Bomba

• India Dhamaka

Z televize ho poslali moderovat do rozhlasu, a navíc mu v přímém přenosu někdo vyhrožuje. To je pořádná mizérie. A možná taky skvělá příležitost! (Netflix)

*CARNIFEX*

>> Halóóó? To je ten terorista čo vyhodil Jednotu do vzduchu?? Hej, Ja. Ale viete čo? Akurát sú na rade komerčne reklamy, potom budeme hrať Madonu, potom idem holičovi a až potom sa Vám ozveme. Čakajte na linke. Ale Ja chcem hovoriť s ministrom! Aha tááák. Tak sekundu, to je iná “pesnička”, hneď Vás spojíme. Pán minister dobrýýý, ste tam? Chcete v priamom prenose na Expresse hovoriť s teroristom?? Jasnééé, čo ste! Kto by nechcel zo sebe verejne spraviť kokota << Piče tam, tebe jebe. Indovia a tieto ich thrillery, to je ako si kúpiť Nový Čas a nečakať novinárske dno. Romantika a zasnené filmy o dokonalej láske im nesmierne idú, no toto sú total pičoviny mimo ich schopnosti, pričom film ako je tento, je vhodný najmä pre tých, čo nemajú problém prehltnúť aj tie najväčšie sústa sračiek. Je možné, že sa to nejak vyvinulo, že je záver prekvapivý, pre niekoho samotný námet pútavý, no kde chýba aspoň ako taká dávka reálnosti, tak je to pre mňa trápenie, ktoré nedokážem tolerovať dlhšie, ako je to nevyhnutné. ()

Cruchot

Filmy z indické produkce, které jsem v poslední době (letech) viděl, by se daly snadno spočítat na prstech jednorukého. Obvykle se u nich tak nějak nedokážu naladit na "stejnou vlnovou délku" a jdou tak trochu mimo mě (čest výjimkám jako je třeba skvělý Dangal). Tahle Bomba není filmem, který bych normálně čekal, že přijde z Indie (i když seznam producentů a koproducentů včetně Netflixu na začátku trochu dávají tušit). Jedná se o film, který by mohl být natočen kdekoli, s univerzálním poselstvím a zabydleným postavami, které známe i u nás (např. tu krávu, která vede tamní zpravodajství, si klidně dokážu představit v kterékoli české komerční stanici). Film jde sympaticky rychle na věc. Žádné velké okecávání, do rádia zavolá pán, že má bombu a vyhodí s ní most, moderátor se mu vysměje, o chvíli později uslyší jakési vzdálené Bum a už se zas tak nesměje. Věci se začnou komplikovat, události nabírají spád a o překvapivé momenty není nouze. Děj rychle sviští a divák se v zásadě nenudí, ale... Na to jak se film tváří realisticky, příliš realistický není. Např. pán s bombou je schopnější a efektivnější než sehraný tým CIA a MI6 dohromady. A uvěřitelně leckdy nepůsobí ani fungování tamějších médií a chování některých postav. Ke konci to čím dál víc drhne. A v závěru se (alespoň u mě) nedostavila ona katarze, kterou se tvůrci evidentně snažili vyvolat. Film má určitě zajímavou myšlenku a stojí za shlédnutí, ale žádný zázrak nečekejte. ()

emma53

Faktem je, že Dhamaka skřípal ve švech docela solidně, ale i tak tam proplula myšlenka o tom, v jakém stavu se dnes předkládají zprávy a co je pro zpravodajce hlavní prioritou, což je ovšem všeobecně známý fakt. Já se tedy vůbec nenudila a to jim přičítám k dobru. ()

Heywood

Začíná to přesnou ukázkou dvou TV kriplů, kteří si své soukromí vystavovali na internetu a počítali komentáře a shlédnutí. Že si boří soukromí a jenom hloupě se předvádějí nevěděli stejně jako to neví několik stovek miliónů idiotů, co si myslí, že se díky odhalování soukromí stanou slavnými. Pak se nám film rozběhne a vidíme, že právo a spravedlnost jsou na druhé koleji, protože sólo kapr je nade vše. (Neoznámení závažného trestného činu je trestné i u nás).MORÁLKA DOSTALA RÁNU, u novinářů ovšem nic neobvyklého, takže scénárista i režisér brnkli hlavou o hřebíček. “Má to vyvolat napětí, paniku a slzy” trefně říká hlavní hrdina. A padouch protože ví, o co novinářům jde si za svůj teroristický kousek řekne o podíl ze zisku z vysílání. Tak tohle bylo překvápko jako hrom. Hvězda navíc. (Nebudu rozebírat, že policisté by účet zjistili do pár minut, ale…) Pak přijde sociální drama..po úvodním youtuberskoinfluencerském oškliváku to začalo nabírat realitu, že kapitalismus (jak ho prezentuje Hollywood) není jen spousta nekonečných večírků a nebo svět komiksových nepřemožitelných superosob moderně nejlépe bez pohlaví. Pozoruhodné, jak “dělník” ovládá techniku nejvyššího řádu, ale navíc se superpřipravil, kam se hrabe 007. Scénář nás drží ve studiu, kde to houstne a na indický film je to se spádem a dobrou muzikou. A bouchá to a bouchá to. Pak záchrana holčičky (to už je klišé, jako ten utopený chlapeček v Řecku, ale asi to na diváka stále zabírá) a začne politická komedie, tak to nabere grády. A boucháme dál.. To už je film docela zajímavý. Hezká je postava citlivé šéfové, které je srdečně fuk, kdo umře, hlavně když bude sledovanost (vytáhne taková metoo za deset let?). Ukázka jak to asi chodí všude. Postpravdivý svět realitou tohoto filmu. A tvůrci chtěli ukázat, že v tom jsme všichni všude. Za pár rupií hodně muziky. Závěr chystá další bouchání a je to nářez. 70% ()

Padme_Anakin

Vezmu to dnes večer stručně.. Prachy vládnou světu, sledovanost je prioritou a všichni lžou.. Nastavené zrcadlo dnešní společnosti ve mně rezonuje zneklidňujícím způsobem.. Stojí to za to vidět a nechat se na malou chvíli vyhnat z komfortní zóny.. Nepředvídatelný závěr byl pro mě zajímavý a působivý.. ()