Haepiniseu

Po městě se šíří nový smrtící virus vyvolaný novým lékem na zápal plic (covid-19) – Next. Bytový dům, který je domovem lidí z různých tříd, zůstává v karanténě. Jeho obyvatelé musí přežít v uzavřeném prostředí, ve strachu z viru i potenciálních konfliktů mezi různorodými sociálními skupinami. Yoon Sae Bom (Hyo-joo Han) pracuje v protiteroristické jednotce, má dobrý úsudek umožňující rychlé rozhodování, je za všech okolností klidná a nedokáže tolerovat nespravedlnost. Jung Yi Hyun (Hyung-sik Park) je bývalým hráčem baseballu, který musel přestat hrát kvůli zraněnému kolenu. Nyní je detektivem zaměřeným na násilné zločiny a snaží se udržet obyvatele domu v bezpečí. Han Tae Seok (Woo-jin Jo) byl kdysi vojenským informačním agentem. Později se stal výkonným ředitelem farmaceutické společnosti, která vyvinula lék Next. Má dobré předpoklady pro řešení šíření infekčních onemocnění, navíc je poháněn i osobními důvody... (Lucienka09)

Koral17

Thriller s prvky hororu pracuje s dnes tak aktuálním tématem globální virové nákazy. Zajímavé jsou zde některé odkazy na covidovou pandemii, především v rovině lidského odcizení a hluboké vzájemné nedůvěry nebo v motivu znejasnění identity jednotlivce, vizuálně symbolizované například zakrýváním obličeje rouškou. Příběh se odehrává převážně v uzavřeném moderním bytovém komplexu, kde se v nucené karanténě ocitá skupina sociálně a věkově nesourodých lidí. Skupina nečelí smrtelnému ohrožení pouze zvenku, ale také v rámci vyhrocujících se vnitřních rozepří. Dějově je nejlepších a nejnapínavějších prvních cca šest až sedm epizod, pak bohužel přichází stagnace a nové nápady docházejí. Ani poslední epizody, kdy se děj zase pohne dopředu, to už úplně nezachrání. Výprava je skromnější, ale herecké výkony jsou kvalitní, i když se jedná spíše o zobrazení různých lidských typů. Po několika letech se v tomto seriálu na scénu vrací Park Hyung-sik v postavě rozvážného policisty, který neztrácí nervy a sebekontrolu ani v těch nejvypjatějších momentech. Nemá zde sice vzhledem k tématu a postavě, kterou hraje, možnost ukázat svůj komediální talent, ale na druhé straně se mu celkem daří přerod z někdejšího roztomilého princátka do polohy zralejšího muže. I když má seriál svoje mouchy, dávám plný počet bodů za několik skutečně originálních nápadů a za snahu o popkulturní zpracování společné světové zkušenosti s covidem aspol. ()

TonyHawk94

Vynikajúce, vynikajúce, a ešte raz vynikajúce. Zaujímavý príbeh s novým (veľmi zákerným) vírusom, a z môjho pohľadu aj dosť realistické zachytenie obrovskej krízy (a paniky) v post-covid-ovom období. Nie nadarmo sa hovorí, že časy kríz odhalia skutočný charakter človeka. A v tomto príbehu odhalili. Objavia sa tam totiž viaceré skvelo zahraté postavy - prospechárski oportunisti, z ktorých vám bude zle; ktorí aj v čase vypuknutia pandémie pozerajú skôr na svoj vlastný prospech a možnosti, ako získať, než na kolektívne dobro. Na druhej strane to vyvažuje dokonalá ústredná dvojica (ktorú hrajú skvelý Park Hyung-Sik a dokonalá Han Hyo-Joo), z ktorej budete unesení - ich chémia, spolupráca, vzájomná oddanosť, predvídavosť, a aj schopnosť čeliť krízam a obrovským problémom - zároveň, ako si pri tom zachovajú chladnú hlavu a vedia si od problémov udržať potrebný patričný odstup; o ich vyvíjajúcom sa vzťahu ani nehovorím. Budete im fandiť, to je 100%, a budete im veľmi priať, aby to nakoniec vyšlo, a podarilo sa im, po čom túžia. Seriál Happiness totálne pohlcuje (už postupný začiatok a naznačenie problému vírusu je vynikajúci), a každou jednou epizódou prinášal novšie a zaujímavejšie momenty a ešte väčšie prekvapenia vrátane skvelých cliffhanger-ovských koncov epizód. Všetko to umocňuje dokonalá (a neraz i atmosferická hudba). O občasné vtipné momenty tiež nie je núdza. Pri polovici seriálu som mimochodom mal pocit, že to asi nedopozerám, lebo nebudem toho schopný - tak ma zasiahlo konanie niektorých záproných postáv. Našťastie som to neurobil :o). Ďalšie šoky síce prišli, ale koniec je potom taký, aký si (podľa mňa) všetcia prajú. Príde ale až v úplnom závere (podľa mňa sa to lepšie ukončiť ani nedalo :)). Lebo - Happiness is with you :) (to je názov poslednej epizódy btw. ;)). Dávam fullku - 100%, a seriál si dávam medzi obľúbené :). ()

Barbuchaa

Na začátku se řekne, že se všichni poučili z Covidu a proto dělají společné schůze v tělocvičně se skleněnými dveřmi :-). Nikdy bych ale nevěřila, že budu mít seriál, který budu moci doporučit svým feministickým kamarádkám se slovy " on zachraňuje ji, ona zachraňuje jeho a je to v dokonalé rovnováze, ani ty tam nenajdeš problém". Musím ocenit poměrně originální nákazu a přístup k ní. Je pravda, že když se nad tím člověk moc zamýšlí, tak to má jisté díry, ale sakra těšila jsem se na to tak moc, že jsem spoustu dílů viděla bez titulků a pak znovu s titulky ve 2 hodiny ráno. Uznávám, že je tam pár chvíle, které by se daly výstřihnout, ale ve výsledku motivace postav naprosto dávaly smysl a.... Končím. Dál už by byly jen spoilery. ()

ainny

Možná už tolikrát viděné, ale přesto poutavé. Seriál je navíc obsazený skvělými herci, kteří hráli jako o život. Pro mě byla tradičně překvapením Han Hyo-joo. Zase mi nedošlo, že už ji znám a nevidím poprvé. V každé roli je jiná a ve Štěstí jsem v ní marně hledala unylou a nudnou hrdinku z Iljimae. Její hrdinka zůstala od začátku do konce stejná. Naštěstí z ní neudělali apatickou, neschopnou nebo ubulenou trubku, jako se jim to povedlo např. v IRIS2, které jsem nerozdýchala do teď. Hyun-sika netřeba komentovat a je skvělé, že ho máme zpátky z vojny. Svým způsobem, tedy myšlenkou, mi seriál připomněl Project Wolf Hunting, To největší zlo není kolem nás, ale v nás. České titulky. ()

Eawy

Vynikajúci seriál, v ktorom všetko funguje. Primeraná dĺžka epizód aj celého seriálu vás drží v napätí. Minimum nepotrebných scén, výborný scenár a perfektné akčné scény vás iba potešia. Seriál mení žánre z jednej časti na druhú, v určitom okamihu prejdeme z vysokorozpočtového thrilleru do nízkorozpočtového filmu o prežití. Vedľajšie postavy, antagonisti a celkové "náznaky" na charakter ľudí počas prepuknutia vírusu sú dokonalé. Vzťah hlavných hrdinov je osviežujúci a nepotrebujete žiadne veľké vyznania lásky aby ste cítili, že sa majú naozaj radi. Za mňa 100%. ()

• Jedná se o první herecký projekt Hyung-sik Parka od jeho propuštění z vojenské služby dne 4. ledna 2021. (Jardismo)