Nočná hliadka

(TV film)
  • Česko Noční hlídka (viac)

Pierce Brosnan ako agent Graham pracujúci pre OSN dostane po náročnej úlohe v Afrike odpočinkový prípad slávneho Rembrandtovho obrazu Nočná hliadka, ktorý niekto počas jeho "turné" po svetových galériách vymenil za falzifikát. Z nenáročnej úlohy sa pre neho a expertku na umenie Sabrinu však vyvinie na smrteľne nebezpečný súboj s milionárom Schraederom, ktorý ovláda satelit schopný ochromiť všetky svetové komunikační siete. (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

Byl jsem hrůzou bez sebe, když jsem zjistil, že severní Korejci chtějí mít kontrolu nad našimi telefonní hovory, takže jsem neskonale vděčný agentům OSN, o jejichž existenci a pravomocech jsem dosud měl jen matné tušení, že se pustili do gigantického boje s ďábelským nepřítelem. Ano, je to skutečně, tak blbé, jak to vypadá, ale občasný, i když patrně nechtěný závan humoru, alespoň ty dvě hvězdy zachrání. ()

crjules

Tak jsem si zrovna uvedomil, ze posledni dobou skoro nesleduji TV. A prichazim na to , ze je to jen pro me dobro!! :) Tenhle film byl totiz masakr!!! Vlastne je...stale bezi (snad poprve hodnotim jeste pred koncem). Brosnan tu vypada jako-kokot (to jedine, mi ale nejak zvlast nevadi, jen konstatuji) straslivy dabing (Nova), dialogy vyslovene debilni. Pozoruhodna uz byla prvni scena uteku vojaku s detmi. "Ne, ja tu zustanu" rekne dosud prchajici holcicka a utika kamsi stranou do more. Zbesila palba uticha hned jak jsou vsichni zbyli ve clunu... Dal sleduji jen napul oka scenu, kde Alexandra Paul stiha motorovy clun na kole (!!!) ...svete div se , dostihne ho :) Take pouziva jeden tupy vyraz...otevrenou hubu dokoran.A to vazne casto..kdykoli se naskytne nejaka akce.Vazne... Tady jsem slapl do ..... ()

F.W.Colqhoun

Z Noční hlídky plyne ponaučení v tom smyslu, že Brosnan prostě Bond vždycky BYL; tahle skutečnost prosvítá i skrz rafinovanou masku resp. absurdnímu fousu a la postavy z pláten vlámských malířů navzdory. (Podléhám-li jen obrazu, který Brosnan ve své epoše o Bondovi vytvořil, potvrzuje to můj výrok sice jinak, ale o nic méně.) K filmu jsem na základě obalu dévédé přistupoval s obrovským despektem, takže nakonec došlo na příjemné překvapení. Tvůrci pracovali se slušným nadhledem na bondovská klišé, Brosnan svým výkonem dokazuje, že by zvládl úlohu nula-nula-sedmičky i v šaškovských letech Rogera Moorea. Scéna s psycholožkou, motiv viny za smrt parťíka a rekvizity jako mini-satelit, karty a hodinky s videotelefonem a strunou divoce gestikulují ke Zlatému oku ze stejného roku. Jako absurdní béčková detektivka (béčková i absurdní nejen z pozice odchovanců digitálního věku, kterým některé technické premisy zápletky musejí připadat až frenko-drebiodní, ale to by nesměla existovat málo vtipná komedie Die Another Day) funguje skvěle. Dá se myslím dokonce tvrdit, že kvalitativně se realizovaný scénář ve srovnání s bondovskou frančízou liší pouze zjevně podstatně nižším rozpočtem. Na druhou stranu: bond-girl, mužatka Alexandra Paul stojí za prd a postelové scény s ní jsou demem toho, jak bude v doufejme nedaleké budoucnosti vypadat první gay milostná scéna, po níž už nějakou dobu volá anarchisticky naladěný Daniel Craig. Jako devadesátkové retro ucházející a marginále na spanilé bondovské série solidní. ()

Jasmín

Proč se tenhle film jmenuje Noční hlídka? ... o obrazy v něm jde asi tak 2 minuty, alespoň mi to tak přišlo. Zbytek se zvrhnul v kravskou slátaninu severokorejské snahy o zničení komunikačních sítí na světě. Asi nejlépe to zde vystihl v komentáři ic. Ta scéna v tom kasínu o milion při Black Jacku byla také lahůdková ()

ic

Nemůžu si pomoct ale zdá se mi že film je určen pro značně naivního diváka. Dám takový malý spoiler jako příklad pouze z prvních 5 minut filmu: Akce: Dvojce elitních příslušníků buhvíjaké armádní tajné služby evakuuje z nějaké africké země ambasadora s rodinou vypjatá situace... kulky sviští vzduchem a v tom se jejich dcerka rozhodne že nechce odejít a namísto do člunu se rozběhne po pláži (nehledě na to že za ní minometná palba dělá díry do země bezprostředně za ní, jí se odejít nechce). Jeden z nich jí popadne a při (úspěšném) pokusu o její záchranu položí svůj život. A hend na to další scéna kde nějaký borec z hong kongu zničí místní burzu jediný příkazem z jeho osobního počítačového stroje tak že jejich počítače vybuchují a telefony probíjejí tak že lidi z toho padají k zemi. A bezprostředně v třetí scéně expert na umělecká díla odhalí falzifikát tak že se na něj podívá a zjistí že je na něm jiná barva než by měla být. ()