Vražedná jazda

• Česko Jízda smrti (viac)

Matt Turner s tvárou Liama Neesona je úspešný americký bankár, ktorý buduje svoju kariéru v Berlíne a snaží sa zladiť náročnú prácu s rodinným životom. Veľmi sa mu to však nedarí. No práve dnes sľúbil manželke, že aspoň odvezie deti do školy. Počas cesty autom po rannom Berlíne mu zazvoní telefón a záhadný neznámy mu oznámi, že pod jeho sedadlom je bomba, ktorá vybuchne hneď, ako sa niekto pokúsi vystúpiť z auta. Ak rýchlo nevykoná požadované úlohy, on aj jeho deti vyletia do vzduchu. Ako dôkaz mu volajúci predvedie niekoľko výbuchov, ktorých obeťami sa stanú nevinní ľudia. Uväznený vo svojom aute a v plnej rýchlosti sa Matt vydáva na zbesilú jazdu mestom, počas ktorej musí plniť čoraz šialenejšie a nebezpečnejšie pokyny. Čoskoro má navyše v pätách políciu. Sám proti všetkým, proti času a proti tikajúcej bombe sa snaží zachrániť svoje deti a zistiť, kto s ním rozohral túto smrtiacu hru. Jediná cesta k vykúpeniu a odplate je tá na plný plyn... (Bontonfilm SK)

Chrustyn

Remake prakticky neznámého španělského thrilleru, který k danému tématu řekl naprosto vše a nebylo tak nutné ho předělávat do jakékoliv jiné podoby. Bohužel stalo se a nejen, že remake není ničím invenční, on vše zpracovává výrazně hůř. Snaží se zaujmout pocitem svižného thrilleru s efektními výbuchy, ale vzhledem k tomu, že má jít primárně o konverzační a dost komorní thriller, selhává ve scénáři a hlavně v hercích, kteří jsou otravní a neví co hrát. Neeson se definitivně dostal tam, odkud není návratu. 30% ()

Autenticita

Neměla jsem žádná velká očekávání, takže nejsem nijak zklamaná. Já totiž moc akční filmy nemusím, a tento až tak moc akční není - spíš taková konverzačka s poněkud slabšími dialogy, ale divák nemá v akčním filmu očekávat nejaká moudra. Kamera, hudba, všecko přesné - jako v reklamě. Jako v devadesátiminutové reklamě na Meďoury 😉 ()

mab

Na koncept rodině se nevěnujícího otce by měl Liam Neeson mít patent - nicméně je to už trochu okoukané a spíš to už nudí. Závěr filmu se dal tušit, ale i tak, pokud chcete nenáročný a celkem svižný film na takovéto domácí žvýkání od kterého nečekáte, že bude řešit složitá filozofická témata, ani že ho budete chtít vidět 4x za rok, tak proč ne. ()

Kudly4

Celkem solidní, napínavá oddechovka, která mi dost rychle utekla. Ač scénář nepřináší absolutně nic nového a  je úplně jasné, jak to celé dopadne, tak mě to nějakým způsobem dost bavilo, už od samého začátku. "Jízda smrti" (debilní název), totiž začíná už od 15. minuty. Škoda jen toho idiotského a nudného závěru. Každopádně, jeden z těch lepších filmů, za poslední dobu, kde se objevil staroušek Neeson. (261. hodnocení) Btw, remake německého Nevystupuj. ()

Morholt

Nenáročná béčková blbina, ve které šofér Neeson s bombou pod zadkem plní instrukce z telefonu. Předchozí verze neznám, takže jsem neměl potřebu porovnávat, ale nemyslím si, že by se nějak výrazně odkláněl. Ono ani není moc tam. Upřímně řečeno film je hloupý a předvídatelný, ale to, že je hlavní hrdina pořád v pohybu, ho dělá celkem zábavným. A nic víc od neesonovek nečekám. Antal nicméně i tady ukázal, že nejlépe mu je na domácí půdě. 60% ()

• Natáčalo sa hlavne v Babelsberg Studios v Postupime a v uliciach Berlína, kde sa dej odohráva. (Arsenal83)
  • Film bol oznámený už v roku 2017. Dokončený bol však až o 4 roky neskôr. (Arsenal83)