DREAM TEAM – Mistři dílny

(relácia)
Reality-TV / Súťažný
Česko, 2022, 71 min

Originální zábavná reality show, ve které najdeme nejšikovnějšího Čecha nebo Češku. Šest žen a šest mužů se rozdělí do dvou týmů a za šest hodin budou muset vyrobit něco, nad čím se bude tajit dech. Od motokáry, přes obří hotelový lustr, až třeba po zahradní vodotrysk. To vše proběhne pod taktovkou moderátora Vojty Kotka. Arbitry vkusu, elegance a také selského rozumu, kteří vždy vyberou vítězný tým, budou architektka a designérka Kamila Douděrová, a uznávaný architekt, režisér a scénograf Šimon Caban. (TV Prima)

tereez

Dámy a pánové, potřebujem prodat zásobu Indulóny, do jakýho pořadu vám ji můžem narvat? Pomatlá se jí někdo v Prostřenu? LikeHouse zrovna neběží a mládež už se dneska beztak nebojí jít koupit lubrikáč, to by nefungovalo. No tak kam ji teda dáme? Už to mám, do kutilského pořadu! Brnknu ještě markeťákovi Solviny, třeba do toho půjdou taky, pěkně v záběru všichni účinkující jeden po druhym umejt a pak vomastit! ()

borohub

Za normálních okolností bych tam poslal bez sebemenšího zaváhání odpad, musím ale ocenit, že prima zkusila aspoň něco nového a ne zase nějakou podělanou talentovou, či pěveckou soutěž. Bohužel to příliš nevyšlo. Kotek je šíleně nesympatický moderátor, který se navíc do této soutěže vůbec nehodí. Daleko logičtější by bylo, kdyby to moderoval ten Libický. Tak nesympatické soutěžící museli fakt dlouho hledat, formát je zvláštní, porotci mi taktéž příliš nesedli a ten způsob jaký se vyřazuje. Jako vážně? Chápal bych, kdyby to hlasování o nejslabším členovi/člence týmu bylo dělané anonymně, aby nešlo taktizovat, ale takhle je to naprostá fraška. Čekal jsem, že to bude "kutilský masterchef", bohužel se pouze jedná o přehlídku arogantních dementů, kde vítězství bude podmíněné tím, kdo umí lépe intrikovat. 11% ()

Chrustyn

Měli jsme tu zpěváky, tanečníky, kuchaře, pekaře a nyní přicházejí mistři dílny. Koncept, který už na papíře nemohl vypadat zajímavě a výsledek takový je. Nudný pořad, kde jsou trochu zajímavé pouze výsledné výrobky. Ale čekat na to déle jak hodinu, během které se prakticky nic koukatelneho neděje a divák se ani nic nedozví, je skoro nesnesitelné. ()

ostravak30

A já půjdu proti proudu. Je zvláštní, že hodnotitelé níže kritizují pořad za nudu. Naopak jiné soutěžní pořady a reality show jsou zase tepány za příliš nevěrohodnou akci a televizí vy eskalované napětí. Tak já bych rád řekl, že tohle je konečně první soutěž, kde účinkující nemusí jen líně ležet, umět akorát držet flašku u huby a ukazovat ko.y, tančit nebo znát nejvyšší pohoří kdejaké kotliny někde na Uralu. Jednotliví účastníci musí něco umět. A to s rukama. Nestačí jim jen hezká tvářička nebo perfektní čtyřky a ze své debility se nevykecají. Tady se ukáže, kdo je manuálně zručný, a těch v Česku rapidně ubývá. Navíc týmy vytvářejí většinou umělecky hodnotné výrobky, které opravdu někomu a někde budou sloužit. Jistě, vítěz musí být nějak vybrán, takže nakonec se už ohraně vybírají mezi sebou, kolikrát je jasné, kdo koho dá, když chybí dostatečný počet žen či mužů. I porota by mohla přidat na určité aktivitě, protože většinou spíš sem tam prohodí větičku, ale jejich hlavním úkolem je čumenda a vybírání vítěze - osobně bych čekal ještě větší odborníky a renomované osobnosti. Vojtovi Kotkovi se zase moc nedařily některé vtípky. Celkově je soutěž rozhodně oživení v našem rybníčku. ()

mikulíšek

Úporná snaha o originalitu končí absolutně pohřbeným potenciálem. Přes zajímavé téma celé show, nefunguje zhola nic. Po pár dílech je jasné, že jediné zajímavé je zadání a hodnocení a nemá smysl sledovat špatně natočený chaos uprostřed. Při stopáži dílu přesahující hodinu je to trapný pokus o vlastní tvorbu. ()