Dokáže malý žetón na pamiatku doviesť kriminalistu až k vrahovi? (RTVS)

antragus

Jako byl jsem celkem velkorysý, nakonec snad nijak falešně. Většina dílů mě bavila a rozhodně nejsem z řad některých místních rádoby znalců, pro které je špatně apriori všechno včetně závěrečných titulků. To ale končí ve chvíli, kdy se ze mě někdo až tak okatě snaží dělat blbce. Už jste viděli mrtvolu po měsíci ve vodě? A páni filmaři? Jo a auto vytažený po měsíci ve vodě? Fakt by vypadalo jak z myčky? Jo a když ho tam necháte z pěti metrů po mírném svahu sjet, vážně se tam jako ponoří celý, zvláště takovejhle macek? O jeho znovuobjevení ani nemluvě. Jo, a pak si jde pan kapitán pro hlavního hrdlořeza dílu, ostrýho kluka z východu, a k ruce si vezme borku, který řekne ať trčí ve křoví a čumí na to, jak mu to půjde... Jako really? ()

carl.oesch

Seriál byl pozoruhodně nevyrovnaný, víc než 1. oddělení, ale i třeba Specialisté. Nečekám od tohodle zázrak, je to čistá zábava, nic hlubokomyslného (to bývají s...y ještě mnohme, ale opravdu mnohem horší), ale nesmí s vámi nikdo (hlavně scénarista) hrát hru s falešnými kartami. Už podruhé tady hrají hru zlí Srbové (tentokrát mnohem větší než v předchozím dílu) a nechám stranou oprávněné výtky k tomu,, co tady napsali antragus a tata2, ale Ukrajina rozhodně nepotřebuje "podporu", jakou zde pan Bezouška nacpal do závěrečných minut. Kuželovi bych toho majora od kriminálky věřil, kdyby nebyl podáván jak akční hrdina, kromě Leoše Nohy (podle mě docela dobrý, inovativní nápad) jsou zbylí detektivové nevýrazní a nezajímaví (Bardos a onen hošík) a Martin Myšička v roli soudního patologa se už taky opakuje. Takže hvězda za Skameneho (tady to byla si nejpřirozenější herecký výkon od doby, kdy stvárnil Červenáčka) a současně za to Lipno. Víc ale nic. Jinak scénarista Bezouška musí být hodně nevyrovnaný tvůrce, od slušných dílů (viz. třeba Kriminálka Ostrava, přes Plzeň až k vysloveně trapným Černým baronům z Brna...). Protože jako ve třech případech ze čtyř, tady se trapném výsledku podepsal hloupý scénář. A že by řada věcí nemusela z hlediska faktů tak bít do očí svojí nepravděpodobností nebo nesmyslností jdou taky za scénaristou. Ono by ale dalo asi dost práce místo idiotksých fabulací trochu zapatrát - ono to v době internetu je daleko menší problém, než když se všechno dřív muselo lopotně hledat v papírových knihách. České televizi bych při přístím opakování doporučil, aby po 11. dílu skončila. ()

rakovnik

No a pak mu zavolala manželka a on jí řekl, že jede na tajnou misi na Ukrajinu. Nebo ne? Zprvu dobrý díl, díky krásám Šumavy na Lipně, ale i proto, že byl docela zajímavě vystavěný, včetně zvědavého důchodce. Ke konci se ale opět nechal scénárista unést schopnostmi Karla "Kužela", čímž mi závěr pokazil. ()

jungewolf

Otevřený konec posledního dílu : 4 * a 65 % . Ve vedlejší, ale významné roli amatérského detektiva Jardy Bohaty se blýsknul Roman Skamene. V roličce mafiánského bosse se mihnul Ivo Trajkov. *Natáčelo se mj. na Lipenské přehradě, v obcích Sv.Tomáš a Přední Výtoň, "zahrál" si i přívoz Dolní Vltavice-Kyselov. Na rakouské straně se natáčelo v Ulrichsbergu a v Sonnenwaldu . ()

subic

Poslední díl, uteklo to celkem rychle. Tentokrát střelec z Německa střílel v Česku, ale tak nějak jsou v tom zase nějací Jugoši ... Autor chtěl obohatit děj, tak se tady posupně vyobrazují střípky z minulosti majora Karla Dvořáka (David Novotný). Tady sice dojde k jakému si rozklíčování, ale podle mě to bylo úplně nadbytečné. 5/10 ()

• Chromované plastiky v samém závěru dílu jsou z dílny výtvarníka Lukáš Raise. Vystaveny byly na bývalé baště Novoměstských hradeb, na místě zvaném Bastion U Božích muk. (sator)