The Good Neighbor

Chlapské priateľstvo medzi dvoma veľmi odlišnými susedmi dostáva tragický spád. Keď sa raz David (Luke Kleintank) vracia autom z baru, zrazí autom ženu, ktorá na následky nehody zomrie. Kamarát Robert (Jonathan Rhys Meyers) ho presvedčí, aby z miesta činu utiekol. Davida však zožiera pocit viny, preto sa zblíži s Vanessou (Eloise Smyth), sestrou obete a dúfa, že dá veci aspoň trochu do poriadku. Avšak nepočíta s Robertovou reakciou. (Arsenal83)

Warhorr

Solidní thriller s dobře budovanou atmosférou a správným severským nádechem i vizuálem. Meyers je dobrej slizoun, od kterého nevíte, co pořádně čekat a kdy mu jebne v hlavě. No a Kleintank zase kus slušnýho hajzla, když si to začne rozdávat se ségrou oběti. To se mi právě velice líbilo. Do určitého momentu jsem nevěděl, komu přesně fandit a kam se misky vah překlopí. Konec jsem si představoval trochu jinak a s finále to mohlo být přeci jen propracovanější, ale pořád jsem byl v tenzi a čekal, jak to celé dopadne. Jo, určitě spokojenost a mohu doporučit. Na víkendový večer dobrá volba. ()

JASON_X

Už delší dobu (několik let) pozoruju rapidně klesající kvalitu filmových scénářů. Možná to souvisí s filmovou nadprodukcí, točí se toho prostě čím dál tím víc a dobrých scénáristů je naopak čím dál tím míň, protože lidstvo je čím dál tím víc blbější, ale samozřejmě taky i proto, že je stále těžší něco nového a neokoukaného vymýšlet. A je to bohužel i tenhle případ. Zápletka je absurdně zapletená, postavy se chovají nepřirozeně až idiotsky ještě mnohem víc, než je v obdobných filmech obvyklé a řiť tomu všemu vylízal nepochopitelný výběr představitele hlavní role. Tuctový, nevýrazný, nezajímavý chlápek s neesteticky chlupatým xichtem a bez špetky charismatu, který by se hodil leda tak do německého fekálního porna, tu ztělesňuje postavu, do které se v průběhu děje iracionálně zabouchnou dvě ženské a dokonce i jeho soused, který si na něj vytvoří solidní latentně homosexuální fixaci. Příšerná podívaná. Slabá druhá za zajímavé lotyšské lokace a za zajímavého představitele psychopatického souseda. ()

TesterX

Kdyz si nekdo vezme uz stokrat použitou premisu a udela z ni naprosto dementni, unylou nudu bez gradace. Tak jednoduse lze charakterizovat tahle zbytecnost. Mame tu jednoho dementa, druhyho uchyla a omylem srazenou holku. Skoro by se dalo rict, ze se jedna o celovecerni hranou variaci na serial Pat a Mat a tim to cele ukoncit. Protoze vic slov si tahle srajda nezaslouzi. ()

oveckaoa

Režisér to natočil v roce 2011 pro Němce v roce 2021 si řekl, že je to tak dobré, že to natočí pro Američany a Lotyše bohužel tak dobrý scénář to není.  Chlápek se stěhuje z Usa do Lotyšska dělat novináře seznámí se sousedem a společně jdou zakalit do baru . Na zpáteční cestě přejedou cyklistku a jelikož nechtějí do vězení tak ji nechají umřít a chtějí to ututlat. Bohužel tady to selhává jelikož k nim směřují takové důkazy, že by jich chytly hned (na tom baru nebyly kamery?)  během filmu zmizí jedna postava co je velevážená a nikoho to netíží  a svědkyně záhadně umře což je taky náhoda. Chtěl jsem dat třetí hvězdu za originální konec , ale ten se nedostavil bohužel. 40 procent ()

Morholt

Německou verzi sice neznám, ale nepřipadá mi, že by se jednalo o scénář, který by si zasloužil více zpracování. Po celou dobu jsem měl pocit, že už jsem něco podobného někde viděl a nejspíš tomu tak i bude. Film se snáží zaujmout neokoukaným prostředím Lotyšska, ale až na několik kýčovitých záběrů z Rigy nic nenasvědčuje tomu, že by se děj odehrával někde u Baltu. Navíc chybí atmosféra, napětí a neuškodila by ani troška toho vraždění, které se odehrávalo výhradně mimo záběr. Nicméně děj, i přes občasná zaškobrtnutí,  tak nějak šlape, Meyers si ve své další psychopatické kreaci odehrál svoje a Eloise Smyth je hezká holka. Ale na víc než průměr to nestačí. 50% ()