Poslední představení

(festivalový názov)
  • USA The Last Performance
všetky plagáty

Campbell

Stařický polozapomenutý horor o kouzelníkovy který chce získat srdce jedný holky. A tak udělá naprosto cokoliv...... Veidt je úžasnej v hlavní roli, ostatní herci jsou takvý standart. Film je němý a viděl jsem ho s n aprosto luxusní synthwave hudbou která dopomáhala atmosféře. Film je navíc krátký takže se člověk ani moc nenudí. Je ale pravda že v dnešní době je film taky lehce o ničem a pro někoho může být nudný. I já uznávám že by tu mohlo být více akce. Ale i tak dobrý film a je škoda že je zapomenutý. ()

Oktavianus

Nečekaná, ale o to příjemnější zapomenutá perla! Jo, když chlap touží po holce, do toho přijde jinej floutek a chlap cítí, jak mu holka začíná unikat, ze zoufalství dělá zoufalé věci. Znám to taky. Poznal to i Erik Veliký (v orig. Eric the Great), démonický jevištní kouzelník a skvělá kreace Conrada Veidta. Svým pekelným líčením a hypnoticky uhrančivým pohledem dost připomíná Lugosiho Draculu, jen působí ještě nebezpečněji. Není to však netvor typu jiného Erika, fantoma opery (podobnost je nápadná nejen prostředím, ale i účastí Mary Philbinové, která si v o dva roky starším filmu s Lonem Chaneyem zahrála), ale původně solidní člověk, který zažívá proměnu až v průběhu filmu vinou své žárlivosti. Fantastický je však způsob, jakým je film natočen - lépe by to nešlo ani dnes, téměř devadesát let po jeho vzniku. Skvěle nasnímané střihy a prolínačky, perfektní kamera, která z každého záběru činí show - jako by se divák přímo účastnil divadelního představení nebo opulentní hostiny. A o dalších detailech, jako jsou hra se stíny, závěrečné rozuzlení nebo Veidtovo mimické herectví, ani nemluvím. Conrad Veidt byl génius. A podle mě nejlepší evropský herec němé éry. ()

corpsy

No nič v zlom. Mám rád nemé thrillery a horory, ale tu sa akosi zabudlo na to, aké tieto žánre majú ingrediencie a pracovalo sa s celkom inými, alebo alternatívnymi. Atmosféra ale ujde a režijné remeslo padlo do celkom schopných rúk. ()

Rattlehead

Příběh iluzionisty a hypnotizéra, který miluje svoji mladou asistentku. Když se k němu vloupá hladový zloděj, nepředá ho policii, ale udělá z něho svého pomocníka. Mladík se však do mladé asistentky zamiluje také. Příběh pak krásně graduje. Napřed ve scéně, kdy starší muž pozná, že se mladí lidé mají rádi. Později pak dochází přímo při představení k tragédii, kdy při klasickém kousku s kufrem probodnutým meči umírá jeden muž. Aktérem čísla byl právě mladý muž, který je zatčen. Finále v soudní síně je skvělým vyvrcholením snímku, který sice nepatří mezi ty úplně nejlepší němé filmy všech dob, ale i dnes má svoji sílu, a rozhodně stojí za shlédnutí. Skvělá je jízda kamery těsně nad stolem při jedné oslavě. A také hra světla a stínu ve scéně, kdy starší muž odhalí lásku mladých lidí. ()