Unwelcome

• Veľká Británia The Little People (pracovný názov)

Londýnský pár Maya (Hannah John-Kamen) a Jamie (Douglas Booth) mají dost života ve velkoměstě. Dvojice se rozhodne přestěhovat se na poklidný irský venkov. Ani tam však na ně nečeká nic dobrého. Nedaleko jejich domu žijí v lese podivní tvorové, zlomyslní, vražední skřeti-goblinové. Maya, která je ve velkém stupni těhotenství, se brzy stává terčem jejich útoku. Kdo nebo co ji přijde zachránit a do jakých extrémů zajde, aby ochránila své nenarozené dítě? (Petr.Kocfeld)

Omnibus

Pohanskou obětní krví zbrocená, manželem debilem špatně chráněná.“ Vsadím boty, že uhodnu tři nejoblíbenější filmy Johna Wrighta. Buranská famílie Whelanů jsou irští příbuzní amerických Strawdogs, v emancipovaném lese na mě z křoví vystrkoval zeleného pinďoura Garlandův Men, akorát u skřítků trochu váhám, byl předobrazem Yoda nebo náš Racochejl? OKÉNKO SKŘETÍ CHÝŠE: [][] Pár babských rad ženám, kudy tudy k emancipaci. V moderním zlém světě není místo pro hodné holky. Šup na vesnici, zpět k přírodě a tradicím! Manželé jsou trubci, potřební jen k oplodnění královny. Není-li trubec schopen ani toho, ledujte mu pytlík mraženým hráškem! Ꙭ Radši se stát pohankou, než golemem zprzněnou křesťankou. Radši být Matkou skřetů, než manželkou debila. [][] Btw, na Angličany se vytahovali, přitom vlastní mytologii vůbec neznali. Proto pak na Racochejly se žabikuchy taťka i jeho spratci čuměli jak irská telata na nová vrata. ()

darkrobyk

Blbka Maya a kretén Jamie žijí ve velkoměstě. May právě zjistila, že je těhotná, a tak jde Jamie pro nějaké pití na oslavu. Místo pití s ním do bytu dorazí tři primitivové, kteří se snaží oba zabít. Střih. Jamie zdědí v Irsku na venkově dům po tetě, a tak se s chutí přestěhují s Mayou, která bude co nevidět rodit, na bezpečný venkov. Za domem mají sice skřítky, ale nebezpečí představuje rodinka primitivů - otec a tři vypráskaní spratkové. A masakr se blíží... Pagan horory mám rád a tenhle by nebyl špatný, jenže rejža a scénárista v jednom se rozhodl, že všechny postavy budou debilové. Není komu fandit a já si říkal, klidně můžou zařvat všickni. Dojde i na nějaké gore, byť střeva ven si nechala kamera pro sebe. Parádní les, velmi pěkný celkový vizuál - ladění do zlatavých tónů je fajnové, skřítci ucházející a posledních deset minut vydařených. Snímek má rysy balady - za chyby se platí. Nejhorší postavou je Jamie, který si po prvním útoku pořídí boxovací pytel, ale pak uteče před tlustou ženskou s kladivem a místo aby jejího bratra dobil, tak bulí jak želva, čímž se vzdal jakéhokoliv slitování z mé strany. Přesto dám 3*, byť zklamání převládlo. p.s. Hvozd je zcela jiné kafe! ()

oveckaoa

Takhle neschopného chlapa jsem snad v hororu ještě neviděl dá se to považovat vůbec za chlapa ono celkově ten film vypadá jak parodie .  Ghost z antmana a wasp je těhotná její manžel jí jde koupit nealkoholický šampus po cestě se pohádá s 3 blbečky pošle je do háje borového oni se naštvou a napadnou jich  nějakým způsobem to přežijou naštvou se a odstěhují do Irska kde jeho matka právě zemřela a oni zdědili její dům (jaká náhoda?) Tak, že ho dostanou pod podmínkou, že tam budou krmit denně nějaké skřety (co kdyby odmítly je to jeho dědictví byla to jeho matka dům by dostal i tak pochybuji, že stihla napsat závěť kde to dá do podmínky ). Jelikož je barák starý tak ho opravují   4 blbečci co jim tam vesele kradou, vyhulují si a jí jim zásoby , dva z nich mají sexuální choutku na těhotnou a jedna má sexuální choutky na toho chlapa (tahle bude asi úchylná jelikož než mít tak neschopného chlapa to radši být navždy pannou) a do toho se tam objevují ti skřeti co občas někoho zabijou (nic z toho neukážou netěšte se) a jeden z nich vypadá jak mistr Yoda z Wishe po návratu z Osvětimi. Pak zmizí jeden z těch 4 a zemře zbývající 3 začnou vinit ty majitele domu a jdou si pro vysvětlení. Ten chlap jich nedokáže zastavit už poněkolikáté během filmu ani zavolat policajty a ani ji být vyrovnaným soupeřem ačkoliv trénuje box a učí se krav magu navíc je tak neschopný, že nedokáže pořádně hodit ani dřevěným košem na prádlo a poté co ho jeden z nich napadne ho on bodne a omlouvá se mu a pak se rozbrečí jak malé děcko (Proč jasná sebeobrana zabij nebo budeš zabit jednoduchá filozofie) . Ženská zajde za skřítky a slíbí jim cokoliv, když jim pomůžou následuje parodická část útoku těch skřítků a konec, který si probereme taky. To je jako co ona porodí on jde nakoupit unesou jim děcko (co jako čekala sama jim říkala vemte si cokoliv) ona jde za něma zabije jednoho skřeta a jednu dospělou ženskou co je děcko té zemřelé  matky a oni ji pasují královnou.    20 procent ()

Sludger

Mladý pár zistí, že budú mať dieťatko, chlap sa vyberie kúpiť nealko Prosecco, no cestou narazí na miestnych blbcov, ktorí sa vlámajú k nim do bytu, chcú ich zabiť a začnú kopať tehotnú ženu. Tu je pravá vec, čo mi vadila. Ich konanie nemalo hlavu ani pätu. Akú mali motiváciu byť takí brutálni? Len za to, že ich ignoroval? Neverím tomu. Pár sa následne presťahuje do domu, kde im povedia, že v lese prebývajú škriatkovia, volajú ich „Redcaps“ a musia byť kŕmení, inak budú hladní. Popritom na ich dome pracuje partia neschopných a drzých ľudí. Najväčší z nich je tyranizovaný otcom (ich šéfom) a keď dievča sa k nemu milo ozve a chce mu pomôcť, tak na ňu skočí a chce ju uškrtiť. Zase! Akú mal motiváciu niečo také šialené spraviť a otca sa nedotkol? Opäť neverím jeho konaniu. Takto by som vedel pokračovať. Spomeniem aj plusy – dizajn škriatkov, štipka gore, rozprávkový námet (hoci vôbec nevyužitý) a dark fantasy kompozícia lesa. Prevládajú však negatívne pocity, ktoré boli podčiarknuté nezmyselným koncom. Tento film radšej ignorujte. ()

M.i.k.e

poté co je manželský pár napaden ve svém Londýnském bytě, rozhodne se přestěhovat na venkov aby měl klid. Bohužel ale v tamním lese žijí podivní tvorové, kteří nejspíš utekli z nějaké osmdesátkové loutkové fantasy. To co mohl být fajn béčkový horůrek je ale bohužel jen jedna velká nuda, kterou nezachrání ani posledních cca dvacet minut, kde se konečně začne trochu něco dít.,,40% ()

• Režisér Wright sa pri tvorbe filmu inšpiroval rozprávkami Grimmovcov a príbehmi svojho vlastného írskeho starého otca. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Londýne (Anglicko, Veľká Británia). Obdobie natáčania trvalo od septembra do 28. októbra 2020. (Arsenal83)