Vianoce ako z obrázka

(TV film)
  • Česko Svátky jako z obrázku (viac)

Gaby Jonesová (Tatyana Aliová) chce získať prácu fotografky na plný úväzok v módnom časopise Style Source. Nadriadená Leila má však pocit, že jej snímkam chýba teplo, duša a srdce, a tak jej odporučí, aby sa zúčastnila na vianočnom fotografickom kurze. Gabby nie je nadšená, pretože nemá rada Vianoce a pobyt považuje za stratu času, ale rozhodne sa, že jej vysnívaná práca za to stojí. Po chybe v rezervácii sa ocitne v chatke so Seanom, fotografom divokej prírody, s ktorým si spočiatku nerozumie. Postupne sa však zblížia, keď sa snažia zachytiť ducha Vianoc na fotografiách. Okrem toho sa snažia pomôcť Dani a Amélii, ďalším dvom účastníčkam pobytu, nájsť ideálne miesto pre vyslovenie žiadosti o ruku, ktorú obe dve plánujú bez toho, aby sa o tom vzájomne informovali. (TV JOJ)

silentname

"A Picture Perfect Holiday" najprv pôsobilo, že bude klasický klišé film, so všetkým čo k tomu patrí a skončí to v klasickom televíznom priemere, no nakoniec to malo pár veci, ktoré na mňa zapôsobili celkom príjemne. Myslím si, že vo filme majú naši hrdinovia celkom dobrú chémiu, atmosféra je funkčná a v závere nie sú žiadne momentky, ktoré by pôsobili stupídne alebo pateticky. Začínam celkovo mať tento rok pocit, že sa tvorcovia vianočných TV filmov začínajú viac vyhýbať prevareným klišé, ktoré zabíjajú veľké množstvo týchto filmov a viac sa sústredia na atmosféru a príbeh. A tento fillm sa zase sústredí na vývoj našej hlavnej hrdinky Gaby, ktorá akosi potrebuje nájsť dušu a srdce, ktoré chýba jej fotografiám. A je zaujímavé ju sledovať ako sa zo spočiatku veľmi usporiadanej a veľmi "by the book" charakteru dokáže niečo vyvinúť. Film má pekné miesta a napriek tomu, že stretnutie našej dvojice je vyslovene ako z príručky, tak nie je to otravné alebo frustrujúce. A je fajn, že obaja sa môžu niečo naučiť počas filmu. Okey film, ktorý urobil možno jeden krok navyše, ktorý ho robí pre mňa viac akceptovateľným, než by bol bežne. Hodnotenie: B- ()