Velké útěky s Morganem Freemanem

• USA Great Escapes with Morgan Freeman
USA, 2021, 5 h 44 min (Minutáž: 43 min)

Proslulé útěky z vězení se často mění v lidové legendy, protože o tom, jak se odehrály ve skutečnosti, se většinou nemluví. Nový vzrušující dokumentární seriál se ohlíží za nejslavnějšími z nich a přitom nevynechává ani nejmenší detaily. Útěk z věznice Alcatraz se znovu odehraje přímo před vašima očima díky dramatickým rekonstrukcím, dynamickému ději a špičkovým vizuálním efektům. Každá epizoda rozebírá krok za krokem pečlivý plán prchajících trestanců, jejich únikovou cestu, ale i napjaté pronásledování, které nevyhnutelně a okamžitě následovalo. Pořadem provází Oscarem oceněný herec Morgan Freeman, který zazářil v legendárním filmu Vykoupení z věznice Shawshank. (TV Prima)

Scanerior

Přesně takhle si představuji dokumentární seriál. Spolu s leteckými katastrofami je pro mě tento dokumentární cyklus tím nejlepším, co jsem kdy z dokumentárních děl viděl. Máme tu mnoho ne moc známých útěků z vězení, až na pár výjimek, což dodává dokumentu na tajemnosti v tom smyslu, že nevíte o jaký způsob útěku půjde, a čeho si hodně cením je opravdu povedené "filmařské" zpracování, myšleno tak, že to o čem se mluví opravdu vidíme zrekonstruované a tento dokument, tak částečně funguje (s nadsázkou) jako krátký film. ()