Hrubý střih

• USA The Outfit (viac)

Britský krejčí, který žije v Chicagu 50. let, to nemá vůbec lehké. V jeho dílně si totiž začnou vyřizovat účty tamní mafiánské gangy. (Netflix)

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $3,344,040║ Tržby Celosvetovo $4,032,313▐  Krajčír, či strihač Mark Rylance a jeho brilantná namotávacia hrá proti krutým gangstrom v jeho milovanom krajčírstve. Výborne to graduje až po samý záver, dej plný prekvapení, zvratov, namotávačiek odohrávajúce sa na jednom mieste v krajčírstve. Slušné prekvapenie. Doslova one-mane-show Marka Rylance. /75%/ ()

Willy Kufalt

Já si vůbec nevzpomínám, zda jsem v životě tady udělil nějaké mafiánské gangsterce plný počet. Až na výjimky mě moc nebaví... no dobrá, tak řekněme, že to byl takový obyčejný film o jednom chlápkovi z krejčovské dílny a možná nebudeme daleko od pravdy. :o) Jenže já si ani nevzpomínám, zda jsem byl u některého filmu z tvorby posledních dvou let (mimo nejnovější Cronenbergův majstrštyk) takhle napjatý a pohlcený od začátku až do samotného konce. Tady si po skončení teprve uvědomuji, že jsem byl svědkem výjimečného, malého velkého zážitku, přestože se objektivně žádný průlom nekoná. O skvělou, inteligentní a svébytnou žánrovku pro mě ale ano, film si mě získal a já si ho včetně sympatického výkonu Marka Rylance hodně užil. Dlouhou dobu mi vadilo jen to, že u hlavní postavy mistra střihače Leonarda jsem měl často pocit poněkud neuvěřitelného konání, jakoby nekonal dle vlastní vůle, ale z vůle scenáristů směrem k tomu udělat film za každou cenu ještě delším a napínavějším. Jenže to jsem nemohl čekat, co mi vše tvůrci později ještě odhalí a že mi pak dojde, jak to měli tvůrci, stejně jako mistr Leonard, nejspíš vše dokonale promyšlené. Takže jakobych si nic nemyslel ani nenapsal... Název skrývá dva významy, průvodní vyprávění Leonarda hnedka tři (pokud beru monology o krejčovství i jako ironickou metaforu k zrovna probíhajícím událostem) a po stránce dobové atmosféry je film též nádherně ve svém komorním stylu vymazlený. Příjemné překvapení. [90%] ()

silentname

Tak "The Outfit" bol konečne filmom podľa môjho gusta. Niečo takéto som už asi potreboval vidieť, lebo som posledné mesiace akosi začal o sledovanie filmov postupne strácať záujem. A nie, že by som videl veľké množstvo zlých filmov, skôr som mal pocit, že väčšina z nich končila niekde v oblasti priemeru alebo jemného nadpriemeru a podobne. Toto je však skutočne skvele spracovaný, kvalitne natočený a dobre napísaný film. Pôsobí to miestami skoro až ako divadelná hra, to napätie v jednotlivých scénkach skvele eskaluje a bol som veľmi zvedavý kam to na konci dospeje. Veľmi mi to dokonca pripomenulo atmosférou iný film, ktorý bol spracovaný v podobnom štýle a to "Bad Times At The El Royale". Čisto z pohľadu atmosféry majú oba filmy veľmi blízko. Na druhú stranu som mal ale pocit, že tu bolo ešte okrem toho aj skvelé tempo a dokázal tak na menšom priestore vykúzliť rovnakú dávku zábavy a napätia. A keď do toho dáme Marka Rylancea, Zoey Deutch a Johnnyho Flynna, je tu o kúzlo postarané. Ja som si to užíval na kompletku. Film, ako sa patrí a musím ho aj patrične oceniť. Okrem toho s pár zaujímavými prekvapeniami v rukáve. Hodnotenie: A ()

gogo76

Veľmi oceňujem, že v časoch, keď v kinách bodujú už len komiksové filmy, digitálny bordel a na streamovacích kanáloch musíme  loviť v kubíkoch žumpy ako tak pozerateľný film príde niekto s malým chytrým filmom, ktorý sa na nič nehrá. Vystačí si s hercami a jedným malým priestorom krajčírskej dielne. Neplnia sa hollywoodske kvóty! Nikto tu nie je iný, farebný(černošský gang tu má svoje miesto), postihnutý ani úchylný, jednoducho sa režisér sústredil na film a nie na to, čo tam musí alebo nemusí byť bez toho aby niekoho urazil. Mark Rylance- skvelá voľba, jedna z jeho naj rolí a všetci ostatní mu skvelo sekundujú. Výborne napísané i zahrané, komorné, no napriek tomu napínavé. S väčším rozpočtom a niekoľkými exteriérovými scénami by to bola úplná bomba. Príjemné prekvapenie, takých je v súčasnej dobe fakt málo. 80%. ()

DonBraso

Gangsterka na pětníku, která nakonec ušije pořádný oblek, tedy přesněji boudu na celý dva klany. Je to konverzačka, která tak nějak plyne, přinese dvě překvapení, který úplně překvapením zase tak být nemohou.Trochu nuda,kde to vybalancuje herectví,ale nic moc závratného se tam v jádru moc nestane. Dva klany pryč mimo záběr,aby to mělo dramatický punc a mohlo se jít dát.To hlavní v jádru asi jo, jinak mě to popravdě ani nebavilo.55% ()

• Název filmu má dvojí význam. Chicagská mafie je také označována jako The Outfit. (mikki089)
  • Mark Rylance (Leonard) byl ve skutečnosti vyškolen v krejčovských technikách slavnými krejčími, dříve k vidění v sérii Kingsman. Jejich ikonický domácí tvíd je možné na okamžik zahlédnout ve filmu. (mikki089)