Obesil sa znalec obrazov sám, alebo mu niekto pomohol? Aké tajomstvo skrýva galéria? (RTVS)

topi

I když je Hřebejkova režie vcelku obstojná, opět všechno sráží na zem hloupý scénář, suše odříkané dialogy a iracionální jednání postav. A na závěr se znovu vrací tajná mise Davida Novotného! Proboha proč??? ()

carl.oesch

Hodně dobrý díl. Ukazuje, jak je to s tím uměním, nadacemi a lidmi kolem. Petra Hřebíčková si tu svoji roli opravdu vychutnala, ještě famóznější byl ten "znalec", který pomáhal legalizovat padělky nebo novodobé padělky. Ta dáma, co se tady rozčiluje nad Judith Bardos (Pecháček) a ptá se, jetsli nemáme vlastní herečky je směšná. Prý Judith šišlá. A neumí česky. Přitom většian Slovenek, co se objěvuje v českých filmech mluví perfektně a bez přízvuku. A´t jsou to sestry Norisovy, Alena Antalová, Andrea Keresteševá a řada dalších, u kterých nás jejich slovenská národnost překvapí. Jediná neumí dokonale česky, zato to nahrazuje velmi častou prezentací bujného poprsí. Ano, myslím Viku Kerekes, či jak se přesně jemnuje. A ty české? Máme jich celou řadu, ale všude na nás vykukují pořád ty samé. Geislerovky, Bokovky, Wilhelmová, Melíšková, Ramba, Špalková, Vondráčková a podobné. To radši ty Slovenky. Nakonec Judith má v jistém směru nahráno. Svět pod hlavou a hlavně Fair Play jsou její. Je to stejné jako v oné údajně zlaté éře českého filmu v šedesátých letech - odpuzující Bohdalka, ukrákaná Janžurka, Jirásková a pořád dokole... ()

sator

Obraz "Modlitba za oběšence" od malíře Soběslava Pinkase je z roku 1861 a na 150 let zmizel ze světa. Pinkas tehdy vyobrazil tragickou událost, k níž byl povolán, a to sebevraždu svého přítele, malíře Josefa Wehleho. Poslední  majitel byl Alšova jihočeská galerie která za něj zaplatila 2 miliony Kč. ()

bratr_jezek

Tak díl, který aspoň připomínal detektivku. Dokonce na české poměry obsahoval "explicitní" erotické foto (něco pro dámy), tak v dalších dílech třeba bude něco pro pány. Připomíná to křeč, jak zvýšit sledovanost, protože některé herecké výkony zůstávají pořád za prahem důvěryhodnosti a zavání amatérismem, který zbytečně kazí konečný zážitek. ()

• Obraz „Modlitba za oběšence“ od malíře Soběslava Pinkase je z roku 1861 a na 150 let zmizel ze světa. Pinkas tehdy vyobrazil tragickou událost, k níž byl povolán, a to sebevraždu svého přítele, malíře Josefa Wehleho. Posledním majitelem obrazu byla Alšova jihočeská galerie, která za něj zaplatila 2 miliony Kč. (sator)
  • Kurátor Korec (Marek Němec) bydlí na adrese Ve Školkách 310, Hluboká nad Vltavou. Atypický objekt, který připomíná selské baroko, je objektem Montessori školky. (sator)
  • Točilo se i v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou, která patří mezi nejvýznamnější galerie výtvarného umění v České republice. (sator)