Buckaroo Banzai, vědec, neurochirurg, tajný agent a rocková hvězda v jedné osobě, objeví zvláštní zařízení, které umožňuje cestování mezi dimenzemi. Vše by bylo skvělé, kdyby ovšem nezačal hrozit útok vetřelců. (oficiálny text distribútora)

Chřástal

Myslel jsem, že film s takovým názvem nemůže být špatný, ale je to hrozná zhovadilost. Bohužel zhovadilost toho nezábavného typu, která čím dál víc přerůstá v nezájem o dění na obrazovce. Excentričnost a nadsázka funguje třeba u Doctora Who, ale tady tedy ne. Jedna z vtipných replik: „Mám dost metálů, abych s nimi přelomil vánoční smrček.“ ()

honajz

Moc se mi líbí, když inteligentní tvůrce vezme do ruky trash předlohu a dokáže ji zparodovat, že to na oko, ale jen na oko, jako parodie nevypadá. Veškerý ten humor zde totiž není žádná řachanda jako u bratří Zuckerů a Abrahamse, ale často jen takové mrknutí na diváka - tu replikou, tu poznámkou jakoby mimo mísu (ale ona má své opodstatnění) a jindy něčím na pozadí (nápis na dveřích, plakát, televizní vysílání...). Navíc to má skutečně dobře propracovaný scénář (na komiks trash i parodii) a skvěle zde funguje poker face všech zúčastněných, takový ten anglický styl humoru, kdy se naprosté absurdity dějí a vyprávějí s naprosto vážnou tváří. A snad poprvé mi nevadilo děcko zachraňující svět, ta hláška "Nemel a zvedni pracky" mne hodně pobavila. Ellen Barkin opět ukazuje - skoro decentně ale - své vnady, a navíc ta zmatená holka je sice herecky krapet přestřelená, ale protože to k postavě patří, nijak mi to nevadilo. Velkou část slávy si pro sebe krade John Lithgow jako původně bláznivý italský vědec, nyní bláznivý mimouš, který si ale stejně do rakety vezme křížek s Ježíšem. Pokud se podaří divákovi naladit na tu jemně parodickou vlnu, kdy tvůrci jasně naznačují, že to nesmíte brát vážně a že i oni to pojali s nadhledem, a že je zde všudypřítomný suchý humor, pak se myslím docela dobře pobaví, podobně jako já. A málem bych zapomněl, ten Orson Welles je dokonalá konspirace jak sviň. ()

Goldbeater

Buckaroo Banzai (takový americký Jára Cimrman s japonskými kořeny) s pomocí své rockové kapely odkrývá tajnou invazi mimozemšťanů z 8. dimenze (z nichž každý se jmenuje John a velí jim naprosto šíleně přehrávající John Lithgow) a při tom všem zní hudba ze syntezátoru. Nenapadá mě, co víc dodat. Nejpodivnější na tom snímku je, že pokud se tvůrci snažili natočit komedii, tak selhali. A pokud se snažili nenatočit komedii, tak selhali také. ()

decouble

Celý film by se dal definovat jedním z dialogů, který v něm zazní. "Proč je tady ten meloun?" - "To ti řeknu pozdějc." Akorát, že neřekne. Je to totiž strašně nepřehledenj film, kterej občas totálně postrádá nějakou časoprostorovou kauzalitu. A je těžký rozklíčovat nakolik je to myšleno vážně a nakolik je to béčko. Proto je to béčkově vtipný jenom občas. Rozhodně je to ale svým způsobem dost originální podívaná. ()

Aelita

Toto dílko zřejmě vzniklo, když David Bowie, David Cronenberg, Morihei Uešiba, Bob Marley a Nikola Tesla uspořádali joint party a skončili v osmé dimenzi. Buckaroo Banzai - experimentátor, neurochirurg, umělec, mistr meče a všech ostatních umění, vědec i jednoduše prima citlivý chlap (ostatní jeho talenty neuvádím pro ušetření místa i času) - nejen zachránil Zemi a navázal kontakty s mimozemskou a jinodimenzionální civilizací, ale i stal se kultovní postavou hipsterů v 9., 10. a 11. dimenzích. ___ Film, který mi svojí dobovou odvázaností, ztřeštěným tématem a kultovní stylizací připomíná Repo Mana ze stejného roku - oba jsou určeny pro hikikomori a speciálně pro Sheldona Coopera, normálním jedincům se doporučuje těmto filmům zdaleka vyhnout. ___ Odpovědi na nejčastější otázky na Buckaroo Banzai jsou zde: http://www.figmentfly.com/bb/bbindex.shtml ()

• John Lithgow požádal Roberta Terminelliho, který tehdy pracoval u studia 20th Century Fox jako kostymér a měl silný italský přízvuk, aby mu namluvil jeho repliky, které měl ve filmu pronést, na diktafon. Lithgow nahrávku použil k natrénování přízvuku a jako výraz díku nechal Terminelliho uvést v závěrečných titulkách jako svého dialektového trenéra. (Šindy)
  • Film je známy aj pod skráteným názvom Buckaroo Banzai. (Svadbos)