Český slavík je zpět! Legendární hudební anketa se vrací, aby ocenila nejoblíbenější interprety v zemi! Můžete se těšit na ty největší hvězdy pod jednou střechou! Jen vy svými hlasy rozhodnete o tom, kdo si odnese prestižní trofej a zazáří na hudebním nebi. Slavnostním večerem provedou Aleš Háma a Ondřej Sokol! (TV Nova)

octopuska

Neměla jsem odvahu se na to dívat, takže odpad si nechám na později, třeba se někdy osmělím. Odpadovými pořady se to v TV jen hemží. Utrpěla jsem hned dvě traumata po pár minutách sledování Love Island a SuperStar, takže nebudu riskovat další. A pak se nemůžeme divit, že společnost je v totálním kulturním rozkladu, když vysílají takové žumpoidní zvratky. Člověk pak ztratí vkus i smysl pro krásno a stane se z něj tupá stádoidní ovce. Omlouvám se za urážku těmto krásným a užitečným tvorům😪🤕🙄. Nabubřelej Janeček by měl místo naparování se na obrazovce, jít na brigádu do nemocnice, aby byl jednou užitečnej. ()

fabecc1222

Jsem obecně fanda tohoto typu soutěží. Myslím si, že ankety popularity by se měli držet, a klidně bych uvítal i návrat Týtý... Těžko hodnotit jednotlivé výsledky, to už je věc hlasování, toho kdo hlasuje, kdo má jaké fancluby atd... Pochopitelně, když může vyhrát takový lidský hnůj jako Řezník, tak to svědčí o něčem z naší nátury, stejně, jako když před lety bodoval Ortel. Jenže ani ta reakce Bagárové není dobrá, protože lidi jako Řezník žijou z takovýchto reakcí,a vyžívaj se v nich. Je třeba k tomu přistoupit přesně opačně, a taková individua ignorovat. Na druhé straně barikády je pak šíleně přesluníčkovaný Janeček, s jeho totálně trapnou antivládní reklamou, kterou vyblil do několika reklamních bloků, a ještě trapnějším závěrečným proslovem. Postupně se dostávám i samotnému provedení přenosu, tak jdeme na to... Sokol se rozhodl vžít do nějaké role českého Ricky Gervaise, občas někoho urazit, občas něco nekorektně říct, ale prostě ne každý je Ricky, a v tom našem provedení to prostě nefunguje. Ve dvojici s Hámou to pak prostě působí jen jako další díl "Tvoje tvář...". Opravdu by bylo lepší, kdyby se přešlo k modelu Českého lva, kdy se jen předávají ceny a sem tam nějaké to vystoupení.  Stejně, jestli to bude v podobném stylu, kdy na každém ročníku bude nějaká úplně zbytečná a trapná agitka, tak se to zas brzo zruší... Za Janečka nakonec ještě hvězdu dolu. Fakt to měl koupit někdo jinej, nesmysly jako HipHop+Rap nebo vystoupení Bendiga s Demem jdou pod úroveň televizní zábavy. ()

rublik05

Na jednu stranu jsem byl rád, že se tuto anketu podařilo zase po letech vzkřísit, to jsem ale netušil, že si z toho pan "společenský reformátor" a "spasitel českého národa" udělá reklamu na sebe sama, v přímém přenosu bude propagovat své geniální myšlenky a projekty a sdělovat národu svá státotvorná poselství. Celý přenos působil jako vrchol pokrytectví, měl jsem pocit, jako by si parta kamarádů přišla navzájem rozdat ocenění a poplácat se po ramenou, jak jsou dokonalí a úžasní, na můj vkus až moc přetvářky a neupřímnosti. Hudební vystoupení byly až na pár výjimek vyloženě otřesné. Atmosféru zachraňovali snad jen osvědčení moderátoři svými trapnými, hloupými, ale občas i trefnými a štiplavými vtípky, jinak děs a hrůza. Všem oceněným tleskám, ale myslím si, že kdyby věděli, co se z galavečera nakonec vyvine, asi by zůstali doma. V příštím ročníku, pokud vůbec bude, bych ocenil, kdybychom se obešli bez zbytečného pokrytectví a laciných politických gest. 1/10. ()

honajz odpad!

Tohle předávání jen ukázalo, že česká hudba je skutečně na dně a že tady není nějaký širší žánrový proud. V rádiích se skutečně hrají tři čtyři písničky stále dokola, přičemž nové kapely, které jsou hvězdami Spotify, nikdo do rozhlasu nedá. Samotný pořad - Háma se Sokolem se osvědčili u Tváře, ale tady mám pocit se jim být vtipní moc nedařilo („a tam vám dělají renovaci“), navíc Sokola sice mám rád s jeho kamenným obličejem, s jakým říká fórky, to umí, ale v poslední době je všude a asi by moderoval i počasí; Řezníka nemusím, ale má pravdu, navíc sprosté texty má i Banga, a toho ve Slavíku adorovali; Pagáčová je taky všude a přitom je známá jen tím, že jako děcko hrála v Ulici, tak proč by měla rozdávat moudré rady; Godla si na hazard vydělává asi málo, že je taky všude; vůbec to celé vypadalo jako besídka kamarádů, kde si každý každému udělí cenu (včetně manžela manželce, jestli se teda ti dva vzali); vtipy s rouškami se nepovedly, když jeden z šéfíků roušku neměl; závěrečný Janečkův proslov jen potvrdil jeho celkovou egoismus a sebestřednost, kterou naznačovala už znělka, kde si Janeček hraje na superhrdinu Thora s kladivem, a jeho proslov asi naštval obě strany. ()

SOLOM.

Ta jedna je za Řezníka. Borec to těm dementům v sále a rádoby elitě české pop scény pěkně natřel. Bagárová mi byla doteď celkem volná, po jejím proslovu si jí přidávám mezi (kosočtverce naší scény). Slavík skončil s Kájou Gottem a letos by ho po právu dostal ORTEL, jenže to se nehodilo Janečkovi a spol, tak jaksi vyšuměl…Nicméně jsem rád i za to, že to konečně Bílá a Kabát nedostávají jen tak za zásluhy a své jméno a letos vyhrál někdo jiný, kdo alespoň zpívá a natáčí nové písničky…Jinak děs a běs… ()

• Reklama Karla Janečka na Českého slavíka, kde Janeček kladivem zachraňuje diváky a svět, je doslova okopírovaná reklama na Apple Macintosh z roku 1984. (honajz)
  • Znovuobnovenou anketu zhlédlo 1,3 milionu diváků (15+), jednalo se tak o nejsledovanější pořad večera po 20:00. (rublik05)