Miesto zločinu České Budějovice

• Česko Místo zločinu České Budějovice
Česko, 2023, 13 h 11 min (Minutáž: 56–71 min)

Kamera:

Asen Šopov

David Novotný, Leoš Noha, Judit Pecháček, Filip Březina, Pavla Beretová, Jitka Schneiderová, Martin Myšička, Tereza Brodská, Miroslav Táborský (viac)

Tím ostrieľaných kriminalistov odhaľuje zločiny v Juhočeskom kraji. Okrem vyšetrovania a náhľadu do kriminalistickej práce prinesie seriál aj pohľad do súkromia postáv. Šéf vyšetrovacieho tímu, Karel Dvořák (David Novotný), predtým slúžil v tajných službách a nepriamo zavinil fatálne zranenie kamaráta. Diváci sa môžu tešiť aj na Emu Grodskú (Pavla Beretová), ktorá je z Ostravy prevelená do Českých Budejovíc na miesto šéfky kriminálky. Okrem služobne starších vyšetrovateľov sa seriál zameria aj na mladú dvojicu kriminalistov v podaní Jany Šímovej (Judit Pecháček) a Petra Brauna (Filip Březina). Tím doplní aj štátna zástupkyňa Lucie Veselá (Jitka Schneiderová) a súdny lekár Alex Karpenko (Martin Myšička). (RTVS)

Recenzie používateľa tojaj k tomuto seriálu (2)

Anjel v lagúne (2023) (E03)

Naivní, hloupý, všichni se chovají jak hententýni, příběh jak inspirovány 90kovými Béčkovými bijáky. Zloději odvezou bankomat, hlavní hrdinové dojedou na místo činu, kde technici stále zajišťují stopy, oni jim tam nakráčí, vše pošlapou, zeptají se na druhý bankomat co tam zbyl, když zjistí, že je plný, okamžitě se otočí a zas to technikům pošlapou na cestě ven. Hlavní hrdinka z této jediné informace jaksi vydedukuje, že se tam zloději vrátí pro ten druhý bankomat a rozhodne, že si na ně počkají.. No a ti zloději se fakt vrátí! (Co jsem to právě viděl 8-O) To co se děje dál už je pak totální bizár. ()

Únos (2023) (E04)

Jako parodie na kriminálky asi dobrý. Absurdní chování prakticky všech postav se dá určitě nějak logicky vysvětlit, můj tip je lobotomie. Jeden příklad za všechny: Rodina vlastní pivovar (v jehož prostorách i bydlí), zaměstnanci toho pivovaru unesou majitele a po jeho synovi (kterého potkávají v tom pivovaru bo tam bydlí) chtějí ať jim osobně přiveze výkupné ale vůbec jim pak při předávce nepřijde divné, že jim to výkupné přivezl někdo úplně jiný.. No zřejmě je zmátlo důmyslné maskování v podobě nasazené bekovky... ()