Ve víru tance a zpěvu

(relácia)
  • Československo Ples ČST: Ve víru tance a zpěvu

Velký hudebně-zábavný pořad u příležitosti plesu Československé televize a Paláce kultury a předání televizních cen Rolnička... Přenos ze Sjezdového sálu Paláce kultury (dnešní Kongresové centrum) byl natočen v rámci společného plesu ČsT a PK. Přináší hudební a taneční čísla a nechybí špičky oboru. E. Pilarová tančí s K. Hálou při zpěvu valčíku, K. Gott zatančí s baletkami v rámci písně "Joj cigán", J. Paulová zazpívá a doprovodí svým tancem Mambo z muzikálu West Side Story, rokenrol přidá J. Laufer s P. Janů, a podobně. Tančí soubory několika těles, balet ČST, taneční skupina ČSSTP, balet z Německé demokratické republiky a balet Hudebního divadla Karlín. Ve druhé části programu jsou vyhlášeny ceny televizních diváků Rolnička pro populární umělce, moderuje M. Skarlandtová. Ocenění dostali interpreti a pořady: cyklus pořadů Dva z jednoho města, v taneční kategorii V. Harapes, v hudební kategorii zvítězila slovenská skupina Elán, pěveckou kategorii opanoval tradičně K. Gott a v herecké kategorii zvítězil u diváků L. Vaculík. (Česká televize)

slunicko2

První ročník televizní Rolničky. 1)  Asi dvě třetiny programu zabralo "předtančení" (když to tedy byl ples, že) pestře opapouškovaných (to musel být rozpočet!) tanečníků a tanečnic hned čtyř tanečních těles (ne, že bych zaregistroval výrazný viditelný rozdíl, všechno bylo tradičně unylé ve stylu Baletu Československé televize), prokládané nepříliš zajímavými pěveckými čísly části tehdejších špiček._____ 2)  Najednou pozvali na pódium všechny předavače (dobově typické "celebrity" - zasloužilí dělníci, dělnice, úředníci a úřednice), kteří v rychlém tempu předali ceny prvnímu v každé kategorii (druhého a třetího svižně oznámila Marta Skarlandtová). Kratičký čas byl vyhrazen na jednu, dvě otázky každému oceněnému a rychle pryč. Vyhlašování mělo tehdy spád. To se mi líbilo._____ 3)  Jako celek mě první ročník televizní Rolničky (předchůdce ceny Týtý) příliš neoslovil. Ale ta rychlost, s jakou se režie vypořádala s nudným předáváním cen, mě fascinovala. ()

NinadeL

Tentokrát je součástí pořadu celý moderátorský rámec v podání Brzobohatého a upozornění na Rolničku. Vondráčková tehdy měla na repertoáru roztomilou píseň ze Zpívání v dešti, Gott přispěchal s Kálmánovým Joj, cikánem (z operety Hraběnka Marica). Naopak Bartošová přednesla novinku ze své sólové desky I. B. Přijď mi říct. Vskutku pestrá směs a to jsem ještě nezmínila instrumentální vložku s letkisem a nečekaně skvostným českým textem opatřený Charleston (Korn), a báječný závěr plný espritu z operetní Veselé vdovy (Gott). ()