Miesto zločinu České Budějovice

• Česko Místo zločinu České Budějovice
Česko, 2023, 13 h 11 min (Minutáž: 56–71 min)

Kamera:

Asen Šopov

David Novotný, Leoš Noha, Judit Pecháček, Filip Březina, Pavla Beretová, Jitka Schneiderová, Martin Myšička, Tereza Brodská, Miroslav Táborský (viac)

Tím ostrieľaných kriminalistov odhaľuje zločiny v Juhočeskom kraji. Okrem vyšetrovania a náhľadu do kriminalistickej práce prinesie seriál aj pohľad do súkromia postáv. Šéf vyšetrovacieho tímu, Karel Dvořák (David Novotný), predtým slúžil v tajných službách a nepriamo zavinil fatálne zranenie kamaráta. Diváci sa môžu tešiť aj na Emu Grodskú (Pavla Beretová), ktorá je z Ostravy prevelená do Českých Budejovíc na miesto šéfky kriminálky. Okrem služobne starších vyšetrovateľov sa seriál zameria aj na mladú dvojicu kriminalistov v podaní Jany Šímovej (Judit Pecháček) a Petra Brauna (Filip Březina). Tím doplní aj štátna zástupkyňa Lucie Veselá (Jitka Schneiderová) a súdny lekár Alex Karpenko (Martin Myšička). (RTVS)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (13)

Miesto zločinu České Budějovice (2023)

David Novotný jako šéf  českobudějovické mordparty, která vyšetřuje případy dle scénáře autorů Policie Modravy, takže výsledkem je něco, co se nedá moc pochválit, zapamatovat kvalitou a jako divák se k tomu nebudu vracet. Soutěž v trapných a trapnějších momentech Nohy, Novotného mistrovství v akčním víceboji a agentování, Březina v rekordu přehlednutelnosti a Bardos v šampionátu nemožného oblíkání... vlastně jsem se spletl, tohle si zapamatuju navždy ... nebo aspoň do další pondělní premiéry. ()

Slnovrat (2023) (E01)

Nasadit tuhle kriminálku inspirovanou údajně skutečnými případy měsíc po ukončení třetí série Případů 1. oddělení (seriál) (2014), tak to je na dramaturgickou sebevraždu. Ostatní už napsali vše. ()

Statok (2023) (E02)

Drasticky znásilněné a zavražděné dívky Čermák Macková a Heinzlová , které pak kriminalisté nacházejí nahé zohavené pohozené, temná minulost hlavních hrdinů - Bárdos znásilněná a neplodná, Novotný s traumatem bojového veterána  a tak jako i v prvním díle zase nějaký sadisticky laděný podezřelý. Jako já nevím, ale při pondělku celkem nálož, což by nevadilo kdyby to bylo součástí něčeho kvalitního, ale tady zasazeno do debilního scénáře to působí hrozně lacině a prvoplánově. Krom spousty hloupostí zmiňovaných ostatními ( taky jsem si všiml jak jsou všichni v pohodě když zamordujou mladou holku a ještě je prostor pro ironické vtípky ) Už se těším na Specialisty na Nově, tam člověk ví do čeho jde a co dostane a ještě se pobaví jaká je to blbost. ()

Anjel v lagúne (2023) (E03)

Případ gangsterů, kteří vykrádají bankomaty zajímavý, akční úvod s výbornou kamerou ... a tím pozitiva končí. Sice zatím "nejlepší" díl, ale jako žádná hitparáda nejen několika nesmysly, ale mě to vůbec nebavilo, spíš nudilo. ()

Únos (2023) (E04)

To že z Novotného udělají na minutu regulerního Stevena Seagala to mne nepřekvapilo spíš pobavilo, to že to je blbý po všech stránkách ( s vrcholnou scénou kdy se Novotný vydává za syna uneseného ) taky ne, takže překvapením je, že se to bere tak strašně vážně. ()

Čierne svetlo (2023) (E05)

Tak ono asi nebylo moc těžký uhodnout vraha hned na začátku, když se tento díl jmenuje Černé světlo a najednou se tam objeví slepec, jehož slepota nemá v ději žádný význam krom matení diváka.  Vrahy nikdy nehádám, ale i tak to bylo zase sotvě za dvě hvězdy. ()

Kniha hriechov (2023) (E07)

Za mne nejlepší a nejzábavnější díl - námět behind the scenes natáčení pohádky a režisérem na zabití byl supr, akorát to trochu kazilo, že se tam vyšetřovala vražda a to mne nebavilo. Zato mne pobavil kaskadér Novotný .- jeho brilantní odkop pistole a skok do krabic - famózní, zábavné ... jen se děsím, že to tvůrci mysleli vážně. ()

Obesenec (2023) (E08)

Dvě hvězdy za Hlubokou ()

Údolie smrti (2023) (E09)

Případ mrtvého budějovického krále Šumavy za dvě ...hvězdičky (stovky). Fajn příroda. PS: To námořnické tričko fasují nebo tam koluje jedno? ( dneska Stach na fotce, Noha, minule Hádek ) ()

Smrť hoteliéra (2023) (E10)

Nuda převlečená za krimminálku. Landl jako český lichvář a mrtvola trochu pobavil jako sekundant ve scéně testosteronového Novotného. ()

Zelená horúčka (2023) (E11)

Posledního lupiče v důchodovém věku, který si zakopával svůj lup jako poklad, jsem bral v Případech 1. oddělení S03E08 a téma kopáčů vltavínů se mi víc libilo v Zlodějích zelených koní (2016), takže tady to jako osvěžení i s tou balkánskou mafií a pohřbívaček koček moc nefunguje. Co ale funguje je přehlídka námořnických triček - minule červené proužky nyní opět modré u Nohy. ()

Žetón (2023) (E13)

Novotný jako akční hrdina, který rozluští česko-rakouský zločin, aby pak jel jako agent vyřešit válku na Ukrajině ... to jako vážně? Tak to chci druhou řadu. ()