Miesto zločinu České Budějovice

• Česko Místo zločinu České Budějovice
Česko, 2023, 13 h 11 min (Minutáž: 56–71 min)

Kamera:

Asen Šopov

David Novotný, Leoš Noha, Judit Pecháček, Filip Březina, Pavla Beretová, Jitka Schneiderová, Martin Myšička, Tereza Brodská, Miroslav Táborský (viac)

Tím ostrieľaných kriminalistov odhaľuje zločiny v Juhočeskom kraji. Okrem vyšetrovania a náhľadu do kriminalistickej práce prinesie seriál aj pohľad do súkromia postáv. Šéf vyšetrovacieho tímu, Karel Dvořák (David Novotný), predtým slúžil v tajných službách a nepriamo zavinil fatálne zranenie kamaráta. Diváci sa môžu tešiť aj na Emu Grodskú (Pavla Beretová), ktorá je z Ostravy prevelená do Českých Budejovíc na miesto šéfky kriminálky. Okrem služobne starších vyšetrovateľov sa seriál zameria aj na mladú dvojicu kriminalistov v podaní Jany Šímovej (Judit Pecháček) a Petra Brauna (Filip Březina). Tím doplní aj štátna zástupkyňa Lucie Veselá (Jitka Schneiderová) a súdny lekár Alex Karpenko (Martin Myšička). (RTVS)

Recenzie používateľa Enšpígl k tomuto seriálu (3)

Slnovrat (2023) (E01)

Tak tohle byla čistokrevná zoufalost. Už jenom ty výslechy v hospodě, jako to se vůbec nedělali žádný administrativní úkony ?  Příště bude policie mít pracoviště v tramvaji ? Další show bylo samotný vyšetřování, policajti se tam objevovali jak houby po dešti, jednou ten u toho, podruhý ten u toho, vyšetřování mě připomínalo nákup v Tescu, tak dlouho zmateně kroužím kolem, až si do košíku něco hodím, abych už odešel. No ještě tomu dám šanci, ale bojím se, že tenhle seriál celý nedotáhnu. ()

Statok (2023) (E02)

Ze začátku to není špatný i když to zadržování prakticky všech podezřelých byl teda super úlet, ale pořád jsem si říkal, dá se, jenže pak se to celý dojebalo. Zásah, kde Leoš Noha nemá pistoli, protože neumí střílet, to snad nemůže nikdo myslet vážně, ale co hlavně, ten nedořešený případ dvou stopařek z minulé doby mě přišel minimálně divně vyšetřen. Bylo to lepší než první díl, ale pořád žádnej šlágr. ()

Anjel v lagúne (2023) (E03)

Tohle si tak krásný kraj, jako Jižní Čechy fakt nazaslouží. Akce na náměstí v Táboře, působila jak parodie, kdyby ve skutečný kriminálce dělali tvůrci tohoto seriálu tak máme kriminály úplně prázdné, protože by nedokázali chytit ani Fru Frua nejblějšího banditu Francie. Jo tak hlavně si nasadit pásku "policie" a tvářit se nenápadně, tohle mě začíná ve svý bizardnosti vlastně bavit. ()