlasy a pletí, co září jako jabloňový květ. Dají jí jméno Sněhurka. Johnovu radost ale záhy střídá žal. Manželka umírá a statečnému muži nezbývá než se vydat v kruté zimě obstarat dítěti jídlo. Spása neočekávaně přichází v momentě, kdy jeho slzy skanou na hrobě začarovaného netvora. Ten mu výměnou za svobodu splní tři přání: mléko pro dceru, království a královnu po jeho boku. Johnova je šťastný jen chvíli. Démon totiž promění vlastní sestru Elspeth, znetvořenou babiznu, v krásnou, ale zlou a krutou královnu, kterou za pomoci kouzel vtiskne do Johnovy náruče. Zdánlivý klid v říši panuje do chvíle, než se objeví na hradě mladý princ a zlá královna ve svém zázračném zrcadle zjistí, že nejkrásnější na světě není ona, ale půvabná šestnáctiletá Sněhurka. (oficiálny text distribútora)

Lindushka

Páčil sa mi výber macochy - Miranda Richardson je tam naozaj tak kruto krásna žena ( s perfektnými ryšavými vlasmi :) ) na začiatku starnutia ako som si vždy predstavovala zlú kráľovnú, a Kristin Kreuk je dokonalá mladá a nevinná, naivná Snehulienka. Len škoda, že sa radšej nedržali viac pôvodnej predlohy, kým horrorová verzia so Sigourney Weaver mi sedela, táto kvázi surrealistická verzia čaru príbehu skôr ubrala. ()

SOLOM.

Tahle se vyděsit při nedělním ránu – no hnus – to vám povídám. To jsem si zas tahle po sakra dlouhé době pustil NOVU a ono ejhle – zrovna tam dávali tuhle kanadskou humusárnu – jakože moderní Sněhurku, kde jak královna, tak i mladá Sněhurka jsou sice hodně solidní „mrdny“ (pardón děvčata k nakousnutí) – ale trpaslíci jsou oblečení v otřesných kostýmech, jmenují se podle dní v týdnu a jeden z nich je asi o dva metry větší, než zbytek těch mamlasů (navíc si nešlo nevšimnout, že jeden – možná i více byla převlečená ženská)…Objevilo se tu sice několik povedených speciálních triků, ale jinak to byl váže smradlavý exkrement…Na tohle se mají dívat malá děcka…? ()

Wishkah

Já si myslím že tohle nové pojetí mohlo dopadnout dobře. Nápad to špatný nebyl. Udělat z toho pohádkové fantasy, inovovat pohled na trpaslíky i na zlou královnu. Navíc se to odehrává v nádherné kanadské divočině. Nápad to opravdu nebyl špatný. Ale měl to natáčet Tim Burton a mělo to natáčet studio a ne Hallmark. To televizní Hallmarkovské vzezření je tak patrné a režisérka se sice snažila, ale bylo jí to prd platné. Film nemá žádnou atmosféru. Je to opravdu škoda protože představitelé do svých úloh sedí, kulisy a prostředí je ejdním slovem nádherné a ani digitální triky nejsou tak špatné. Jediné co tomuhle filmu škodí je režisérka, hallmark a trochu kolísavý scénář ()

Stanislaus

Sněhová královna (respektive Zimní pohádka) není první ani poslední filmovou adaptací pohádky od bratří Grimmů o té nejkrásnější ze všech, avšak mohu s jistotou říct, že patří mezi ty méně povedené (místy až nepovedené). U každé filmové Sněhurky je nejdůležitější postavou nikoli princezna, nýbrž zlá královna. Zde je výborně zahraná mojí velkou oblíbenkyní - Mirandou Richardson - která vynikla zejména ve svých záporných rolích (viz Merlin a Ospalá díra). Jinak nápad s trpaslíky, kteří se mohou měnit v duhu a ovlivňují počasí, nebyl až zase tak špatný. Zkrátka poněkud slabší televizní film, ve kterém je jedním (možná i jediným) velkým plusem Evil Queen. ()

Tayen

Původní krásná a hororová pohádka od bratří Grimmů (ne Andersena) sklouzla dolů na příběh, ve kterém kouzelné skřítky nahradili jacísi protivní mužíci, kteří představují barvy duhy a zároveň dny v týdnu..."já chci šmudlu", volám. Královna byla dobře zvolená M. Richardson, které role krásných a zlých intrikánek skutečně sedí (Merlin, Ospalá díra), jen kdyby to původně nebyla jakási ježibaba, jejíž praštěnost zůstala i královně. Hudba a vizualizace byla dobrá a Kristin Kreuk byla možná až příliš nevinná a jemná ( taky ji mohli tvůrci do povahy připsat nějaký ten šmrnc, možná že tady by ta změna vyšla) takhle pro mne byla postava Sněhurky až příliš jalová. Celkový dojem: verze s Weaverovou více odpovídá atmosféře a duchu Grimmů a tohle je méně vydařený pohled na věc ()