Přirozená velikost

(festivalový názov)
  • Česko V životní velikosti (neoficiálny názov) (viac)

Pařížský zubní lékař Michel dostane molitanovou figurínu ženské postavy v životní velikosti a vytvoří si k ní vztah, jako by šlo o skutečnou lidskou bytost. Tato hra však postupně přestává být zábavná a mění se v obsesi. Dokud byl generál Franco naživu, promítání snímku bylo ve Španělsku zakázáno. (Letní filmová škola)

Flego

Ide o ťažko uchopiteľné dielo, čo priznáva aj sám režisér snímku. Dej sa točí okolo zubného lekára, ktorý sa cíti napriek svojej matky, manželky a priateľom osamotený a zabezpečí si elastickú polyuretánovú figurínu ženy. Začne s ňou žiť v partnerskom vzťahu. Kontroverzný film bol v Španielsku zakázaný, problémy mal aj v iných krajinách, najväčší problém Berlangovho filmu vidím, že irónia bola slabo rozpoznateľná a osamelosť slúžila skôr ako cieľ. Šiesta recenzia. ()

Sarkastic

Tak dokonale absurdní až donutí diváka smát se a kroutit hlavou takřka po celou dobu projekce. Přitom je snímek z jiného úhlu pohledu moc smutný. Vše ve filmu je nicméně protkáno kousavým, satirickým pohledem. A těch v pravdě nezapomenutelných scén, kolik tu je…nejvíc mě dostalo „sání“ (tak skvěle perverzní, ale přitom přirozené zároveň…vlastně jako celý film). Vadilo mi snad jen to drobné protahování ve formě „návštěvy Španělů“. Vidím to na slabší, ale přesto plný počet.„Víš jaký je rozdíl mezi polyuretanem a tkání? Jeden. Tkáň chce jachtu“. ()

LeoH

Ve své době a zemi kontroverzní dílko čas z větší části zbavil provokativnosti a zbylo laskavě perverzní zručně natočené balancování mezi úšklebkem a pochopením – asi jako by se jedna z povídek Woodyho Všechno, co jste chtěli vědět o sexu… natáhla na celovečerní stopáž. ()