Ušiak Čiky a Škrečok temnôt

• Česko Ušák Chicky a Zlokřeček (viac)
Belgicko / Francúzsko, 2022, 92 min (Alternatívna 88 min)

Ušiak Čiky sa narodil z polovice ako kura a z polovice ako zajac. Dychtí zapadnúť do spoločnosti a cítiť sa milovaný aj napriek svojim rozdielom. Je trochu nemotorný, ale zato posadnutý dobrodružstvom. (Magic Box)

BOURQUE

Tvorcovia neskrývajú svoje nadšenie a úctu pre(d) Indiana Jonesa. Stačí si pozrieť na Chickiho oblečenie, ale aj v koncepcii objaviteľskej časti nájdeme „inšpiráciu“. A to, že niektoré motívy hudby sú veľmi podobné k tomu, čo použil John Williams, už asi nie je potrebné nejako rozobrať. Vizuálne je to na slušnej úrovni. Postavičky s jasnými charaktermi a predpokladateľným vývojom. Z hľadiska „nečakaných“ vtipných scén najviac potešili prasiatka „nezvyčajného tvaru“. ;) Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

charles3

Upoutávka vypadala dost pochybně - něco jako zvířecí animovaná variace na Indiana Jonese s bizarní trojicí hrdinů, natočená v jen o trochu méně bizarní evropské produkci málo známým studiem a málo známým režisérem. Skutečně, začátek mi přišel jako animovaný zvířecí REMAKE (!!!) Dobyvatelů ztracené archy, a to včetně variace na slavný Williamsův hudební motiv (!?!?!). Překonal jsem ale počáteční rozpaky a začal si film užívat. Přibyly motivy ze Lvího krále, Mlčení jehňátek, Star Wars a dalších hitů, děj šlapal a provázel jej docela inteligentní dospělý humor a vtipné hlášky. Jen doufám, že tvůrci zaplatili Kasdanovi, Lucasovi a Spielbergovi autorská práva... ()

papadoce

Toto bola veľká chyba myslieť si, že by škrečok temnôt mohla byť zábavná rozprávka. Humor nula, nix, náda, zero, absolútne nič. Animácia dnes už ozaj len priemerná a tak ostalo už len spoliehať sa na príbeh. Ten bol vcelku fajn, inšpirovaný dobrodružnými filmami, najmä teda Indiana Jonesom. Nesmial sa dospelý, nesmiali sa deti, deväťdesiat minút nejako prešlo a bolo. Iba šedý šedučký priemer. Belgičania to animovane nevedia. 50%. Kurozajac ? To fakt ??? ()

blondboss

Priemerný európsky animák s kvalitnými animáciami a milými postavičkami, ktoré deti určite nadchnú. Problémom ale je, že podobných rozprávok je neskutočné množstvo a aj keď tento hrá trošku na dobrodružnú nôtu v štýle Indiana Jonesa, je to stále len taká klasická šablóna, ktorá ničím výnimočným nezaujme a takpovediac splynie v dave množstva animákov. Chcelo by to niečo údernejšie. 55 % ()

JesterKruger

Když tohle porovnám s Ježkem Sonicem 2, který hrál nedávno, tak by si Sonic 2 zasloužil pěstí do koulí. Samozřejmě, jelikož jsem starší, tak jsem k tomuto filmu přistupoval jinak. Kdybych to viděl jako malý, tak je to na jasných pět z pěti, Protože tomu ději nic nechybí, a na animákovské poměry to bylo napínavé. Nebyla to žádná rychlokvaška, ale hodně povedený animák, za což v dnešní době klobouk dolů. I animace byla super. Takhle ve věku, v jakém jsem, bych tomu dal 3,5*. Ale pro koho je tento film určen? No přece pro děti. Takže středem mezi 3,5* a 5* jsou 4*. Viděno v kině s mladší sestrou. ()

• Tento film je založen na komiksové sérii Chrise Grinea. (JesterKruger)