Dalgliesh - Season 1 (2021) (séria)

Černá věž – 2. část (S01E04)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Black Tower, Part Two

Vrchní inspektor Adam Dalgliesh se pokouší přijít na kloub sérii podivných úmrtí mezi zaměstnanci a klienty ústavu pro staré a tělesně postižené Toynton Grange. Místní policie na úmrtích neshledala nic podezřelého, Dalgliesh je však přesvědčen, že v ústavu řádí rafinovaný vrah, který dokáže velmi pečlivě zakrývat své stopy. Vraždy, které mají vypadat jako přirozená smrt či nešťastná náhoda nejsou pro Dalglieshe žádnou novinkou. Ještě však netuší, že svým pátráním vystaví nebezpečí vlastní život. (Česká televize)

Chudobka

Carvel se Marsdenovi nevyrovná. Starší zpracování bylo působivé, hlavní hrdina odpovídal mé představě, kterou jsem si udělala při četbě. Nebo to bylo obráceně? Nejdřív seriál a potom kniha? Nejsem si jistá. Ale Dalgliesh je pro mě Marsden. Možná pozměním v budoucnu názor, ale zatím mě Bertie Carvel neupoutal. ()

Anianna

To první anglické zpracování detektivek s Adamem Dalglieshem mělo fakt magickou atmosféru. Nevím, jestli to bylo dáno dobou, v níž zas tak velký výběr krimi sérií nebyl, nebo jsem jako mladá holka všechno vnímala jinak. Musela bych si třeba řadu Zahalte ji tvář pustit znova, abych mohla objektivně srovnávat. Fakt je, že Carvel, ačkoli je výrazově také minimalistický, nemá tu působivost Roye Marsdena. Na Marsdenově výkonu tehdy úspěch detektivek stál a já si na ten pocit z jednotlivých epizod dokážu vzpomenout. Rozhodně na mě původní zpracování díky hlavnímu hrdinovi působilo mnohem silněji. No, uvidíme, zda mě nějaká z těch nových epizod přesvědčí, že se Carvel dokáže Marsdenovi vyrovnat. ()