Bad and Crazy

• Južná Kórea 배드 앤 크레이지 (viac)
Krimi / Mysteriózny
Južná Kórea, (2021–2022), 13 h 55 min (Minutáž: 62–76 min)

Navzdory tomu, že má jen středoškolské vzdělání, je Yeol Soo (Dong-wook Lee) uznávaným členem protikorupční jednotky. Touží po povýšení, proto si vybírá jednoduché a snadno manipulovatelné případy tak, aby svými výsledky potěšil nadřízené. Často to znamená odklánět zrak od nespravedlnosti, zvláště pokud to stojí v cestě jeho preferovaným výsledkům. S blížícím se obdobím povyšování a bez jakékoliv podpory od vedení se Yeol Sool začíná obávat, že se povýšení nikdy nedočká. Ovšem kongresman Yoo-gon Do mu dává s novým případem naději. Ta je zmařena ve chvíli, kdy do jeho života vstupuje bláznivý, ale spravedlivý a férový muž, který si říká "K" (Ha-joon Wi). (mikki089)

sarulefilm

Už od titulků je vidět ta hravost, kterou tento seriál nabízí. Vyprávění je naprosto šílená jízda značně připomínající příběhem nějaký komiks, ale každý díl je temnější a pomalu se z toho stává vážné emocionální drama. Lee Dong-Wook a Wi Ha-Joon si neskutečně sedli, skutečně jim to bláznovství jde a jejich skvělé interakce vytváří opravdu vtipné momenty. Především akční scény jsou skvěle natočeny. Detektivní linka je trochu nudnější, a teda není to žádná Agatha Christie, většinou nás ten, kdo za vším stojí, nepřekvapí. Lee Dong-Wook skvěle zahrál tu proměna osobnosti. Vývoj hlavního hrdiny bych vážně chtěla vyzdvihnout. Ze zkorumpovaného policisty, starajícího se jen o sebe se stane někdo, komu zaleží na lidech kolem něj a umí se pro ně obětovat. A ten vývoj byl uvěřitelný. Opravdu ho věci, kterými si projde ovlivňují a posouvají dál, ale občas se v něm probudí staré zvyky. Hezká je i vizuální stránka především, co se týče barev. Při té postupné čím dál vážnější atmosféře, se dostane seriál divákovi pod kůži, takže si oblíbí postavy a na konci je pár dojemných momentů. Straně mě to bavilo, má to energii, je to vtipné, ale není to hloupoučké, ale má to i vážné chvíle. ()

KaiJana

Ze začátku to vypadá jako vtipná, nenáročná detektivka, ale postupně je děj vážnější a syrovější. Na pozadí objasnění několika zločinů sledujeme zajímavý osobnostní vývoj policisty Yeol Soo. Chemie mezi oběma hlavními protagonisty funguje dokonale. A tu bundu, tu bych taky chtěla. ;-) ()