Mediálny magnát Elliot Carver (Jonathan Pryce) potrebuje nejakého sólokapra pre svoju novú globálnu televíznu sieť, a tak sa rozhodne rozpútať vojnu medzi Veľkou Britániou a Čínou. Pomocou telekomunikačného satelitu odchýli z kurzu britskú vojenskú loď, ktorú vzápätí potopia pri čínskych brehoch, a na konflikt je zamiesené. Proti Bondovi (Pierce Brosnan) stojí okrem iných Carverov pomocník Stamper (Götz Otto), ktorý má vďaka vrodenej genetickej chybe zamenenú bolesť a pôžitok. Bond musí odcestovať až na ďaleký Východ, aby odvrátil nebezpečenstvo atómovej vojny. Rovnocennou partnerkou sa mu stane agentka Wai Lin (Michelle Yeohová)... (TV JOJ)

Ukážka z filmu

tron

Toto bolo v podstate až šokujúce precitnutie do reality. Len dva roky po úžasne dravej resuscitačnej bondovke Zlaté oko prišlo toto a teda fakt bieda. 3* si to ako-tak samozrejme zaslúži a chápem, že pre niekoho to môže byť bomba, ale pre mňa najslabšia Brosnanova bondovka. Nevýrazný rutinérsky režisér Spottiswoode (komu napadlo dať réžiu 110-miliónovej bondovky režisérovi Turnera a Hoocha?!) nemá šancu zakamuflovať mdlý scenár, ani biedneho záporáka v podaní nezaujímavého Jonathana Prycea. Ono to vôbec nebol síce zlý nápad, ponúknuť divákovi "mediálneho" záporáka, ale v praxi je to proste nezáživné. Nečudo, že najvýraznejším plusom Zajtrajška nikdy nezomiera je hongkonská exotická časť ťažiaca z v tej dobe obľúbenej ázijskej akčnej vlny (odchod záplavy ázijských akčných hercov a režisérov do Hollywoodu z Hongkongu po tom, čo v 90. rokoch prešiel späť pod správu komunistickej Číny). Produkcia na ničom nešetrila (viď. tradične monumentálny úvod na zahriatie), ale ako celok to bohvieako nefunguje napriek starým známym (Dench, Salmon, Joe Don Baker). Celá snímka je ako titulná pieseň od Sheryl Crowe. Profesionálne nezáživná. vyzerá to tak, že väčšina divákov má na túto bondovku podobný názor, pretože na celom svete zarobila "221" miliónov, ale stála spomínaných 110, kým Zlaté oko stálo len 60 a na celom svete zarobilo 352 (!). ()

MontyBrogan

Jeden z tých jednoduchších dielov, keďže väčšina problémov sa rieši výbuchom, vrátane neviditeľnosti lode na radaroch (takticky umiestnený granát na jej palube spôsobí, že ju zrazu zachytia) a časovanej bomby (nevieme ju deaktivovať, tak k nej priložme rozbušku). Ale potešilo ma, že James mal konečne Bond Girls vo svojom veku. Možno aj preto chémia medzi nimi fungovala. Napokon samotný námet o ovládaní spravodajstva vďaka zavineniu reportážnych udalostí, čo následne zaistí exkluzivitu, je pre mňa najväčšou prednosťou filmu. ()

Mahalik

Byla by to fantastická bondovka, vážně, jenže to by neměl mít záporák tolik charismatu jako rozdupaná žvejkačka na chodníku. Už jenom to jak se ztrapnil před Michelle Yeoh svými "kung-fu kopanci" by si zasloužil pěstí od Judi Dench, která opět září a když pronesla závěrečnou řeč o nekrologu právě onoho -odmocnina z padoucha- vřískal jsem nadšením. Tahle ženská má kuráže víc než celá česká politika dohromady. 70% ()

honajz

Výborný ústřední motiv o mediálním magnátovi, který vyrábí kauzy na zakázku, aby bylo o čem psát a vysílat - v mnohém je to aktuální dodnes! „Software obsahuje řadu děr, aby bylo nutné pořád aktualizovat, jak jste si přál.“ Opět výborná úvodní písnička (plus remix variace na konci), opět spousta hlášek, vtipů, dobrých a dobře natočených akčních scén včetně asijského bojového umění („vždyť je to směšné!“), z těch, co se nezapomenou jsou sjezd po plakátu z mrakodrapu, Kaufman, auto v garážích nebo honička na motorce ulicemi čínského města. A vynikající záporák, kterému člověk jeho šílenost věří a jež navíc dává určité opodstatnění jeho snahám. Jen ten konec moc originální není, podobných bitek na lodi / ponorce na moři v Bondovi už pár bylo. ()

Fiftis

Pierce Brosnan je podľa mňa najlepší predstaviteľ Jamesa Bonda v dejinách a že ich bolo celkom dosť. Bondovské 90. roky majú skrátka nové vyznenie a nový zvuk. Toto ju už druhá Bondovka s Pierceom. Všetko sa mi zdalo skvelé, od hudby po dej, cez akciu po vtip. Začiatok bol pre mňa jeden z najlepších filmových začiatkov vôbec. Vadila mi len japonská bondgirl, ale v 90.rokoch sa Japonci pchali do každého amerického filmu, takže nič nové. Vrelo odporúčam vidieť. ()

• Teri Hatcher (Paris Carver) prý roli přijala hlavně kvůli manželovi, který si vždycky přál mít doma bondgirl. (ČSFD)
  • Teri Hatcher (Paris Carver) musela své scény natočit co nejdříve, protože na začátku práce zjistila, že je těhotná. (becki_tu)
  • Letiště, které se ve filmu nachází "někde na Kavkaze", je ve skutečnosti ve francouzských Pyrenejích, poblíž španělských hranic. Jmenuje se Peyragudes Altiport, je ve svahu pod horským střediskem Peyresourde a slouží pro provoz vrtulníků a malých sportovních letounů. Délka jeho dráhy je 340 m a výškový rozdíl mezi jednotlivými konci je 47 m. (Rollo_Tomasi)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze