Láska přes okno

• Španielsko A través de mi ventana (viac)

Raquel je už dlouho tajně zamilovaná do sexy souseda Arese. Nespustí z něj oči, ale zatím nesebrala odvahu si s ním promluvit. Dokáže ho přimět, aby se do ní zakoukal? (Netflix)

BOURQUE

„Odpoveď“ Netflixu na After: Polibek. Aby sme boli presnejší, tak film od španielskych tvorcov ukazuje veľmi podobné prvky len v niektorých bodoch, predovšetkým v bode soft erotických scén. (Ale inšpiráciu zo spomínaného filmu nie je možné zakryť.) Dievča je z chudobnej rodiny, chlap z bohatej rodiny (tie mená bratov sú „fakt originálne“) a práve slečna ide za chlapom, do ktorého je zamilovaná až po uši. Celý príbeh „ani s tebou, ani bez teba“ je nafúknutý do takmer dvojhodinový runtime, kde tvorcovia sa snažia udržať pozornosť diváka s erotickejšími scénami. Z dvojici Clara Galle / Julio Peňa prím jednoznačne vedie debutujúca Clara. Len tá chémia medzi nimi má trhliny. Škoda, že ťažisko je viac kladený na divoký sex ako na hlbší rozbor a analýzu vzťahov a pocitov. Keby to aspoň bol trochu viac vyváženejší. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Adramelech

Zase jednou se mi vymstila má mizerná znalost španělštiny, protože název A través de mi ventana jsem přeložil jako Soulož skrz plot. Kromě toho tu jedna uživatelka psala, že ten film je docela rajcovní. No nepusťte si to, když se to jeví tak slibně! Ukázalo se, že je to dost kýčovitý romantický příběh, tedy film, do jehož cílové skupiny diváků nespadám. Jedna hvězdička za půvabné soft erotické výjevy. ()

mira007

Španělský romantický film o holce,  která  stalkuje  fešáka v protějším okně a ten začne  používat její  wifi.  Působí to jako svěží oddechovka,  která  působí  inteligentně  a sexy a taky se musím pozastavit nad tím,  že  za hranicemi naší republiky je víc sexu v teenagerskych filmech než  když  u nás  točí  Hana Vagnerová (nar. 1983) něco o swingers a polyamorii. ()

Trixinka

Co viděla hlavní hrdinka na Áreovi je mi záhadou. Podle popisku jsem čekala trochu jiný děj - něco jako že se seznámí, trochu kočkují, nějaká zápletka a happy end na závěr. Bohužel, nebylo tomu tak - celý film byl pouze o sexu mezi těma dvěma - žádné dialogy, skoro žádná zápletka, nic. Nejsem žádná puritánka, ale tohle se španělským tvůrcům vůbec nepovedlo. ()

clara.bow

Milé, erotické, romantické, toho se skutečně v tomto filmu naprosto jasně dočkáte, na druhé straně stále platí pravidlo - peníze k penězům a tak děj jak se zamiluje chudá do bohatého a někdy naopak je tak trochu passé. Erotikou film oplývá také poměrně dobře, jo, filmek pro mladé i dříve narozené. Jak se komu líbí. ()

• Natočeno podle knihy „Through My Window“ od Ariany Godoy. (BMW12)