Tip a Tap

• Česko Tip a Tap (viac)
Animovaný / Rodinný
Belgicko, 1971, 3 h 2 min (Minutáž: 7 min)

Réžia:

Ray Goossens

Scenár:

Raoul Cauvin

Roztomilá a neposedná štěňátka Tip a Tap vyvádějí různé veselé kousky, kterými baví malé diváky. Dělají však trochu starosti hodnému strýčkovi Fidovi. Nechtějí si čistit zuby, honí krtka, který ničí strýčkovu zahrádku, učí plavat malou kachničku a zlobí pana havrana. Tip a Tap se stali hvězdami v hodině Večerníčkova vysílání a stejně tak i pozdrav, kterým končí každá jejich veselá příhoda: "Dobrou noc, strýčku Fido! Dobrou noc, děti!" (Fary)

e(l)a

Nevím, jak se mi tento večerníček líbil, když jsem byla malá, ale nějaké přílišné nadšení si nepamatuji - samozřejmě mimo závěrečné scény, které se nemohu nabažit ani dnes:-) Takže z nynějšího pohledu jedna hvězda za konec, jedna za nezapomenutelného pana havrana ("Sousede, já létám!!!!" "To je toho, já také kolikrrrrát létám a nekřřřřičím prrrrroto na celý les! Tolik povyku prrrrro nic!":-D), kterého zkrátka miluju. A třetí hvězda... Prostě je to večerníček:-D Jinak animace mizerná, příběhy nic moc - ale zase pro děti mívají nějaké poučení... ()

L_O_U_S

Jeden z těch nemnoha konkrétních večerníčků, které se mi hrozně líbily už v dětství. Z dnešního pohledu na mě ta animace působí trochu zvláštním dojmem, navíc mám pocit, že tvůrci nebo dabéři neměli úplně jasno v tom, které ze štěňat je Tip a které Tap. Pozdrav „dobrou noc, strýčku Fido“ ale jen tak nevymažu. Znovu jsem se k němu dostal po letech díky svým dětem. (1 300.) ()

berg.12

Víte, na co jsem se u tohohle večerníčku nejvíc těšil? Až skončí. Ta stále se opakující jednoduchá animace a nijaké příběhy mě moc nebraly, ale závěrečný let strýčka Fida a ta hudba na dobrou noc... po tom se krásně usínalo. Malé připomenutí TADY ()

RadimFišer

Miloval jsem tuhle nebysky líbeznou a sladkou, hladkou pohádku od pane Goossense. Jak krásný a sladký a panovačný jen Fido byl. Museli si Tip s tapem čistit zoubky a nemohly ani honit toho krtečka po zahradě. Musím zde oslavit uživatele Faryho, který napsal obsah. Je to ten nejlepší obsah, jaký jsem měl možnost přečíst za svůj život. Krásně dětstky mě rozesmál svým sladkým a hloupoučky miloučkým projevem. Tímto si ho zařazuji do svých nejoblíbenějších. Tento seriál se nedá s ničím srovnávat. Buď se vám líbil, nebo jste nikdy nebyli děti. ()

Karlos80

Můj večerníčkový "TOP TEN". Krásný a jeden z mých nejoblíbenějších večerníčkových seriálů. Škoda jen že na něj už naše Česká televize nemá vysílací práva!!! Na komerci se ho pravděpodobně asi nedočkáme? Všichni víme proč..Vážně si už ani nepamatuji kdy ho dávali naposled? Nevíte snad někdo..?Jinak československý dabing A. Janouškové, J. Altmanové, J.Moučky, nebo třeba F. Filipovského jako havrana si myslím že seriálu tehdy určitě velmi pomohl a prospěl, originál nic moc. Prosím alespoň někdy o znovu zreprísování tohoto velmi roztomilého a vtipného večerníčku o létajícím Fidovi a jeho malých štěňatech. Bylo by nádherné připomenout si ty nádherné časy z notnou dávkou nostalgie kdy mě jako malého má maminka vždy uchovávala a uspávala pomocí oblíbené dnes už kultovní věty "Dobrou noc...dobrou noc strýčku Fido...dobrou noc děti"...bez toho jsem prostě tehdy neusnul.. Moc se mi fakt i dnes po těch letech po něm stýská. Dlouho jsem také nemohl přijít na jeho pravý a původní název, nějaký Tip a Tap mi fakt vůbec nic neříkal, vždycky jsem si myslel že se to jmenuje prostě strýček Fido, a pod tímto názvem jsem ho také i všude na netu hledal, bohužel marně, tedy než se mi dostalo do rukou jisté info ale také video:http://www.youtube.com/watch?v=1cH8hfobcUs&eurl=http%3A%2F%2Fkobliha%2Epise%2Ecz%2F18339%2Ddobrou%2Dnoc%2Dstrycku%2Dfido%2Ddobrou%2Dnoc%2Ddeti%2Ehtml. ()

• František Filipovský nadaboval postavu havrana, v titulcích však uveden není. (M.B)