První příběh se odehrává v romantickém prostředí letní jihočeské krajiny, několik kilometrů proti proudu Vltavy nad Českým Krumlovem. Zde, jen kousek od vodáckého tábořiště, je nalezeno tělo mladé dívky. Leží v rybářské loďce, přivázané u břehu. Dívka je utopená, ale na prsou má i bodnou ránu. Na jejím těle je vyznačen keltský symbol. Vraždu vyšetřují kriminalisté z českobudějovické kriminálky. Šéf vyšetřovacího týmu Karel Dvořák (D. Novotný) na první pohled působí jako kliďas, který se vyhýbá fyzickým konfliktům. Zdání však klame. Udržuje se v kondici a má skvělý výcvik. Před nástupem k policii totiž sloužil u tajných služeb na zahraniční misi. Jeho tým doplňuje zkušený kriminalista Michal Hudec (L. Noha), krásná kapitánka Jana Šímová (J. Bárdos) a mladý operativec Petr Braun (F. Březina). Shodou okolností se právě celý tým nacházel jen kousek od místa činu na výjezdovém semináři, takže vyšetřování probíhá tak trochu v improvizovaných podmínkách. Keltský symbol na těle mrtvé dívky a její nalezení ráno, po oslavách pohanského svátku slunovratu, jsou závažné indicie. Jde snad o rituální vraždu, nebo někdo jen využívá okolností k zakrytí pravého motivu činu? (Česká televize)

milbelQ odpad!

Judit Bárdos - říka, nevie říkat. Prečo? To, že sa do češtiny dabujú slovenské filmy / serialy je totálne smiešne, aha zabudol som, že vraj veľa čechov už slovenčine nerozumie,  tak preto říka ? Mala ju nadabovať češka. Majiteľ reštaurácie, český herec  hovorí po slovensky, nevie to, trhá to uši, mal ho nadabovať slovák a keď majiteľ hovoril po slovensky mali ísť české titulky. Príbeh asi podľa skutočnosti ale scenár totálne amatérsky, chyba za chybou. CT1 mala pred touto časťou k upozorneniu:  Vážený diváci ......... pridať aj pozerajte na vlastné nebezpečie - ohrozenie zdravia akútnou sračkou a blvačkou. ()

salahadin

Tak už vím, že další epizodu nedám a končím prvním dílem. Já vím, je hrozně těžké přijít s krimoškou po nedostižných Případech 1. oddělení, ale takhle to celý zvoslit, je neodpustitelné. Hercům jejich role nevěřím, vyšetřování připomíná naše dětské hry na policajty a bandity. A Elizaveta Maximová, jinak sympaťanda od kosti, opět na sedadle zadrženého. Škoda...přitom herecké obsazení slibovalo hotové hody. Bohužel je to velmi, velmi zle napsané. ()

bratr_jezek

Tak první díl nové krimi vypadá a působí jako průměrné, lehce zapomenutelné dílo podobně jako jsou ti různí Specialisté, Odznaky, Mordparty, Andělé, Modravy a podobně. Někteří herci se na role policisty moc typově nehodí (Noha), vyšetřování působí trochu amatérsky a nikoho nenapadne, že vraždí asi ten, kdo měl největší motiv. Snaha okořenit to o Kelty nějak vyšuměla a nebo to bylo to, co zaujalo při výrobě seriálu, jak je s oblibou řečeno, je to inspirováno "skutečností" ()

GeusX

První epizoda se mi pod kůži nedostala. Úvodní znělka evokovala nějaké temné drama ve stylu Temného kraje, zápletka trochu komplikovanější než v obdobných krimi seriálech (to však není výtka) a z postav kriminalistů na sebe strhával pozornost snad jen Novotný. Leoš a Judita snad příště budou mít více zajímavějšího výraznějšího prostoru. První dojem plytké kriminálky plácající se v mělkých vodách Vltavy, která vlny nadprůměru nedosáhne. Ale což, na další díly se stejně dívat budu, kriminálky mám totiž rád. ()

Enšpígl

Tak tohle byla čistokrevná zoufalost. Už jenom ty výslechy v hospodě, jako to se vůbec nedělali žádný administrativní úkony ?  Příště bude policie mít pracoviště v tramvaji ? Další show bylo samotný vyšetřování, policajti se tam objevovali jak houby po dešti, jednou ten u toho, podruhý ten u toho, vyšetřování mě připomínalo nákup v Tescu, tak dlouho zmateně kroužím kolem, až si do košíku něco hodím, abych už odešel. No ještě tomu dám šanci, ale bojím se, že tenhle seriál celý nedotáhnu. ()

• Když rybář přichází k zavražděné, tak jí kouká z loďky ruka i s rukávem. Když přijde blíž, má ho shrnutý. Při ohledávání patologem už ho má zase vytažený. (miz.)
  • Natáčelo se v kempu U Kelta, na hradě Dívčí kámen a na oppidiu Třísov. (CinemaRanger)