Skupina dokonale organizovaných a vycvičených gangsterů krade bankomaty. Postupují naprosto profesionálně a nedělají chyby. Pokud něco nevychází podle plánu, okamžitě ruší akci. Policie je dlouho bezradná. Až ve chvíli, kdy si jeden svědek zapamatuje povely, kterými gangsteři mezi sebou komunikují, svitne naděje. Karel (D. Novotný), šéf policejního týmu a bývalý člen speciálních jednotek, rozpozná v kódované řeči něco povědomého... (Česká televize)

carl.oesch

No, docela zajímavé. Potěšil mě onen arogantní specialista z Prahy (jinak držka, ketrá se docela hodí - viz. Dobré ráno Brno nebo Volha) i jeho "konec". Jinak v zásadě souhlasím s Otíkem, je fajn, když si někdo místo zakomplexovaných exhibicí zachová nadhled a bere to jak to je a nevidí v jednoduché detektivce kombinaci Bergmanů a Felliniů střižených dnešními esy typu Nolana. Totéž Mlla. Oběma děkuji, ještě sem píšou normální lidé a ne banda zakomplexovaných frustrátů...jinak Tábor je taky moc fotogenický město. I když chvílemi jsem měl pocit, že se to odehrává taky v Třeboni. Ale nesledoval jsem to zase tak pečlivě a pozorně. ()

bratr_jezek

Tak začátek sliboval akčnější podívanou, ale pak se zase vršilo to "divné", Už rok a půl se snaží elitní policisté chytit gang. Pak stačí pár vět, které zaslechne svědek a už se to řeší v Budějovicích, protože Novotný hraje bývalého "agenta Bonda", kterému nevyšla mise. A teroristi používají stejné kódy. Konec dílu je zase jako ze špatné parodie, takže zase tak na půl plynu. ()

dr.jitr

Komediální seriál pokračuje. Nevím, jak vypadá profesionální voják, který jezdí na mise, ale rozhodně si ho nepředstavuju jako Davida Novotného. To, že policejní "blbci" z Prahy za rok a půl nepřijdou na nic a naše parta případ bryskně vyřeší, raději opomenu. Ale že perfektně vycvičení profesionálové používají již použité kódy, to se na mě nezlobte, to je krávovina non plus ultra. ()

Enšpígl

Tohle si tak krásný kraj, jako Jižní Čechy fakt nazaslouží. Akce na náměstí v Táboře, působila jak parodie, kdyby ve skutečný kriminálce dělali tvůrci tohoto seriálu tak máme kriminály úplně prázdné, protože by nedokázali chytit ani Fru Frua nejblějšího banditu Francie. Jo tak hlavně si nasadit pásku "policie" a tvářit se nenápadně, tohle mě začíná ve svý bizardnosti vlastně bavit. ()

rakovnik

Promenovat se s páskou Policie na rukávu v místě, kde se se zásahovkou očekává akce, to je opravdu hodné veterána z Libanonu, který chyby nedělá. I jeho protivníci jich udělali dost, i když byli vycvičeni stejně. Opakovaná akce na náměstí v Táboře byla sama o sobě na odpad. Docela hezky se kouká na jižní Čechy, ale policisté tam jsou podle tvůrců seriálu dost omezení. Ještě že kolem nikdo nebyl a neviděl to. Hlavně že bylo otevřeno nové sanatorium. Bohužel více směšné než cokoli jiného. ()

• Sanatorium Sv. Anežky je ve skutečnosti Psychiatrická léčebna v Praze Bohnicích. (Brain)
  • Policista, který má v samém závěru epizody projev při otevírání sanatoria pro veterány, je skutečný policista Radek Galaš. (sator)
  • Při nočním vyšetřování v Třeboni má Karel (David Novotný) pásku „Policie“ nasazenou na levé ruce vzhůru nohama. V následujícím záběru ji má už nasazenou správně, v dalším střihu ji má opět obráceně a nakonec zase správně. (Schwimm)