Maya a Alex, dva staří kamarádi ze střední školy, spolu o Vánocích prodávají ve strýcově mexické pekárně, která je proslulá svými perníčky. Tyto cukrářské výrobky považují stálí zákazníci za splněná přání. (HBO Max)

silentname

"Gingerbread Miracle" je príbeh o pekárni, kde môžu špeciálne perníčky upečené na mieru pre zákazníka splniť želanie. Proste presne ten typ vianočných filmov, aké poznáme a vieme predopokladať ako dopadnú. Film ma ale príjemne prekvapil a najmä sa akosi dokázal vymaniť zo všetkých klišé, ktoré mi dokázali napadnúť. Nejako mám pocit, že tvorcovia hľadali trošku iné cesty a miesto toho tu budeme mať trošku aj ľúbostný trojuholník. Dialógy sú funkčné, chémia funguje a vianočná atmosféra je (ako vždy) všade naokolo. Okrem toho je to ale aj veľmi príjemný film na pozeranie. Romantika tu nie je otravná, postavy nerobia žiadne divné veci, ani sa nedostanú do nejakých neúprimných dialógov. Takže ak máte radi vianočnú romantiku, toto si čeknite. Myslím, že vás poteší. Hodnotenie: B+ ()