Nebezpečná závislost

(TV film)
  • Kanada Trouble in Suburbia (viac)

Inspirováno skutečnými událostmi. Charlie je mladá dívka, která zrovna nastupuje do nové školy Bridgemond High. Z minulé školy byla vyloučena kvůli alkoholu a drogám. Prodělala léčení a už rok se ničeho nedotkla. Chodí stále jednou týdně na terapie. Charlie žije pouze s matkou, její rodiče se rozvedli. Matka je hodná, snaží se ze všech sil, aby její dcera byla šťastná. Nemají moc peněz, navíc otec nechce platit alimenty. Matka si vroucně přeje, aby se její dcera se závislosti úplně vyléčila. Charlie je velmi senzitivní, sebemenší těžkosti ji sráží na kolena. Andrew Fell je školní poradce v nové škole, slíbí matce, že na její dceru dohlédne. Charlie se v nové škole líbí, seznamuje se s Mattem a ten jí nabídne možnost účasti ve školním robotickém kroužku. Záhy do školy začnou prosakovat zprávy o tom, že Charlie byla z předchozí školy vyloučena, kvůli závislosti na drogách. Lexi je spolužačka, která také chodí do robotického kroužku a brzy začne Charlie psychicky deptat. Večer pořádá kroužek večírek, ale Charlie je domluvena se svým otcem na společné večeři. Má otce ráda, trápí ji však jeho nespolehlivost. Na večeři se těší, ale otec se najednou neozývá. Charlie jde tedy na večírek, kde neodolá nabídce marihuany. Brad, další spolužák, jí vysvětluje, že jde o syntetické konopí K2 a užívání je naprosto bezpečné a legální. Charlie v obchodě zjistí, že K2 je volně na prodej a jeden balíček si zakoupí. Matka pojme podezření, že dcera opět jede v drogách, její oblečení je cítit kouřem. Podezření brzy potvrdí školní poradce Andrew, který na síti uviděl fotky z večírku. Charlie se po marihuaně udělá velmi zle, dostává panickou ataku a sotva dojde domů. Druhý den si však opět zakoupí další balíček K2. Poradce informuje matku, že její dcera má absence ve škole. Matka objeví v odpadkovém koši balíček syntetické drogy. Charlie se na matku vzteká, když se jí snaží domluvit a vykoleduje si domácí vězení. Ve škole začíná atmosféra houstnout. Školní poradce doprovází své výchovné domluvy nevhodnými sexuálními doteky. Charlie je ze všeho stále více deprimovaná a kupuje si v obchodě několik balíčků K2. V průjezdě se zfetuje a domů ji přivede až její kamarád Matt, který ji našel téměř v bezvědomí... (TV Prima)

Arsenal83

Film, v ktorom sa neustále, ale že neustále hovorí o škodlivosti fajčenia, ale honibrkov scenár nepoteší - ide naozaj len o fajčenie trávy. Ale ide o tak silné konope, že dievčina po jednej cige musí byť hospitalizovaná a skončí v kóme 😂 Akože agitku robiť, ok, ale takto amatérsky a amatérsky to robiť, to skôr človeka motivuje to vyskúšať. Lebo keby ciga z trávy spôsobovala smrť, tak na univerzitách už nie je ani upratovačka. ()

Johnny.ARN odpad!

Ludia, neberte drogy a nefajčite syntetickú trávu, už nech to je čokoľvek. To si ale myslím, že normalny človek ovláda a tým ostatným je to jedno. Takže, potrebovali sme tento zlý film z kanadskej strednej, aby nám to ozrejmil?? ODPAD! ()

Jaroslaf

Naprosto bizarní film který je očividně součástí nějakého protidrogového tažení vůči syntetickým kamabinoidům, mírný náznak agitky jsem zažil i v české republice, ale Kanada šla ještě dál a ze syntetického THC udělala nebezpečnou drogu, jejíž požití působí záchvaty, koma a posléze smrt 😂😂😂 Hlavní herečka vypadala minimálně na 30 a ve filmu je mnoho humorných situací včetně toho že hrdinka studuje jakousi "robotiku," což je obor na který v ČR nejspíš nenarazíme ještě pár dalších století 😂 ()