Jigeum Uri Hakgyoneun - Season 1 (2022) (séria)

Episode 1 (S01E01)

(epizóda)

V I Pjong-čchanově laboratoři kousne jednu studentku zdánlivě neškodné zvířátko. Po škole se ale rychle rozšíří nákaza, která ji utopí v krvi. (Netflix)

warrenur

Netflix, vidiac nevidane ohurenie europskeho i americkeho divaka priemernym korejskym serialom, siaha na istotu a opat ponuka nieco z tych koncin, dufajuc, ze to spusti dalsi hype, alebo aspon udrzi "vlnu" po uspesnom squid game. Nuz ale uz po par minutach prvej epizody mi bolo jasne, ze sa jedna len o jeden z 10tok tuctovych serialov. Sestra tieto "skolske sikanozne a rovnosatove" priam zere, takze obcas vidim, co pozera :) a vzorec je to uplne jasny. Hlupucke, nalinajkovane a silne afektovane zvyraznujuce kazdu moznu emociu. Odporucam takmer bez vynimky nasim - europskym nastrocnym, ktory este nemaju skusenost s tymto zanrom. Ti ostatni na vlastne riziko. Osobne este nieco s rychloposuvom skuknem, s profesionalnou zvedavostou, ze ked uz v prvej casti prepukol taky mayhem, akym smerom to chcu posuvat. Karantenka, ci vyhladenie....:) ()

Najt

Miluju zombie a poslední dobou mám rád i jihokorejskou produkci. Po vynikajícím království zombie a hře na oliheň ikdyz tam nešlo o zombie, tak tu mám další zombie řezbu jménem Jigeum uri hakgyoneun. A musím říct, ze první díl se slušně rozjel. Efektní podívaná rychlých zombie je super, prostředí atraktivní, i postavy zajímavé. Jediný scénář tady pokulhával. Ale co si budem, o čem se asi tak středoškoláci bavej. Takže uvidíme, co tohle dílo přinese, zatím to ale vypadá solidně. ()

Hyssi

Jelikož jsem odborník na Zombíky rozhodl jsem se mrknout na další výplod Netflixu. Po prvním dílu je to hluboký podprůměr. Na Zombících není moc co zkurvit, ale seriálu se to povedlo, nesnáším když Zombící běhají natož, když jsou rychlejší jak lidi, a umí dokonce vyskakovat i z oken, jsou i  dost agresivní v seriálu a tím pádem jsem nepochopil ani konečnou scénku, kdy Zombík jen sedí vedle postavy a okamžitě ji nezakousne jako každého jiného... Ale líbí se mi aspoň vzhled Zombíku, který není vůbec špatný, ale to je asi jediný plusový faktor.. Vůbec nelíbí prostředí školy, které nevypadá vůbec reálně, ale spíše plasticky. Zatím musím říct, že fandím Zombíkům protože všechny postavy v seriálu jsou zatím totálně nesympatické.. Opravdu s tím mám veliký problém zatím, doufám že do budoucna se každej nebude chovat jak totální čurák. Vím, že start Zombíí apokalypsy není nejjednodušší udělat, ale v seriálu je tedy hodně divně udělán, zatím se mi ten start vůbec nelíbí. Mám hodně otázek a 0 odpovědí. [15 %] ()

Martrix

Mám korejskou tvorbu rád, ale nečekám, že by byl tento seriál aspoň z poloviny tak dobrý, jako třeba Království zombie, nebo Sladký domove! Zatím se to potvrzuje, protože korejští středoškoláci, jsou ve skutečnosti ještě otravnější, než ti naši, takže jejich transformaci v zombie považuji spíš za upgrade. Samý šikanista, nafrněné a afektované blběnky, namistrovaní blbani... . Naštěstí jsem si vědom, že bude tato poněkud otravnější pilotní epizoda pouhým rozjezdem a podobně jako thajští kickboxeři, i korejští tvůrci to rozpálí až ve druhém a třetím kole. ()

MickeyStuma

Hodně solidní start. Prostředí střední školy a typický život středoškoláků je poutavě propracováno takřka až s reálností. Žádná fofr akce, jen přirozené tempo vyprávění v rámci budování pevného dějství. A pevné skutečně je. Přirozený vývoj událostí se nečekaně přelije do děsivé akce, navíc ohraničující jedním dlouhým záběrem, při kterém je nutno smeknout klobouk nad hereckými výkony. Zombie vypadají dobře jak vzhledově a tak i pohyby a útoky. Jinak se opět jedná o moderní etudu běhajících zombie. ()