Návrat Rýchlej roty Chipa a Dala po tridsiatich rokoch zachytáva bývalé televízne hviezdy Disney Afternoon v súčasnom Los Angeles. V tejto kresleno-hranej akčnej komédii žijú Chip a Dale medzi kreslenými a živými bytosťami v modernom Los Angeles, ale ich životy sú už úplne iné. Od zrušenia ich úspešného televízneho seriálu ubehlo niekoľko desiatok rokov a Chip (hlas John Mulaney) sa poddal životu na predmestí a predáva poistné zmluvy. Zatiaľ sa Dale (hlas Andy Samberg) po počítačovej úprave nostalgicky vracia k zlatým časom. Keď ich bývalý seriálový kolega záhadne zmizne, Chip a Dale musia oživiť svoje priateľstvo a vžiť sa opäť do postáv detektívov Rýchlej roty, aby zachránili priateľa. (Disney+)

silentname

Celkom som sa bál ako to výsledne dopadne. Najmä po tom ako som videl trailer, ktorý mi dával viac dôvodov prečo nie, ako prečo áno. Ale nakoniec ma to príjemne prekvapilo a môžem povedať, že "Chip ´n´ Dale: Rescure Rangers" je oveľa lepším filmom, než som od tohto čakal. Nielenže je veľmi vtipný. On je dokonca aj kreatívne vtipný. Narozdiel od "Space Jam 2necháva postavy dýchať, využíva atmosféru prostredia a keď prináša na scénu postavičky, nie je to len lacné využitie camea. Dokonca je tu niekoľko postáv, ktoré som pôvodne vôbec nepredpokladal, že niekedy ešte uvidím. Ako napríklad to hnusné strašidlo, ktoré sme mali vidieť pôvodne ako Sonica. Takže film sa rozhodne vie baviť, prináša solídnu záhadu a pár okey prekvapení. Okrem toho aj celkom solídneho zloducha. A áno, je tu ešte aj jeden prekvapivý. Vo výsledku mi to asi najviac pripomína staré časy, keď som pozeral "Who Framed Roger Rabbit?" len ako keby to urobili tvorcovia opačne. Nemáme tu policajta s animovanou postavičkou, ale animované postavičky s policajtom. A funguje to dobre. Okrem toho to kombinuje skvele asi všetky druhy animácií aké poznáme 2D, 3D, stop-motion, plastelínu a dokonca aj maňušky. A dokonca môžeme vidieť aj namakeupované "Cats". Takže je tu toho skutočne dosť. A všetko to pôsobí veľmi dobre. Čo dodať? Som rád, že som sa mýlil, film ma úprimne dostal a myslím si, že má na to byť solídnou Disney+ klasikou. Čeknite si to a zabavte sa. Hodnotenie: A- ()

DJ Obelix

Po ohlášení tohoto "comebacku" jsem byl hodně podezřívavý, po traileru mírně natěšený a po zhlédnutí nepokrytě nadšený. S drobnými výhradami. Tohle je asi nejblíž modernímu Králíku Rogerovi, co jsme mohli dostat. Ale nadčasovost "Falešné hry" zde vystřídal podvratný meta humor. A není to vyloženě na škodu. Ostatně režie se ujal Akiva Schaffer a jedné z hlavních rolí Andy Samberg, tudíž jde v podstatě o film parodické kapely Lonely Island. Pokud bychom Rychlou Rotu počítali jako další z řady "live action remaků" od Disneyho, tak by se jednalo o suverénně nejvydařenější kousek. Tohle je ale spíš pomrknutí na fanoušky původního seriálu, kteří se rádi vezou na vlně nostalgie a různých "multiversů". Ovšem pomrknutí veskrze láskyplné. Hodně silné čtyři hvězdy. ()

DaViD´82

Ano, "reálný svět soužití animáků a lidí" mohl být promyšlenější a dotaženější. Ano, detektivní zápletka je jak z běžné epizody originálu spíše než nosný materiál na celovečerák. Ano, jednorázových nápadů a cameo rolí jsou taková kvanta, až se to postupem stopáže ohraje. Jenže zároveň to odsýpá, co chvíli je tu vydařený vtípek, chemie staré party tu je a funguje to stejnou měrou pro dospěláky, kteří Rychlou rotu pamatují, stejně jako originálu neznalé caparty. Těžko tedy říci, zda to ocenil více synátor či já, ale bavili jsme se oba. Nadčasová klasika jako seriál (či Králík Roger, který je toho předobrazem stejnou měrou) z toho nebude, ale to neznamená, že to není zdařilé. Protože je. ()

3DD!3

Brutálně meta. Možná až tak moc, že to většina lidí nepochopí. Navíc cílovka je zde strašně malá. Rychlá rota svým stylem navazuje především na Falešnou hru s králíkem Rogerem, ale modernizuje ji, převrací a čerpá z Myšákovy bohaté palety postav. Je tu milion pomrknutí (Rogenovo quatrocameo je psycho) i vtipných narážek. On už úvodní osud celého týmu, kde je Dale zkrachovalá seriálová hvězda, Chip pojišťovák, Monty Jack u mafie zadlužený feťák a Zip buší s Gadgetkou bez ochrany tak často, že mají 12 dětí, nastaví vysokou laťku. Nečekané překvapení. Song co Chip poslouchá cestou z práce zde: https://youtu.be/-oVW8gcse4g ()

Motinski

Nová Rýchla Rota mi nesadla zápletkou, humorom ani prioritným zameraním na detské publikum. Veľa vtipov mi prišlo trápnych a prvoplánových. Sadlo mi ale veľa iných vecí. Množstvo camei, odkazov a pomrknutí, to bolo to čo som si užíval najviac. Nápadité a originálne vychytávky, prvotriedna animácia a oživenie spomienok na detstvo. Toto môžem kľudne brať ako slabšie pokračovanie Králika Rogera ktoré si nespravilo hanbu ale bolo až moc detinské. Škaredý Sonic a zostarnutý Peter Pann boli ale jedno z množstva geniálnych nápadov ktoré tento film má. ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Chyběl vám žánr bláznivých parodií? Pak pro vás má studio Paramount dobré zprávy – oficiálně totiž chystá remake Bláznivé střely, v níž by si hlavní roli měl po legendárním Lesliem Nielsenovi zahrát… (viac)